Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Ay Güneş Astroloji'den Aralık'22 Astroloji Bülteni

www.instagram.com/ay.gunes.astroloji/

Aralık ayı ilk yarısında emek harcadığınız konuları ortaya koyarak sonuçlandırabileceğiniz bir ay. Ancak ilgili olduğunuz konularda gerekli hamleyi yapamazsanız, bu konuda harcayacağınız emeklerin karşılığını almanız güçleşecek. Özellikle 29 Aralık’ta Merkür retroya başlayacağı için imza atma ve kariyersel planlarınızı ayın sonuna kalmadan netleştirmenizde fayda var.  Neptün’ün Balık burcunda ileri hareketine başlaması da artık olaylara daha pozitif yönden bakmamızı sağlayacak.

Koç

Daha ayın ilk günlerinde ileri harekete geçen Neptün’ün de etkisiyle, karamsar olduğunuz konularda olumlu bakmaya başlayacağınız bir ay olacak. İçinizdeki kararsızlıklar ve nedensiz sıkıntıların çözümüne bir adım atabilirsiniz. Merkür’ün Oğlak burcuna geçişiyle kariyerinizle ilgili gelişmeler söz edilmeye başlanabilir. Venüs’ün de Oğlak burcuna geçişi ile kariyerinize dair olumlu gelişmelerin kapısı aralanacak gibi görünüyor. 8 Aralık’ta İkizler burcunda gerçekleşecek dolunay ile yurtdışı kaynaklı işler ve yolculuklarla ilgili konularda da harekete geçmeniz olası.

21 Aralık’tan itibaren Jupiter burcunuzda olacağı için, başarmak istediğiniz konularda motivasyonunuzu yüksek tutun ve kendinize güvenin. Şaanslı olduğunuz bir döneme giriyorsunuz. Bu dönemlerde attığınız adımların dönüşleri oldukça kârlı olacak. Sadece bu özgüvenle biraz fazla cesur davranabilirsiniz, özellikle Merkür’ün 29 Aralık’ta geri hareketine başlamasıyla iş konusundaki tartışmalardan uzak durun, yanılan tarafın siz olabileceğinizi de düşünerek hareket edin. 

Boğa

Boğalar için Aralık ayı üretken ve sosyal geçecek. Merkür’ün ve Venüs’ün oğlak burcuna geçmesi, özellikle çok uluslu firmalarda çalışan Boğalar için avantajlar sağlayacak. Bunun dışında da uzun yolculuklar gündeme gelebilir, akademik alanda çalışan Boğalar için yeni fırsatlar doğabilir. İkizler burcunda 8 Aralık’ta gerçekleşecek dolunay, zam-maaş artışı gibi konulardaki konuların netleşmesini sağlayabilir.

Jüpiter’in Koç burcuna geçmesiyle, kendinizi daha pozitif hissettiğiniz bir döneme gireceksiniz. Kendinizle barışmanız zaten en kıymetli olan kazanımınız olacak. Merkür’ün 29 Aralık’ta Oğlak burcundaki geri hareketiyle gereksiz harcamalar söz konusu olabilir, yaşayacağınız aksaklıklar karşısında sakin kalmalısınız. 

İkizler

Kariyer anlamında olumsuz düşüncelerden uzaklaşarak yeni adımlar atacağınız bir döneme giriyorsunuz. Keyif aldığınız işi yapmaya başlayabilirsiniz. 8 Aralık’ta burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile kendinize dair kararlar alabilirsiniz. Bu ay yapacağınız finansal yatırımların getirileri olumlu olacak gibi görünüyor ama Merkür’ün 29 Aralık’ta başlayacak retrosu ile birlikte işler tersine dönebilir. Finansal konularda yatırımlarınıza ekstra dikkat ederek, gelir gider konularında dikkatli olmanızda fayda olacak. 

Yengeç

Yurt dışı ile ilgili olumsuz düşüncelerinizin tersine döndüğü bir döneme gireceksiniz. Artık yeniden umut etme zamanı. Eğer eğitim hayatınızla ilgili size düşündüren konular varsa, bu konularda da kendinize yeniden şans verebilirsiniz. Günlük rutin işlerinizi akışına bırakarak, ne yapmak istediğinize odaklanmanız gereken bir dönemden geçiyorsunuz. Ortaklı iş yapan Yengeçler için Aralık ayı oldukça iyi geçecek. Ortağınız ya da birlikte olduğunuz kişi ile ilgili ciddi kararlar verebilir, kendinize yeni bir rota belirleyebilirsiniz. Jüpiter’in Koç burcundaki hareketi, kariyer anlamında olumlu fırsatların önünüze çıkmasını sağlayabilir. Merkür retrosu, eğitim, PR alanında çalışan Yengeçler için işleri biraz zorlaştırabilir. Yanlış anlaşılmalar ve yanlış anlamalar söz konusu olabilir. Açık ve net olarak bu sorunların önüne geçilebilir.

Aslan

Finansal yatırımlarla ilgili kafa karışıklıkları ya da varsa ailedeki miras işleri gibi konulardaki karmaşalar bu ay itibarıyla biraz daha yoluna girecek gibi görünüyor. Gündelik hayatınızda ise, sürpriz olanlardan değil de rutinlerinizden keyif aldığınız ve sorumluluklarınızı yerine getirirken kolaylıklar yaşadığınız bir ay olacak. Bedensel olarak kendinize dikkat ettiğinizde ise, karşılığını çok hızlı alabilirsiniz.

19-22 Aralık döneminde şansınıza çok güvendiğiniz konularda yanılabilirsiniz, o nedenle özellikle bu dönemde temkinli hareket etmeye devam edin. Ay sonunda gelecek merkür retrosu eğer bu dönemde iş ortamında bir değişiklik bekliyorsanız onu yavaşlatabilir, özellikle gelir kalemleri ile ilgili sürpriz harcamalara sebep olabilir. O nedenle ay başında yapabileceğinizin en fazlasını yaparak karşılığını alıp, beklentiyi ay sonuna ertelemezseniz bu döneme kalmadan istediğinizi elde etmiş olursunuz. 

Başak

İkili ilişkilerinizde veya ortaklı bir iş yapıyorsanız ortağınızla olan anlaşmazlıkların aşılacağı bir ay size bekliyor. Bu çözümler her zaman olumlu olmayabilir ancak bitirme ya da başlangıç kararı almak da bir çözümdür, siz kendinize ve tecrübelerinize güvenin bu size yeter. Bununla birlikte, romantik konuların bolca konuşulduğu ve hayattan keyif alacağınız günler kapınızda.

8 Aralık dolunayı, kariyer konularında bir karar vermenizi sağlayabilir. Bir adım ileri gitme ya da değişim için fırsatları kollayın. Özellikle Jupiter’in de Koç burcuna geçecek olması size değişimler konusunda cesaretlendirerek, özellikle finansal konularda karşınıza çıkacak şansın artmasını sağlayabilir.

Ay sonunda gerçekleşecek olan yönetici gezegeniniz Merkür’ün geri hareketi, tam bu dönemlerde tatsız gelişmeler yaşatabilir ancak unutmayın, retro ile gelen retro ile gider. Siz bu dönemde kalıcı veya riskli bir karar almadan, temkinli davranın ve şansın size geri döneceğinden emin olun. 

Terazi

Taşınmayı ya da evi ile ilgili değişik yapmayı düşünen Terazi burçları için fırsatların çıkabileceği bir ay olacak. Ev ortamındaki bu özen, aynı şekilde aile ilişkilerine de yansıyarak birlikte daha çok ve daha keyifli zaman geçirmenizi de sağlayabilir.  8 Aralık dolunayı, yurtdışı projeleri ya da eğitimleri gibi  bir süredir aklınızdan geçen konularda netlik kazandırarak size bir yola çıkarabilir. Yalnız olmak istemiyor ya da ortağınızla birlikte yola çıkmayı düşünüyorsanız, bu konularda da farklı fırsatların karşınıza çıkacağını söyleyebilirim.  Ay sonunda gerçekleşecek olan Merkür retrosu, size duygusal olarak yorabilir. Özellikle iş hayatı ile ilgili konularda işlerin aksaması olası. Özellikle eğitim alanında çalışıyorsanız, yakın çalıştığınız kişilerle dengeyi koruyarak, sağduyulu davranarak ilerleyin. 

Akrep

En sevdiğiniz ve keyif veren hobilerinizle uğraşırken bile tat almadığınız günler geride kaldı. Artık daha üretken ve keyifli olduğunuz bir döneme giriyorsunuz. Aşk hayatınızda da romantik günler bekliyor. Kendinizi geliştirmek için öğrenmek istediğiniz konularda, fırsat bu fırsat diyerek, ayın ilk günlerinde yazılmak istediğiniz o kursa yazılın derim.

8 Aralık İkizler dolunayı, para ile ilgili konularda bir hareketlilik yaratabilir. Özellikle beklediğiniz ek gelir konularında ya da geçmişte yaptığınız yatırımların karşılığını almakla ilgili konularda gelişmeler yaşanabilir. 29 Aralık’ta başlayacak olan Merkür retrosu, değişim konularında sizi zorlayabilir. Yanlış anlaşılmaları engellemek ve hata yapmamak adına, konuları detayıyla öğrenmeye ve dikkatli dinlemeye çalışın. 

Yay

Ev ve aile konusundaki karışıklığın sonlanacağı ve bir düzen kurmak üzere harekete geçilebileceği bir y olacak. Bu ay, beklediğiniz zammı alabilir ve imkanlarınızı daha iyi değerlendireceğiniz fırsatlar yaratabilirsiniz. Maddi konularda keyifli haberlerin geleceği bir ay olacağını söyleyebilirim.

Bu ay kendi yıldızınızı parlatabileceğiniz bir ay olacak. Enerjinizin yükseldiği ve kendi isteklerinize göre harekete geçebileceğiniz günler geliyor. 8 Aralık’ta gerçekleşecek İkizler dolunayı ise, size ikili ilişkileriniz ve varsa ortaklarınız açısından etkileyecek. Bu dönemde bir karar alırken alınganlık göstermemeye dikkat edin. Kendinize daha iyi koşullar yaratmak için uğraşabilir ve hayatınızı yeni değerler üzerine kurabilirsiniz. İş değiştirmeyi düşünen ve gelir artırmaya odaklanan Yaylar 23 Aralık’taki Oğlak yeni ayını değerlendirebilirler. Sadece ay sonunda geri hareketine başlayacak olan Merkür, kararlarınızı biraz ertelemenizi sağlayabilir.   

Oğlak

Oğlak burçlarının bol bol kendinden bahsedeceği ve yalnız kalmaktan bile keyif alacağı bir ay olacağını söyleyebilirim. Neptün’ün retrosunun sona ermesi ve Balık burcunda ileri hareket etmesi ile, bir süredir yanlış anlaşılmalar ve iletişim kopuklukları yaşayanları biraz rahatlatacak. Özellikle basın, edebiyat alanında çalışan Oğlaklar, iş hayatı ile ilgili de daha üretken olduğu bir döneme girecek.

8 Aralık’ta gerçekleşecek İkizler dolunayı, sağlık konularında da kendinize özenmenizi gerektirebilir. Kendinizi iyi hissedeceğiniz daha olumlu düşüneceğiniz konulara odaklanarak, rutinlerinizi aksatmayın.

Bu dönemde ev alma planı yapan Oğlakların karşısına iyi fırsatlar da çıkabilir. 23 Aralık’ta gerçekleşecek yeni ay, kendinizle ilgili hedeflerinize ulaşmak için adım atmaya başlamanızı sağlayacak iyi bir dönem olacak.  29 Aralık’ta başlayacak olan Merkür retrosu, rutin işlerinizi ve yurt dışı planlarınızı ertelemenize sebep olsa da bunu zaten içten içe kendiniz de istiyor olacaksınız.  

Kova

Parasal konularda olumlu gelişmelerin yaşandığı bir aya giriyorsunuz. Yeni fırsatlar ve iş imkanları oluşabilir, mutlaka iyi değerlendirin. Hareket etmekten çok, daha sakin daha kendinizle kalarak mutlu olacağınız ve kendinizi iyi hissedeceğiniz bir dönem olacağını da söyleyebilirim. Size iyi gelecek ve huzur verecek olan çözümü kendi hislerinizle bulacaksınız.

8 Aralık dolunayı, keyif aldığınız konularda harekete geçmenizi de sağlayabilir. Bununla birlikte romantik ilişkinizde de yüzleşmeleri yaşatabilir. Ay sonunda gerçekleşecek olan merkür retrosu ile, geçtiğimiz bir seneyi temize çekmenizi, yaşadıklarınızı değerlendirebileceğiniz ve haklı ya da hatalı olduğunuz konularla ilgili yeniden değerlendirme yapmanızı sağlayabilir. Sağduyulu davranarak ve tecrübelerinizle bu sefer daha olumlu sonuçlar elde edebilmek için bu dönemi değerlendirebilirsiniz. Bu dönemde büyük bir değişiklik yapmayı hedeflemeyin ve özellike yatırım yaparken riskli adımlar atmaktan kaçının. 

Balık

Aralık, olumluyu da olumsuzu da daha doğru şekilde tartarak, artık gerçekleri biraz daha net görebileceğiniz bir ay olacak. Kariyer konularında, kısa vadeli hedefler yerine daha uzun vadeli konuşmaların olacağı ve yeni projelerle birlikte yoğunluğunuzun artacağını beklemek mümkün. Yoğunluk olsa da keyifle geçecek ve sonucunda da size oldukça fayda sağlayacak gibi görünüyor.  8 Aralık’ta gerçekleşecek dolunay, bu yoğunluk dönemi içerisinde iş-aile hayatı dengenizin de biraz bozulabileceğinin bir göstergesi. O nedenle, ailenizi de aksatmamaya ve onları da dinlemeye dikkat edin. 23 Aralık’ta gerçekleşecek Oğlak yeni ayı çok da aşina olmadığınız bir alanda karşınıza yeni fırsatın çıkmasını sağlayabilir. Değerlendirirken, cesur olun.

29 Aralık’ta gerçekleşmeye başlayacak olan Merkür retrosu, size aile ve eş konusunda bazı huzursuzluklar yaşatabilir.  Hazırlıklı olarak, geçici bir dönem olacağını bilmenizde fayda var.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Icon

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?