Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Aralık'18 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Aralık 2018 için yaptığı burç yorumları

  • 30.11.2018

Koç

Farklı şeyler öğrenebileceğiniz ve kendinizi geliştireceğiniz bir dönem başlıyor. Bu dönem bir yıl kadar sürecek. Uzaklardan, yabancılardan ilgi alaka göreceğiniz, isterseniz yüksek öğrenimle ilgili, farklı kültürler, felsefelerle ilgili pek çok alanda başarılı olacağınız günler kapınızda. 6 Aralık günü geri hareketini noktalayan iletişim gezegeni Merkür’ün yakın iş arkadaşlarınız, ortağınız veya eşinizle olan buzların kırılması anlamına geldiğini söyleyelim. Bu tarihten sonra rahatça ortak yatırım veya ortak hayaller için hızlanabilirsiniz. 7 Aralık günü Yay burcunda gerçekleşecek Yeniay, şans gezegeni Jüpiter ile el ele olacak. Bu tarihten sonra iki hafta boyunca yeni şeyler keşfettiğinizi, dünyaya olan öğrenme hevesinizin arttığını görebilirsiniz. Yurt dışı işler, akademik hayatla bağlantılı tüm başvurularda yılın en iyi zamanına girdiniz. Hayata olan inancınız artıyor. Reklam, iletişim ve medya konularında yeni projeler düşünüyorsanız başlamak için en iyi zaman. Yaratıcılığınızı kullanın. Yay burcundaki bu gökyüzü hareketi, iyi niyetli olduğunuzda kapıların açılacağını söylüyor. 22 Aralık günü gerçekleşecek Yengeç burcundaki Dolunay etkisi birkaç gün önceden hayatınıza girecektir. Özellikle özel hayatınız, aile düzeni ve evinizle ilgili kararlar alırken iş ve evi dengeleme ihtiyacı içindesiniz. Dolunay, size bazı konuları daha açık şekilde gösterebilir.

Boğa

Bu ay en yakınınızdakilerle beraber yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Ortağınız veya eşiniz ile ortaklaşa paylaşımlarınızın arttığı, ileriye dönük iyimser planlar yaptığınız günler geliyor. Öncelikle karşıt burcunuzda geri hareketine devam eden iletişim gezegeni Merkür’ün düzeleceğini söyleyelim. 6 Aralık günü sonrasında, karşınızdaki kişilerle olan ilişkileriniz rahatlıyor. Yanlış anlaşılmalar, inatlaşmalar son buluyor. Partneriniz veya işyerindeki en yakınınızda bulunan kişinin hayatındaki pürüzler de bir bir yok olacaktır. 7 Aralık günü gerçekleşecek yeni sonrasındaki 10 gün boyunca maddi ve manevi ortak yatırımlarınızı hızlandırın. Almak istediğiniz, yatırım yapmak istediğiniz ne varsa uygun olacaktır. Miras yolu ile uzaklardan gelen paralar söz konusu olabilir. Başkalarının kaynaklarından para, bilgi, deneyim, tanışıklık olarak fayda görmeniz mümkün. 3 Aralık sonrası Venüs’ün karşıt burcunuza geçmesi ile işyerinde kafa kafaya verip ortak başarılara imza atacağınız biri olabilir. Yine Venüs, size kadınlardan gelecek iş tekliflerini de gösterebilir. Ay boyunca Mars’ın konumu ‘network’ denilen iş çevresinde yeniliklere işaret. Adım attığınızda pek çok kişi ile bağlantıya geçebilirsiniz. Gelecek planlarınızı somut hale çevirecek şekilde çalışın. 22 Aralık günü gerçekleşecek Dolunay, birkaç gün öncesinden iletişim konularını gündeme getiriyor. İmza atmak, müşteri teklifi vermek için uygun tarihler.

İkizler

Kasım ve Aralık ayı arasında sizin için dağlar kadar fark var. Kasım’da ortaya çıkan türbülansları atlattınız. Yönetici gezegeniniz Merkür 6 Aralık günü geri hareketini sonlandırıyor. İletişim, ulaşım ve zihinsel becerileri sembolize eden Merkür 20 gün boyunca geri harekette idi. Bu gökyüzü hareketi, sizin giderek rahatlamanızı, kafa karışıklıklarının sona ermesini sağlayacaktır. Ve ardından hemen bir gün sonra 7 Aralık’ta karşıt burcunuzda mükemmel bir yeni ay gerçekleşiyor. Sizin için oldukça önemli olan olay, şans gezegeni Jüpiter’in de en iyi konumda olması ile birleşecek. Yeniay sonrası iki hafta boyunca karşınıza çıkan kimseleri tanımaktan memnun olacaksınız. Yurt dışı bağlantılı kimseler, yabancılar, akademisyenler, medya bağlantılı kimseler veya iletişimciler, kaşifler hayatınızı renklendirebilir. Gelen iş tekliflerini ciddi ciddi düşünün. İyi niyetli ve güçlü kimselerin söylediklerini dikkate alın. 7 Aralık Yeniay ve sonrası, sizin için ‘ilişkiler yolu ile gelen gelişim ve şans’ olarak tanımlanabilir. 22 Aralık gününe geldiğimizde zaten ruh haliniz de oldukça huzurlu ve neşeli bir yapıya dönüşecektir. Bu tarihteki Dolunay öncesi birkaç gün etkisini göreceğiniz konular para ile ilgili. Maddi birikimlerinizi ilgilendiren, yatırım veya iş teklifi konularında belli bir yol ayrımına gelebilirsiniz. İçinize sinen yolu izleyin ve kazanın.

Yengeç

Heyecanlı bir ay sizi bekliyor. Özellikle ayın ikinci yarısı sürpriz gelişmelere gebe. Öncelikle ilk günlerden bahsedelim. 6 Aralık günü geri hareketine son verecek olan iletişim gezegeni Merkür, hayattan aldığınız keyfin artmasını gösteriyor. 7 Aralık günü gerçekleşecek yılın en iyimser yeniayı sonrasında işyerinizde güzel gelişmeler bekleyebilirsiniz. Gününüzü nerede geçiriyorsunuz? Nasıl bir iş ortamınız var? Bu yeni ay, güçlü bir şekilde işyeri ve ofisle ilgili gelişmeler getiriyor. Yepyeni bir ofise tanışmanız mümkün. Ya da ofisi farklı hale getirmek, büyütmek ve daha fazla ışığın yayılmasını sağlamak iyi bir fikir olabilir. Size bağlı çalışanların da sayılarının arttığı, hatta yabancıların veya hukukçuların sizin için çalıştığını söyleyebiliriz. Büyük projelere girişmek, büyük işler almak, şans ve bolluk bereketi de yanında getirecektir. 3 Aralık günü Akrep burcuna geçen ve ay boyunca bu burçta kalan Venüs, keyif, yaratıcılık ve hobiler alanında sizi destekliyor. Sahneye çıkmak, eğitim veya sunumlar vermek, kendinizi ifade etmek için sonsuz seçeneğiniz var. Aşk, flörtler de size heyecan verebilir. 22 Aralık günü Yengeç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Sizin için önemli olan bu gökyüzü olayı etkisini birkaç gün önceden hissettirecek. Hayatınızda pek çok konunun daha fazla görünür hale geldiğini anlayabilirsiniz. Beklediğiniz konuların sonuçları ortaya çıkacak. Karar vermek, hayatınızın yönünü belirlemek için size kalmış.

Aslan

Eğlenceli günler başlıyor. Kasım ayında aşk hayatınızla ilgili karamsarlıklar yaşamış olabilirsiniz. Kendinizi ifade ederken, başkalarına yaptıklarınızı anlatırken moralinizi dengelemeye çalıştınız. Şimdi ise bulutlar açılıyor ve gökyüzü parlıyor. 6 Aralık günü iletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketini sonlandırması, ev ve aile düzeniyle ilgili karmaşanın da son bulması demek. Yine de özel hayatınızın tam rayına girmesi için bir iki gün daha sakinliğinizi koruyun. 7 Aralık günü Yay burcunda gerçekleşecek şanslı ve çok özel yeniay, hayatınızın bir anda neşelenmesini sağlayacaktır. Aşk, flörtler, yaratıcılık, keyifli olan herşey ve hatta kısa tatil kaçamakları bile sizi bekliyor. Potansiyelinizi kreatif yönde kullandığınızda hayatı herkes için mutlu hale getirebilirsiniz. Önemli etkileri olan bu yeniay, varsa çocuklarınızla da ilgili mutlu haberler getirebilir. 3 Aralık sonrasında Venüs’ün aile ve yuva alanına girmesi ile özel hayatınızda tam da istediğiniz sıcaklığı yakalayabilirsiniz. Sizi içtenlikle seven dostlarınızı evinize davet edin. Eviniz için yeni eşyalar alabilirsiniz. 22 Aralık günü gerçekleşecek Dolunay günlük hayatınızla ilgili. Birkaç gün önceden etkisini hissettirecek olan bu gökyüzü hareketi sırasında kuruntu ve endişelerden uzak kalın. Kendinizi işe vermeniz yapacağınız en doğru hareket olabilir.

Başak

Öncelikle sizi yakından ilgilendiren iyi bir haber: 6 Aralık günü yönetici gezegeniniz Merkür geri hareketini sonlandırıyor. 17 Kasım gününden beri geri harekette olan, iletişim ve ulaşım, el yeteneği konularını sembolize eden Merkür’ün düzelmesi yanlış anlaşılmaların, teknolojik aksaklıkların ortadan kaybolmasını sağlayacak. Özellikle yakın çevrenizle ve evinizin içindeki pürüzler yavaştan yok olacaktır. Giderek daha akılcı düşündüğünüzü siz de fark edeceksiniz. 7 Aralık günü çok özel bir yeniay özel hayatınızı renklendiriyor. Eviniz, ailenizle ilgili önemli ve güzel gelişmeleri yeniay sonrasındaki iki hafta boyunca bekleyebilirsiniz. Şans ve gelişim gezegeni Jüpiter ile evinizi büyütmeniz, güzel eşyalar almanız mümkün. Evden çalışmak, evin içinde gelişimle bağlantılı işler yapmak, yurt dışı işleri evdeki bilgisayardan yönetmek size bolluk ve bereket getirebilir. Aslında bir yıl boyunca sürecek olan güzel gelişmelerin ilk adımları yeniay günlerinde atılıyor. 22 Aralık günü gerçekleşecek Yengeç burcunda dolunay etkilerini birkaç gün öncesinden hissettirecek. İç çevreniz, içinde bulunduğunuz grupların içinde var olduğunuzu daha net bir şekilde anlayacaksınız. Gelecek planlarınızı ertelemeyin. Dolunay ışığı altında, ileride ne yapmak istediğinizi, nasıl bir hayat yaşamak istediğinizi de netleştirebilirsiniz. Dolunay, kendi eserlerinizi, yaptıklarınızı büyük çevrelere tanıtmak için doğru bir zaman. Davetleri kabul edin, öğle yemeğini bile iş dostlarınızla ofis dışında yiyin.

Terazi

Kasım ayı pek çok konuda sizi alt üst etmiş olabilir. Kararlıysanız zor günleri kolay atlattınız demektir. Başkalarının etkisi altında olan Terazilerin kafaları karışık olabilir. Aralık ayının ilk günlerinde yönetici gezegeniniz Venüs’ün Akrep burcuna geçmesi paranızla ilgili gelişmeler getiriyor. 3 Aralık sonrası kırk gün boyunca maddi birikimlerinizi, kazancınızı artırmanın bin bir yolunu bulabilirsiniz. Müşterinizden, yöneticinizden hakkınız olduğunu düşündüğünüz parayı istemek için çok doğru bir ay. 6 Aralık günü geri hareketini sonlandıran Merkür, para konularında da doğru ve sağduyulu kararlarınızı kuvvetlendirecektir. 7 Aralık günü gerçekleşecek Yeniay oldukça şanslı ve iyimser etkiler içeriyor. Özellikle yakın çevrenizin bir anda genişlediğini, çok kimseyle arkadaş olduğunuzu göreceksiniz. Varsa kardeşlerle ilgili sevindirici gelişmeler de yeniay sonrası başlıyor. 7 Aralık sonrası imza atmak, el sıkışmak için yılın belki de en uygun zamanı sizin için. Yabancılarla iletişim, anlaşmalar da sözkonusu. Yazılı ve sözlü iletişim projelerinde, medyada yer alma, duyurular ve internet üzerinden iletişimde çığır açacak yenilikler getirebilirsiniz. Yeni kimselerle tanışmak için hiç durmayın. 22 Arlaık günü gerçekleşecek Dolunay ise iş ve özel hayat dengesiyle ilgili. İş yerindeki, ya da toplumdaki ünvanınız, statünüzde değişiklik olabilir.

Akrep

Güzel bir haber: Güzellik, çekicilik, uyum, sanat ve estetiği sembolize eden gezegen Venüs 3 Aralık günü sonrasında burcunuzda olacak. Venüs geçişini bu yıl ikinci kere yaşıyorsunuz. Kendinizi hem iş hem de özel hayatınızda daha ilgi çekici hissetmeniz mümkün. Karşıdaki kişilerle olan iletişiminizde rahat ve ikna edici görünüyorsunuz. Venüs’ün Akrep burcundaki geçişi sırasında, sevdiklerinizle daha da yakınlaşmak, onları bir an bile yalnız bırakmamak isteyebilirsiniz. Aşırı üstüne düşmenin de karşı tarafa rahatsızlık vereceğini unutmayın. 6 Aralık günü geri hareketi son bulan Merkür, bir süredir karışık olan iç dünyanızın huzur bulmasını da sağlayacak. Olayları kendi içinizde çözemeseniz de oluruna bırakın. 7 Aralık günü gerçekleşecek mükemmel bir yeniay bolluk bereket getiriyor. Şans, büyüme ve gelişimi sembolize eden Jüpiter’in konumu, bu tarihten sonra maddi kazancınızda büyük bir rahatlama getirecek. Yurt dışı firmalar, yabancılar, medya bağlantılı işlerden çokça para kazanmanız mümkün. 15 Aralık civarı yine oldukça büyük destek göreceğiniz, çevrenizde gelişen olayların hedeflerinize katkı sağladığı günler. 22 Aralık günü gerçekleşecek Dolunay öncesindeki birkaç gün giderek dozu artan gelişmelerin içindesiniz. Neyse ki su elementi olarak, Yengeç burcunda gerçekleşecek bu Dolunay size uygun koşulları hazırlıyor. 19-22 Aralık tarihlerinde beklediğiniz haberlerin sonuçlarını alabilirsiniz. Özellikle iletişim, reklamcılık, üniversite, medya ve yurt dışı konularında çalışan Akrepler için bu dolunay sırasında imzaları atmak çok kolay ve uygun olacaktır.

Yay

Aralık ayı, adeta bir kapıdan içeri girdiğiniz, Alis’in harikalar diyarında dolaşmaya başladığınız günler getiriyor. Yönetici gezegeniniz Jüpiter’in Yay burcuna girdiğini henüz pek hissetmemiş olabilirsiniz. Oysa şimdi koşullar, özellikle de 7 Aralık sonrasında büyük bir hızla lehinize dönüyor. Şans, bolluk, bereket, iyimserlik, adalet, ahlak, evrensel sevgi, refah, keşifler, öğrenme, kendini geliştirme ve büyüme konularını sembolize eden Jüpiter, size bir yıl boyunca eş zamanlı pek çok olumlu gelişme getiriyor. Özellikle 7 Aralık sonrasında girişimlerde bulunun. Özel ve iş hayatınızda ne hedeflediğinizi, gerçekten ne istediğinizi çok iyi belirleyin. Hangi alana kaymak, ne yapmak istiyorsanız size orada yer açılıyor. Bu anlamda birden çok gelişme aynı anda gelebilir. Jüpiter geçişinde, ufkunuzun da genişlediğiniz, olaylara geniş açıdan bakabildiğinizi hissedeceksiniz. İyimserliğiniz ise, her girdiğiniz ortamı etkileyecektir. Hiç planlarınızda yokken gelen radikal teklifleri kabul etmeniz için şartlar çok uygun. Ödüller, hiç düşünmediğiniz terfiler bu yıl sizin. Yabancılar ve yurt dışı işler hızlanıyor. Bu transit sırasında iştahınızı kontrol etmeye, özellikle tatlılardan uzak durmaya çalışın. Yanısıra, bir yıl içinde bol bol açık hava sporu yapın, seviyorsanız hayvanlarla ilgilenin. 22 Aralık günü gerçekleşecek Dolunay, birkaç gün boyunca para konularını öne çıkarıyor. Kendi başınıza bir yatırım yapmak yerine iş birliğine açık olmak kazançlı çıkmanızı sağlayabilir.

Oğlak

Tüm aya baktığınızda hem çok çalışma, hem disiplin ve aynı zamanda da etrafınızdan destek gördüğünüzü söylemek mümkün. 3 Aralık sonrasında iş çevrenizde daha fazla beğeni kazanmanız mümkün. Venüs sayesinde, işle bağlantılı ama işyeri dışındaki bağlantılarınızın size keyif verdiği bir döneme giriyorsunuz. Çalışma grupları, kulüpler, STK lar arasında olmak, gelecek planlarınızı kovalamak sizi mutlu edecek. Davetleri hep kabul edin, bol bol yeni kimselerle tanışın. Dostlarınız giderek artıyor. Mars’ın konumu, ay boyunca çok gezebileceğinizi, yeni kurslara katılabileceğinizi de gösteriyor. Müşteri ziyareti yapmak, yazılı sözlü iletişime geçmek veya sözleşme imzalamak için 7 Aralık sonrası çok uygun. 13-16 Aralık tarihlerinde çevrenizde size yeni fikirler taşıyan, birlikte olmaktan büyük keyif aldığınız kimseleri fark edin. Büyük proje fikirlerini sahiplenin. 22 Aralık’ta karşıt burcunuz olan Yengeç burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. 19-23 Aralık tarihleri arasında ilişkiler konusunda kendinizi rahat bırakın. İnsanların hataları olabileceğini kabul ederseniz karşılıklı olarak rahatlayabilirsiniz. Hem iş hem de özel hayatınızdaki kimselerle olarak iletişiminizde bazı konular açığa çıkabilir. Beklediğiniz haberlerin sonuçlarını da Dolunay ışığında almanız mümkün.

Kova

3 Aralık günü Akrep burcuna geçen Venüs, kariyer hayatınızın olumlu yönde akmasını sağlıyor. Güzellik, uyum ve çekiciliği sembolize eden gezegenin bu konumu, ay boyunca iş görüşmelerinde, terfilerde bir adım öne çıkabileceğinizi, sizi uzaktan bilenlerin bile sizin hakkınızda olumlu izlenim edineceğini vurguluyor. Mars ise ay boyunca sizi para konularında destekliyor. Eğer isterseniz, talep ederseniz kazancınız artacak. Konuşmanız ve ikna etmeniz yeterli olacaktır. 6 Aralık günü geri hareketine son veren iletişim gezegeni Merkür’ün etkisi ile bu tarihten itibaren uzaklarla bağlantılı konularda çözülme, rahatlama söz konusu. Her şey kendiliğinden rayına girebilir. 7 Aralık günü gerçekleşecek şahane bir yeniay sizi iki üç hafta boyunca ideallerinize yakınlaştıracak. Dış dünyada, iş çevrenizde hiç bu kadar mutlu ve iyi hissetmemiştiniz. Dostlar, gruplar arasından gelecek teklifler, özellikle yabancılardan gelen öneriler hayatınızın yönünü değiştirebilir. İyi ve sizi destekleyen, konum olarak daha üstte olan kimselerden büyük yardımlar almanız mümkün. Şirket içinde değil, daha çok mesleki oluşumlar içinde zaman geçirmeye çalışın. Akşam davetleri, dışarıda toplantıların yanısıra, öğle yemeklerinde de dışarı çıkın ve farklı kimselerle buluşun. İş çevrenizin yanınızda olduğu ve sizinle yakından ilgilendiği bir döneme giriyorsunuz. 22 Aralık günü gerçekleşecek Dolunay önemli işlere öncelik vermenizi gerektirebilir. Birkaç gün boyunca işyerindeki işler, çalışmak, üretmek önem kazanıyor. Hazır bazı pürüzleri görmüşken üzerine eğilip düzeltin. Diğer taraftan sağlığınıza da özen göstermenizde fayda var. Kuruntuları ise bir kenara bırakın.

Balık

Bu ay her taraftan destek aldığınız, üstelik kariyerinizde büyük bir sıçramaya giriştiğiniz günler getiriyor. Pek çok gezegenin su ve toprak elementinde olması, hayatınızda olumlu hareketliliğin artması demek. Özellikle 6 Aralık’ta iletişim ve ulaşım gezegeni Merkür’ün geri hareketini sonlandırması ile önemli bir dönem başlıyor. 7 Aralık günü şans, bolluk bereket ve gelişimi sembolize eden Jüpiter ile birlikte oluşan Yeniay kariyerinizle ilgili. Aynı zamanda ünvanınız, kişisel imajınız ve itibarınız da olumlu etkileniyor. Bazı ödüller alabilir, terfi edebilirsiniz. Jüpiter’in bu konumu, işle ilgili başkaları tarafından çok şanslı algılanmanızı da sağlayacak. Mars’ın Balık burcunda olması, hedeflerinize yaklaşmak için harekete geçmenizi söylüyor. Mars Balık burcunda iken sezgileriniz ve spontanlığınız ile başarılı olabilirsiniz. Kendinizi bu aralar sayılara ve fazla somut konulara boğmayın. Aksine her işin içine yaratıcı yönünüzü, renkliliğinizi katın. Kendiniz olduğunuzda mutlu olacaksınız. Mars’In bu konumunda alınganlık ve kendine kızma risklerini görür görmez hemen ruh halinizi değiştirin. Bu transiti iyi kullandığınızda hem kendinize hem de çevrenizdekilere faydanız olacak. 22 Aralık günü gerçekleşecek Dolunay birkaç gün önceden etkisini gösterecektir. Yengeç burcunda gerçekleşecek bu Dolunay, kendinizi iyi ifade edebilmenizi, yaptıklarınızı başkalarına daha net anlatabilmeyi destekliyor. Grupların içinde, onları iyi yönde etkileyecek bir tarzınız var. Bu yeteneği değerlendirin.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!