Profilo ÖKC

KDV Oranı Ayarlama Adımları

Cihazlar üzerinde KDV oranları standart olarak sırayla %0, %1, %8, %18 olarak tanımlıdır. Kullanıcılar sadece Kısım ayarlarını değiştirmelidir. Aşağıda Kısım ayarlarının nasıl yapılacağı bilgisi yer alıyor. Bu yönergedeki 3. Adımda KDV oranını değiştirerek gerekli değişikliği yapmış olacaksınız. Kısımları programlamadan önce Z MODU menüsünden Z Raporu ve Z PLU Raporu alınmalıdır.

KISIM AYARLARI


Yazar kasanız 8 adet kısım programlanmasına izin vermektedir. Kısım programlamak için aşağıdaki işlemleri yapınız.

1. SET MODU menüsünde yukarı ve aşağı tuşları ile KISIM AYARLARI satırını seçiniz ve giriş tuşuna bazınız.
2. Karşınıza aşağıdaki gibi bir KISIM AYARLARI ekranı çıkacaktır.
3. Değiştirmek istediğiniz kısım satırının üzerine gelerek “GİRİŞ” tuşuna basınız. Karşınıza aşağıdaki benze bir ekran çıkacaktır.
4. Değiştirmek istediğiniz KISIM’ın KDV oranını bu ekranda bu ekranda seçerek “GİRİŞ” tuşuna basınız. Karşınıza aşağıdakine benzer bir ekran çıkacaktır.
5. Seçtiğiniz departmanın fiyatını bu ekrana yazarak “GİRİŞ” tuşuna basınız. Karşınıza aşağıdakine benzer bir ekran çıkacaktır.
6. Seçtiğiniz departmanın ÜST FİYAT LİMİTİ’ni bu ekrana yazarak GİRİŞ tuşuna basınız. Karşınıza aşağıdakine benzer bir ekran çıkacaktır.
7. Değiştirmek istediğiniz departmanın ismini bu ekrana yazarak “GİRİŞ” tuşuna basınız. Departman isimlendirme 16 karakter ile sınırlandırılmıştır. İşlem bittiğinde aşağıdaki benzer bir fiş alınmalıdır.