Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Aralık'20 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Aralık 2020 için yaptığı burç yorumları

Koç

Son birkaç aydır tam da istediğiniz gibi gitmeyen işlerin bu ay mucizelerle gerçekleştiğini göreceksiniz. Üzerine düştüğünüz projeler, hedeflerinizi gerçekleştirmek için gücünüz, cesaretiniz yerinde. 15 Aralık günü ve sonrasında daha uzak ufuklara doğru bakabilirsiniz. Yurt dışı işler, yabancılarla projeler, kişisel gelişim konuları, basın ve medyada yer almak gibi konular kapılarını sonuna kadar size açıyor. Bu alanlarda girişeceğiniz işler uzun vadeli olarak size değer katacaktır. Uzaklardan gelen fırsatları iyi değerlendirin. Atılım gezegeni Mars Koç burcunun yöneticisidir. Mars yıl sonuna dek Koç burcunda. Sizi ve hedeflerinizi destekleyip cesaret verecektir. Fiziksel olarak da aha güçlü olduğunuzu hissedebilirsiniz. Bu ay bedensel olarak hareketli olmaya, mümkünse spor yapmaya her gün zaman ayırın. 20 Aralık sonrası, uzun sürecek önemli bir dönem başlıyor. Jüpiter ve Satürn kavuşumu sosyal alanda, iş çevresi ile ilgili hoşunuza gidecek önemli sorumluluklar getirebilir.

Boğa

Bu ay en yakınlarınızla paylaşımlarınız öne çıkıyor. 15 Aralık sonrası ortağınız veya eşinizle ortaklaşa bir yatırım yapabilirsiniz. Bunun işin koşullar oldukça uygun. Size miras yolu ile gelen maddi olanaklar da söz konusu olabilir. Aralık ayının ikinci yarısında hareketlenen olaylar çevrenizdeki diğer kişileri de etkileyecek. Kova burcundaki büyük kavuşum 20 Aralık günü gerçekleşiyor. Bu transit önümüzdeki aylarda kariyerinizle ilgili önemli, güçlü ve zorlu başlangıçlara işaret ediyor. Daha çok teknoloji, kitle iletişimi ve eğitim alanlarında yeni bir iş hayatı düşünebilirsiniz. Bu aynı zamanda kişisel imajınız, itibarınız, ünvanınızla ilgili de bazı gelişmelere işaret ediyor. Dış dünyada bir değişim gerçekleşiyor. Bu değişim sizin kariyerinizin de yeniden yapılanacağını, fazla sorumluluk alacağınızı da vurguluyor. Atılım, mücadele gezegeni Mars ise yılbaşı sonrasında burç değiştirip Boğa burcuna geçecek. 2021 sizin yılınız olabilir.

İkizler

İlişkilerle ilgili önemli bir dönem içindesiniz. En yakınlarınızla olan ilişkilerinizde gelişmeler var. 30 Kasım tarihinde gerçekleşmiş olan Ay tutulması, sizi tazeleyecek, farklı platformlara taşıyacak kararlar almanızı hızlandırdı. Bu kararların arkasında durun. 14 Aralık akşamı gerçekleşecek Güneş tutulması ise karşıt burcunuz Yay’da olacak. 12-13 Aralık tarihlerinde bazı insanlardan uzaklaşmak, tamamen hayatınızdan onları çıkarmak isteyebilirsiniz. Bu uzaklaşmanın aslında size faydası da olacak. 15 Aralık sabahı ve sonrasında yepyeni kişilerle tanışabilir, hem özel hem de iş hayatınızda hayatınıza bu yeni kişileri sokabilirsiniz. Tüm tutulmaların size verdiği tek bir mesaj var aslında: İlişkilerinizde aksayan tarafları görmek, ilişki odaklı olmayı bırakıp kendinizle daha fazla ilgilenmek. Özetle kendi değerinizi bilin, önceliği kendinize verin. Kova burcunda 20 Aralık günü gerçekleşecek büyük kavuşum büyük düşünmenizi, hayata geniş açıdan bakmanızı sağlayacak. Medya, yurt dışı ve akademik ortamla ilgili yepyeni bir kariyer düşünebilirsiniz.

Yengeç

Geçen aydan bu yana günlük hayatınız, ofisiniz, ofiste size bağlı çalışan ekiple bağlantılı olaylar yaşıyorsunuz. Günlük rutinlerinizde farklılık yaratmanız, sağlığınıza da özen göstermenizde fayda var. 30 Kasım ve 14 Aralık tutulmaları kontrol alanınızda olan şeylere odaklanmanızı tavsiye ediyor. Hurafelere, dedikodulara kulaklarınızı tıkayın. Sadece yaptığınız işe odaklanın. Bu dönemde işlerinizin de içinden az ama öz olanları seçmeye çalışın. 12-13 Aralık tarihlerinde ekibinizde küçülme, işyeri değişikliği veya ofisin içinde düzen değişikliği gibi konular gündeme gelecektir. 20 Aralık günü gerçekleşecek Kova burcundaki büyük kavuşum ise ortağınız, en yakın çalışma arkadaşınız veya eşiniz ile ortak bir yatırım sinyalleri veriyor. Miras yolu ile de gelen bir para olabilir. Tüm bu para giriş çıkış alternatiflerinde uzun dönemli bir bakış açısı ile hareket edebilirsiniz. Uzun bir borca girebilir, yıllar sürecek bir yatırıma imza da atabilirsiniz. Karşınızdaki kişi ile, ortağınız veya eşinizle fikir ayrılıklarınızı fazla büyütmeyin. İddialaşmak ve tartışmaları büyütmek size yarar sağlamayacaktır.

Aslan

Bu pandemi sürecinde bile işin keyfini çıkarabilen bir noktadasınız. Aşk, eğlence ve keyfi asla geride bırakmıyorsunuz. Yaşam enerjiniz oldukça yükseliyor. Özellikle Aralık ayının ikinci yarısında kendinizi ifade etmek, başkalarına yaptıklarınızı sergileyebilmek gibi olanaklarınız var. Bir sanatçıysanız veya ilginç bir hobiniz varsa yaratıcılığınızın çok yüksek olduğunu fark edeceksiniz. Yaratıcılık, stratejik planlama konuları, eğitim, sunumlar yapmak, hazırlıklar, heyecanlı sahne olayları sanal da olsa gündeminizde olacak. Tutulmalar sizin hem sosyal çevrenizde ön planda olmanızı, hem de hayattan keyif almanızı sağlayacak. Yalnız olanlar 15 Aralık sonrası yepyeni kişilerle tanışabilir. 20 Aralık günü gerçekleşecek Kova burcundaki büyük kavuşum ilişkileriniz için çok önemli. Karşıt burcunuz Kova. Bu nedenle ilişkileriniz ön plana çıkıyor. Bir iki yıl boyunca etkisi sürecek bu transitin getirdikleri hem özel hem de iş hayatınıza yansıyacak. İyi niyetli ve konum olarak güçlü insanlarla işbirliği yapabilir, özel hayatınızda ise partnerinizin hayatında bazı değişiklikler söz konusu olabilir.

Başak

Dış dünyada, kariyer alanında tutulmalar sayesinde ilerlemeler kaydediyorsunuz. İş yaşamınızda ilerlemenizi sağlayacak teklifler, koşullar hızla oluşuyor. Bir süredir mutlu hissetmediğiniz ünvanınız, çalıştığınız yerle ilgili hızlı değişimler söz konusu. Tekliflere açık olun. Olduğunuz yerde kalmayıp ilerleye niyeti içindeyseniz kolayca iş değiştirebilirsiniz. Diğer taraftan ev ve aile ortamıyla ilgili daha kısıtlayıcı koşullar kendini tutulmalarla hissettiriyor. Aile düzeninde bazı ayarlamalar yapmanız, daha küçük bir eve taşınmanız gibi olasılıklar var. Evinizde, aile içinde kimlerle yaşıyorsanız yalınlaşmaya, sadeleşmeye çalışın. 12-13 Aralık tarihlerinde evdeki gereksiz ve hiç kullanılmayan şeyleri başkalarına verin. Bu tarihlerde evde gergin ortamlardan uzak durmaya çalışın. 15 Aralık sonrası ise özel hayatınızda yenilikler yapabilirsiniz. 20 Aralık günü gerçekleşecek Kova burcundaki büyük kavuşum işyeri, görevleriniz ve kolları sıvayıp çalıştığınız projelerle ilgili. Büyük ve önemli, özellikle teknik tarafı kuvvetli işler geliyor. Ofisinizde bu tarihten sonra değişim var.

Terazi

Tutulmalar size yepyeni sözleşmeler, medya çalışmaları, duyurular, kurumsal iletişim ve müşteri ilişkileriyle ilgili sorumluluklar getirebilir. Eğitim, iş ziyaretlerini sanal da olsa gerçekleştiriyorsunuz. Kardeşlerinizle ilgili gelişmeler de sizi sevindiriyor. Odağınızı uzaklardan ve felsefi konulardan biraz çekip yakın çevrenize vermenizde fayda var. size bu dönemde destek olacak kişiler çocukluk arkadaşlarınız, komşularınız ve etrafınızdaki kişiler olacaktır. Bir şeyler yazmak, öğrenmek, yeniden öğrenci olmanız için uygun günlerdesiniz. 15 Aralık sonrasındaki birkaç gün boyuna uzaklarla ilgili yeni haberler alarak, yurt dışı kaynaklı iş birliklerine de girebilirsiniz. 20 Aralık günü gerçekleşecek Kova burcundaki büyük kavuşum Jüpiter ve Satürn gezegenlerini bir araya getiriyor. Bu tarihten itibaren bir iki sene boyunca etkisi kuvvetle devam edecek yaratıcı ve keyifli bir serüvenin içine giriyorsunuz. Yaptıklarınızı, sanatsal veya kültürel uğraşlarınızı daha iyi sergileyebilir, eğitim, sunum, sahne alanlarında ciddi bir şansa sahip olabilirsiniz. Bu dönemde aslında ciddi şekilde ilgilendiğiniz bir hobiniz sizin yeni kariyeriniz de olabilir. Aşk hayatınız hareketleniyor. Entelektüel konulara, fikir alışverişine daha fazla zaman ayırabileceksiniz.

Akrep

Yay burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması doğrudan para durumunuzla ilgili. Aslında Kasım ayının son günlerinden bu yana eşiniz veya bir ortağınız ile ortaklaşa bir yatırım kararı almış olabilirsiniz. Paraları birleştirmek, yatırım yapmak, geleceğe dönük bir projede birlikte yer almak gibi durumlar karşınıza çıkmış olabilir. Oldukça olumlu etkisi olacak bu gelişmelerin içinde kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Diğer taraftan başkalarının kaynaklarıyla bağlantılı olan bu tutulma, miras yolu ile gelen bir birikimin paylaşılmasıyla da ilgili olabilir. Bu anlamda kime ne kadar pay düşeceğini hesaplarken küçük hesaplara girmeyip genel durumu kabul etmenizde fayda var. Kısacası üçe beşe bakmadan maddi kaynakların bölüşümünü gerçekleştirin. 15 Aralık sonrası iş teklifleri de alabilir, başka bir işe doğru kayabilirsiniz. 20 Aralık günü gerçekleşecek Kova burcundaki büyük kavuşum özel hayatınızla doğrudan ilgili. Bu kavuşum aile içinde önümüzdeki bir iki sene boyunca hem daha büyük sorumluluklar alacağınızın hem de evde önemli değişiklikler yapacağınızın göstergesi. Sürekli evden çalışmak, işi tamamen eve taşımak da sizin için mümkün görünüyor. Diğer taraftan aile içindekilerin sorumluluklarını almak, biraz mücadeleli bir döneme girmek de olası. Ev değişikliği, farklı bir ülkeye taşınmak bile imkanlar dahilinde.

Yay

Sizin için yılın en önemli günlerine geldik. 30 Kasım günü Yay-İkizler karşıtlığında gerçekleşen Ay tutulması hayatınızda size yakın kişilerle ilgili her şeyi apaçık görmenizi sağladı. Hem özel hayatınız hem de işyerinde ilişkilerinizi gözden geçirip bazı kararlar almak durumunda kalmış olabilirsiniz. Yay burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması oldukça önem taşıyor. Bu tutulma öncesi sizi rahatsız eden alışkanlıklarınızı 12-13 Aralık günlerinde çok rahat şekilde bırakabilirsiniz. Tutulma size yepyeni bir perspektif açıyor. Güneş tutulması aynı zamanda yeniay demektir. Sizin fiziksel, ruhsal, zihinsel ve kariyer anlamında önemli yenilenmeler yaşayacağınız bu dönemde 15 Aralık günü ve sonrası isteklerinize doğru somut adımlar atın. Bu dönemin mesajı ‘yalınlaşma, sadeleşme’ olsun. Daha az ama öz olmanın hissi ile yaşamak hayatınızı kolaylaştıracak. Fazla kilo, fazla sosyallik, fazla unvan, fazla sorumluluktan uzaklaşıp yalınlaşarak yaşamak akılcı olacaktır. 20 Aralık günü gerçekleşecek Kova burcundaki büyük buluşmaya da göz atalım. Yakın çevrenizde bir yeniden yapılanma söz konusu. Kardeşleriniz, komşular veya eski arkadaşlarla farklı bir zemine oturan iletişiminiz rahat etmenizi sağlayacak. Bu tarihten sonra çok büyük, önemli ve sorumluluk gerektiren sözleşmelere imza atabilirsiniz. Dışa dönük çalışmalar, satış, sosyal medya, yazılı ve sözlü iletişim konuları gündeminize oturabilir. Bu konuların bundan sonra mesleğinizin bir parçası olması da söz konusu.

Oğlak

Müjde! İki üç senedir üzerinizde olan büyük yükler, yalnızlıklar, sorumluluklar, karamsarlık duygusu 20 Aralık sonrası yok oluyor. Bu dönemde oldukça olgunlaştınız, kendi sorumluluğunuzu aldınız ve öz disiplin geliştirdiniz. Hayatı fazla ciddiye aldığınızı da son zamanlarda fark ettiniz. Aslında sizin üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir konu yok. Yapmanız gereken şey sadece kendinizi rahat bırakmak. 2020 yılında kendini en çok eleştirenler Oğlaklar ve yükselen Oğlaklar oldu. Şimdi yeni kimliğiniz, yeni duruşunuzla hayatta daha güvenli adımlarla ilerleyebilirsiniz. 30 Kasım ve 14 Aralık tutulmaları işinize odaklandığınız sürece herşeyin akışta gideceğini vurguluyor. Gereksiz endişe, kaygı ve hurafeleri kendinizden uzak tutun. Çalışmalarınızda kendinize güvenin. Yetenek ve çalışkanlığınız sayesinde başarı kaçınılmaz. 20 Aralık ve sonrasında, Kova burcunda büyük kavuşum etkisi ile maddi birikimlerinizde artış sözkonusu. Bu artışı değerlendirmek, doğru bütçe yapmak, bir yerlere yatırımla ilgili sorumluluk almak da beraberinde geliyor. Kısacası zenginleşirken, bu zenginliğin sorumluluğu ve para yönetimi de itina ile yapılacaktır.

Kova

Beklenen gün geldi. Uzun zamandır konuşulan Kova burcundaki büyük kavuşum 20 Aralık günü gerçekleşecek. Şans, fırsat, bolluk bereket ve gelişimi sembolize eden Jüpiter ile yeniden yapılandıran ve sorumluluk veren Satürn’ün Kova burcundaki tam kavuşumu dünyayı değiştiriyor. Tabii ki öncelikle sizi. Kova burcunun ilk günlerinde doğanları daha erken zamanlarda etkilese de tüm Kova ve yükselen Kova burçları iki yıl boyunca yeniden yapılanacaklar. Bir yandan entelektüel kapasite, iletişim ve iş hayatıyla ilgili şansın ayağınıza gelmesi, diğer taraftan da her anlamda yeniden doğuş içinde olacaksınız. Büyük bir yapılanma süreci içinde işiniz, kimliğiniz, imajınızda değişimler de söz konusu olacak. Bu dönemde o çok istediğiniz kitabınızı yazabilir, büyük düşünürler arasına girebilir, teknolojiyle ve kitle iletişimiyle ilgili bir iş de seçebilirsiniz. Aykırı, başkaldıran yapınızın büyük idealler peşinde koşma zamanı geldi. Aralık ayına baktığımızda tutulmalarla ilgili ay ortasından sonra sosyal alanda yeni projeler de göze çarpıyor. Şirket içindeki kişilerin dışında ağırlıklı olarak şirket dışındaki, aynı sektör, aynı meslek grupları ile birlikte işbirliği projeleri dikkat çekiyor. İdeallerinize hizmet eden yapılanmalar, STK ve gönüllü çalışmalar içinde yer alabilirsiniz. Daha önceden ürettiğiniz işlerin, fikirlerin karşılığını şimdilerde görmeniz mümkün. Sanal da olsa toplantılara, projelere ve davetlere katılım göstermeniz, dış dünyada yer almanız bu ay önemli.

Balık

Son dönemde evde, ailenizle birlikteyken yaptıklarınız, paylaşımlarınızdan esinlenerek yeni projeler yaratabiliyorsunuz. Aileniz, eviniz ve size özel hayatınız içinde daha rahatsınız. 30 Kasım ve 14 Aralık tarihlerinde gerçekleşen tutulmalar ev ve kariyer dengesini iyi kurmanızı bekliyor. Özel hayatınızdan, ailenizden aldığınız güç ile dış dünyada daha sağlam bir duruş sergileyebilirsiniz. Evden çalışmak daha iyi gelebilir. Taşınmak veya iki ayrı eve sahip olmak da gündeminizde olabilir. Diğer taraftan kariyer anlamında farklı bir döneme giriyorsunuz. Bugüne dek yaptıklarınız, üzerinde çalıştığınız işlerle bağlantılı olarak imajınızda yenilenme olabilir. Ünvanınız, kariyerinizde manevralar da yapabileceğiniz bir ay içindeyiz. İş hayatı ve ev dengesinde sizi ileriye taşıyacak anahtar söz: ‘eş zamanlı olarak herşeyi yapabilirsin.’ Olabilir. 15 Aralık sonrasında kariyer ve itibar alanınızda geçen iyicil gezegen Venüs sayesinde iş teklifleri, ödüller ve beğeni toplayabileceğiniz ortamlar kapınızı çalacaktır. 20 Aralık günü Kova burcundaki büyük kavuşum Jüpiter ve Satürn gezegenleri arasında yaşanacak. Bu önemli gökyüzü olayı iç dünyanızla ilgili gelişmeler getirebilir. Bir süredir çözemediğiniz, sizde rahatsızlık yaratan duygular varsa bunları fark edip silmeye çalışın. Kontrol edemediğiniz, somut olmayan her türlü endişeden uzak durun. Sanal korkuların size ait olmadığını ve sonradan edindiğiniz gereksiz duygular olduğunu kabul edin.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?