Kağıt Fatura Gönderimi Hakkında

Önemli Bilgilendirme

Değerli Üye İşyerimiz,

Bütün dünyayı etkileyen Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı Pluxee olarak, gerek küresel çapta, gerek de faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde iş sürekliliği için gerekli adımları atmaktayız.

Pluxee çalışanlarının sağlık ve güvenliğini temin etmek, dolayısıyla üye ve müşterilerimiz için de herhangi bir risk oluşturmamak bizim için en büyük sorumluluk. Şirket çalışanlarımız, 18/03/2020 itibarıyla evden çalışma uygulamasına geçmişlerdir. Aynı zamanda, müşterilerimize, müşterilerimizin çalışanlarına ve üyelerimize sunduğumuz hizmeti de kesintisiz olarak sunabilmek için bütün kaynaklarımızı seferber ediyoruz.

23/03/2020 itibari ile hem üye işyerlerimizin hem de çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini göz önünde bulundurarak, muhtemel riskleri önlemek amacıyla sizlerden kargo yolu ile tarafımıza iletilecek matbu fatura evraklarınızı kabul edemeyeceğimizi bildirmek isteriz.  Bu sorumluluk bilinci ile fatura süreçlerimizi el değmeden ve tamamen dijital olarak yönetebilmek için tarafımıza düzenlediğiniz tutar farketmeksizin tüm faturalarınızı e-Arşiv fatura platformları üzerinden düzenlemeniz ve earsiv.faturauye@sodexo.com e-posta adresi üzerinden bize ulaştırmanız gerekmektedir.

Herhangi bir e-Arşiv fatura uygulamasına dahil olmayan Üye İşyerlerimiz, 01.01.2020 tarihi itibari ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından ücretsiz olarak sunulan e-Belge düzenleme portalı (https://earsivportal.efatura.gov.tr/)  üzerinden e-Arşiv faturalarını düzenleyebilirler.

Düzenleyeceğiniz e-Arşiv faturaları ile ilgili dikkate almanız gereken notlar aşağıdaki gibidir:

e-Arşiv fatura üstündeki Açıklama alanına \'Yemek Bedeli\' yazmanız gerekmektedir. e-Belge Portali üzerinden oluşturulacak e-Arşiv faturalarının, mükellefin ONAY'ı ile Başkanlık sistemlerine ait mali mühür tatbik edilerek tamamlanması gerekmektedir. ONAY'sız yani İMZASIZ olarak düzenlenen belgelerin geçerliliği yoktur.e-arşiv faturalarınızı XML formatında (zipli veya açık olarak) düzenlemeniz gerekmektedir.
 Tarafımıza düzenleyeceğiniz e-Arşiv faturalarınızı kargo ile değil, earsiv.faturauye@sodexo.com mail adresi üzerinden iletmenizi rica ederiz.


23/03/2020 itibarıyla kargo ile gönderilen matbu ve/veya e-Arşiv faturalarınızı kabul edemeyeceğimizi ve e-Arşiv faturalarınızı yukarıda belirtilen e-mail adresi üzerinden iletmeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatır, sağlıklı günler dileriz.

Sürece dair tüm sorularınızı  uye.tr@sodexo.com adresi üzerinden iletebilirsiniz.


Gelir İdaresi Başkanlığı Sitesinden Nasıl E-Arşiv Fatura Oluşturacağınızı İzlemek İçin Tıklayın.

Yönetmelik İle İlgili Detaylı Resmi Bilgi İçin Tıklayın.