2024 Günlük Yemek Bedeli

2024 Yemek Bedeli İstisnası Ne Kadar Oldu?


1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 30 Aralık 2023 tarihli, 32415 sayılı 2. Mükerrer Resmi Gazete’de tebliğ edildi. 2023 yılında 110 TL olan günlük yemek bedeli istisnası %54,54 oranında artışla 170 TL'ye yükseltildi ve KDV dahil 187 TL'ye yükseldi.

Yemek Bedeli İstisna ile %100 Vergi
Avantajından Faydalanın


Gelir Vergisi Kanunu'na göre çalışanlarınıza ödediğiniz günlük yemek bedeli tutarını yemek kartı üzerinden verdiğiniz takdirde, devlet yaptığınız ödemeyi SGK İşveren Hissesi, SGK İşçi Primi, Gelir Vergisi ve Damga Vergisinden muaf tutar.

Siz de çalışanlarınızın günlük yemek ücretlerini Pluxee Yemek Kartı ile ödeyerek, 2024 yılı için 110 TL (%10 vergi dahil 187,00 TL) olarak açıklanan bu tutarın tamamını vergiden düşebilir, %100’e varan vergi tasarrufundan yararlanabilirsiniz.

Günlük Yemek İstisna Bedeli Nedir?


Günlük yemek istisna bedeli, çalışanlar için verilen yemek ücretlerinin yemek kartı firmaları tarafından verilmesi durumunda vergiden muaf tutulan bedeldir. Çalışanlarınıza sunduğunuz yemek faydasını nakit olarak vermek yerine yemek kartı ile vermeniz durumunda 2024 yılı için çalışan başına günlük KDV Dahil 187,00 TL’nin tamamını ödediğiniz vergiden düşebilirsiniz.

2024 yılı için belirlenmiş 187,00 TL'lik günlük yemek istisna bedeli, çalışanlarınız için verebileceğiniz en yüksek tutar olmayıp, bu tutar üzerinde de çalışanlarınıza günlük yemek ücreti yatırabilirsiniz. Ancak yatırdığınız bu tutarın sadece 187,00 TL'si vergiden muaf olacaktır.

Türkiye'nin en avantajlı yemek kartı Pluxee ile çalışanlarınıza yemek kartı imkanı sunduğunuzda, hem %100 vergi avantajından faydalanarak maliyetinizi azaltabilir hem de çalışanlarınıza daha ayrıcalıklı bir yemek kartı çözümü sağlayabilirsiniz.

Yemek kartı ile ilgili daha fazla bilgi almak için her zaman bize ulaşabilirsiniz.

444 72 77

Pluxee ile Günlük Yemek Bedelinde %100 Vergi Avantajından Faydalanın

Pek çok işveren, hem çalışan performansını yükseltmek hem de işyerine duyulan sadakati ve memnuniyeti arttırmak için çalışanlarına yemek ücreti imkanı sunar. Üstelik işverenin çalışanına vereceği günlük yemek hizmeti, Gelir Vergisi Kanunu kapsamında işverene birçok avantaj da sağlar.

Gelir Vergisi Kanunu'na göre çalışanlarınıza ödediğiniz günlük yemek bedeli tutarını yemek kartı üzerinden verdiğiniz takdirde, devlet yaptığınız ödemeyi SGK İşveren Hissesi, SGK İşçi Primi, Gelir Vergisi ve Damga Vergisinden muaf tutar.

Siz de çalışanlarınızın günlük yemek ücretlerini Pluxee Yemek Kartı ile ödeyerek, 2024 yılı için KDV dahil 187,00 TL olarak açıklanan bu tutarın tamamını vergiden düşebilir, %100’e varan vergi tasarrufundan yararlanabilirsiniz.

Türkiye'nin en avantajlı yemek kartı Pluxee ile çalışanlarınıza yemek kartı imkanı sunduğunuzda, hem %100 vergi avantajından faydalanarak maliyetinizi azaltabilir hem de çalışanlarınıza daha ayrıcalıklı bir yemek kartı çözümü sağlayabilirsiniz.

Pluxee Yemek Kartı ile Sınırsız Avantajların Tadını Çıkarın

Türkiye’nin en yaygın iş yeri ağına sahip olan yemek kartı Pluxee, hem çalışanlar hem de işverenler için kurulduğu günden beri sınırsız avantajlar sunuyor. Çalışanlarının günlük yemek ihtiyaçlarını nakit ödeme sistemi yerine Restaurant Pass yemek kartı ile karşılayan müşterilerimiz, Pluxee’nin ayrıcalıklı dünyasında birbirinden avantajlı fırsatlardan yararlanmaya devam ediyor.

Türkiye’de 120.000’i aşkın üye iş yeri ağına sahip olan avantajlı yemek kartı Pluxee, Türkiye genelinde binlerce restoran, kafe, büfe ve marketlerde geçerli günlük yemek ihtiyacı ile gıda ihtiyaçlarınız için çözüm sunuyor.

Pluxee’nin avantajlı Yemek Kartı başvurusu yapan tüm işverenler anında %100 vergi avantajından faydalanmaya başlıyor. Pluxee yemek kartı böylece sizi hem SGK primi, gelir ve damga vergisi gibi masraflardan kurtarıyor, hem de çalışanlarınıza daha avantajlı ve ayrıcalıklı bir yemek kartı çözümü sağlıyor. 80 bin noktada geçerli Pluxee yemek kartının avantajlarını çalışan sayısı fark etmeksizin yakalayabilirsiniz.

Pluxee yemek kartı ile iş yeri ortamında çalışanlarınıza yemek sunmanın zorluklarını ortadan kaldırır, ekstra personel giderlerinden tasarruf ederek masraflarınızı azaltabilirsiniz. Tüm personelinizin aylık yemek giderlerini tek bir fatura ile muhasebeleştirmenin kolaylığını yaşar ve yemek fişi toplama zahmetinden kurtulursunuz.

Pluxee Her Zaman Yanınızda

Yemek kartınızla ilgili tüm işleri online olarak dakikalar içerisinde gerçekleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Yemek kartı üyelik, günlük yemek bedeli hesaplama, yemek kartı başvurusu ve daha birçok işlemi Pluxee Online platformu üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Pluxee Online platformu üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yemek Kartı kayıp/iptal bildirimi, yemek karta bakiye yükleme, yeni kart siparişi, yemek bakiyesi sorgulama ve daha pek çok işlemi online olarak hızlıca yapabilirsiniz.

Çalışanlarınıza Pluxee yemek kartını dilerseniz fiziki, dilerseniz mobil olarak verebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun olarak dijital, hızlı ve ideal çözümleri sunabilmek için daima yanınızdayız. Dijitalleşmenin hiç olmadığı kadar önem kazandığı günümüzde Pluxee ile artan masraf fiş toplama süreci, çalışanlar için menü çıkarma, nakit ödeme takibi gibi birçok operasyonel sıkıntılardan sizleri kurtarıyoruz.

Pluxee ile hem zamandan tasarruf sağlamanızı, hem giderleştirebildiğiniz için daha az KDV ve gelir vergisi ödemenizi sağlıyoruz. Üstelik hem online hizmetlerimiz hem de 7/24 destek sağlayan müşteri temsilcimiz ile sizlerin her probleminde yanınızda oluyoruz.

Siz de Türkiye’nin en avantajlı yemek kartı Pluxee’nin ayrıcalıklı dünyasına katılmak için başvurunuzu yapın. Yemek kartı başvurusu yapmak için web sitemizi ziyaret edebilir veya 444 72 77 Sodexo Müşteri Hizmetlerinden destek alabilirsiniz.