Sodexo Avantaj Pluxee Oldu

Çalışanların son yıllarda değişen beklentileri ve kişiselleşen istekleri karşısında şirketlere daha fazla destek vermek, bu kapsamda hizmet ve ürün çeşitliliğimizi artırarak, daha dijital ve kolay bir çalışan deneyimi yaratmak amacı ile markamızı Pluxee olarak değiştiriyoruz.Sodexo ile Türkiye'de 30 yıldır faaliyet gösteriyoruz, yeni markamız Pluxee ile de Sodexo Grup'un bir parçası olmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar Sodexo markamız elde ettiğimiz başarılar yeni markamız Pluxee ile güçlenerek artmaya devam edecek.

Sıkça Sorulan Sorular

1.   Sodexo Avantaj markasının Pluxee markasına dönüşüyor olması neyi değiştiriyor?

Sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizin marka ismi Sodexo Avantaj iken Pluxee olarak değişiyor. Bu kapsamda kullanmakta olduğunuz ürün ve hizmetlerin kapsamında ve şartlarında bir değişiklik olmayacak. Sodexo ürün ve hizmetlerinizden aynı kalite, içerik ve kapsamda; aynı ticari koşullarda faydalanmaya devam edebilirsiniz. 

2. Pluxee marka değişimini nerelerde göreceğim?

Sodexo Online:

Öncelikle işverenlerin sipariş süreçlerinde kullandıkları “Sodexo Online” uygulamasının ismi Pluxee Online olarak değişti. Yeni “Pluxee Online” uygulamasına mevcut kullanıcı adınız ve şifreniz ile aynı şekilde giriş yapabilirsiniz. Yine mevcutta Sodexo Online üzerinden yaptığınız tüm işlemleri (sipariş, ödeme, kullanıcı tanımlama vb.) Pluxee Online ‘ın yenilenen ekranları ile daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sodexo Online ekranlarında daha önce yapmış olduğunuz tüm işlem geçmişine Pluxee Online üzerinden erişebileceksiniz.

Sodexo Kartları:

Çalışanlarınız mevcut Sodexo kartları ile kullanımlarına aynen devam edebilirler, bu kartların değiştirilmesine gerek yoktur. Pluxee markalı kartlar yeni işe başlayan çalışanlarınız için verdiğiniz siparişler için gönderilecektir.

Tüketici Mobil Uygulaması:

Mevcut tüketici mobil uygulamamızın ismi de çok yakında Pluxee Mobil olarak değişecek. Bu değişiklik öncesinde siz işverenlere ve çalışanlarına detaylı bilgilendirme yapılacaktır. O zamana kadar Sodexo Mobil uygulaması aynı şekilde kullanılmaya devam edilebilir.

Sodexo Üye İşyerleri:

Mevcutta Sodexo’nun geçerli olduğu tüm üye işyerlerinden aynı şekilde hizmet alabilirsiniz. 

3. Sodexo Online internet adresiniz değişecek mi?

Evet. Sodexo Online web sitemizin adı artık Pluxee Online olacaktır. (online.musteri.pluxee.com.tr) Mevcuttaki kullanıcı adı ve şifreniz ile Pluxee Online’a girmeye devam edebilirsiniz.

4. Sodexo Online şifremi değiştirmeli miyim?

Hayır, Sodexo Online kullanıcı adı ve şifreniz değişmeyecektir. Aynı bilgileriniz ile Pluxee Online’a giriş yapabilirsiniz.

5. İrtibat kişilerim aynı mı kalacak?

Evet, aynı kişiler ile iletişim kurmaya kolaylıkla devam edebileceksiniz. Marka geçişimiz kapsamında “sodexo.com” uzantılı mail adreslerimiz “pluxeegroup.com” uzantılı mail adreslerine dönüştü. Yeni uzantılı mail adreslerimize mail atabilirsiniz. Yazılı iletişimimizde bir aksaklık yaşanmaması adına; yeni pluxeegroup.com uzantılı e-mail adreslerimizden göndereceğimiz e-maillerin spam, önemsiz/gereksiz e-mail kategorilerine düşmemesi için kontrolünüzü rica ederiz.

6. Çağrı merkezi telefon numaranız ya da e-mail adresiniz değişecek mi?

Çağrı merkezi telefon numaramız aynı kalacaktır.

E-mail adresimiz musterihizmetleri.tr@pluxeegroup.com olacaktır.

7. Ödeme yaptığım banka bilgileriniz değişecek mi?

Hayır. Banka ve IBAN bilgilerimizde herhangi bir değişiklik olmayacak.

8. Fatura adresi ve firma unvanınız değişecek mi?

Hayır. Şu aşamada fatura adresi ve firma unvanında bir değişiklik olmayacaktır.

9. Çalışanlarımı Pluxee marka geçişi hakkında nasıl bilgilendireceksiniz?

Şirketinizin Sodexo kullanıcılarına tüm iletişim kanallarımızdan (SMS, E-Mail, Push Notification) mobil uygulama marka değişikliği öncesinde bilgilendirme yapılacaktır.

10. Çalışanlarıma Pluxee marka geçişi hakkında ne söylemeliyim?

Çalışanlarınız mevcutta Sodexo’dan aldıkları hizmeti aynı şekilde almaya ve kartlarını değiştirmeden tüm Sodexo üye işyerlerinde mevcut bakiyelerini fiziki ve mobil uygulama üzerinden kullanmaya devam edebilirler.