Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler’den Eylül’18 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Eylül 2018 için yaptığı burç yorumları

Koç

Günlük işlerinizin yığıldığı, sürekli olarak işyerinde kafanızı kaldırmadan çalıştığınız bir döneme girdiniz. Şimdi stratejik konuları, plan programı bir kenara bırakın. Kolları sıvayıp işlere girişme zamanı geldi. Üretkenliğiniz çok yüksek iken odağınızı başka alanlara kaydırmadan çalışın. İşyerinde geçireceğiniz zamanların hayatınıza değer kattığını göreceksiniz. 10 Eylül hafta başından itibaren yeniay ile birlikte ofis ortamında, işyerinde yenilenme zamanı başlıyor. Öncelikle işe fiziksel değişimden başlayın. Yeni objeler veya ofis malzemeleri almayı düşünüyorsanız şimdi tam zamanı. Yeni bir çalışma düzeni, yeni projeler, müşteriler veya ek görevler sizi bekliyor. Sistematik, düzenli olarak yapacağınız yeni şeyler keşfedin. Rutininize bu ay yenilerini ekleyin. Bu her sabah 10 dk masanızı toparlamaya zaman ayırmak da olabilir, öğle tatilinde arkadaşlarınızla yürüyüş yapmak da… Yeniay ile birlikte sağlık kontrolleri yaptırmak, beslenme düzeninizi rafine hale getirmek iyi fikirler olabilir. Ağır gıdalar yerine bu ay sindirim sistemini yormayacak şekilde beslenin. 10 Eylül sonrasında iki ay boyunca atılım gezegeni Mars sayesinde sosyal hayatınız canlanıyor. Daha fazla kişi ile tanışmanız, dostlarınızla iş dışı projelere girişmeniz mümkün. Mars, size ideallerinize yaklaşmanız için gerekli gücü verecektir. 25 Eylül günü gerçekleşecek Dolunay Koç burcunda olacak. Sizi yakından ilgilendiren bu gökyüzü hareketini hissetmeye birkaç gün önceden başlayabilirsiniz. Açıklığa kavuşan çok şey olacaktır. Özel ve iş hayatınızda Dolunay ışığı ile herşeyi doğru görebilirsiniz. Ne isteyip neyi istemediğinizi bu kadar net anlamışken, bazı kararlar alın. Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızı ertelemeden değiştirin.

Boğa

Bu kadar gezegen toprak ve su elementinde iken etrafınızdaki herkesin size destek verdiğini söylemek mümkün. Yaratıcılığınızı konuşturacaksınız. Hobilerinizden, ilgi alanınıza giren keyif aldığınız her türlü şeyden iş hayatında da yararlanabilirsiniz. 10 Eylül günü gerçekleşecek Yeniay sonrası, eğer yalnızsanız ofiste veya başka bir yerde yeni biri ile tanışabilir, ya da var olan biri ile yakınlaşabilirsiniz. Bir kursa gitmeyi, eğitim vermeyi, sanatla uraşmayı düşünüyorsanız şartlar yeniay sonrası birkaç hafta boyunca çok uygun. Karşıt burcunuzda bulunan Venüs 9 Eylül sonrasında ikili ilişkilerinizin yoğun olacağını söylüyor. İşyerinde yakın çalışmak zorunda olduğunuz kimselerle dengeli bir iletişim kurmaya çalışın. Fazla meraklı veya rekabetçi olmaları mümkün. Atılım gezegeni Mars, bu ay 10 Eylül sonrası kariyerinizde birkaç hafta boyunca önemli gelişmeler getirecek. Ünvanınızda değişikliklere, terfilere hazır olun. 25 Eylül günü gerçekleşecek Dolunay öncesindeki birkaç gün kontrol edemediğiniz olaylara odaklanmayın. Kafanızdaki endişeleri ve korkuları bir kenara bırakın. Sadece gördüğünüz, somut konulara ve işinize odaklanın. Dolunay, işle ilgili görmeniz gerekenleri size gösterecektir.

İkizler

Eylül ayı boyunca kariyer ve iş değil, daha çok özel hayatınıza odaklısınız. Ay boyunca eviniz, aile düzeni için zaman ayırın. Ajandanızı dış dünya ile fazla doldurmamaya çalışın. 9 Eylül günü gerçekleşecek Yeniay size evinizi yenileme fırsatı veriyor. Taşınmayı düşünüyorsanız bu tarihten itibaren bir iki hafta içinde gerçekleştirebilirsiniz. Eşyalarınızı yenileyebilir, ev düzeninde değişiklikler yapabilirsiniz. Ailenize önem verin, onlarla zaman geçirmeye çalışın. 10 Eylül sonrasındaki iki ay boyunca günlük işleriniz, ofis ortamı ve size bağlı çalışanlarla ilgili, yaptığınız işle ilgili gelgitler yaşayabilirsiniz. Başkalarıyla çok içiçe olmak sizi sıkabilir. Böyle zamanlarda kendinize kaçış yolları aramaya çalışın. Büyük işlerin altından kalkmanız beklendiğinde zamana ihtiyacınız olduğunuz söyleyin. Bu ay rutin sağlık kontrollerinden geçmeniz faydalı olabilir. 23 Eylül sonrasında Dolunay etkisi ile sosyal hayatınızda bazı gelişmeler dikkatinizi çekecek. Dolunayın gerçekleştiği 25 Eylül gününe dek dostlarınızla fikir ayrılıklarına düşebilirsiniz. Yine de bu dolunay, idealist tarafınızı canlandıracak. Gerçek arkadaşlarınızla yakınlaşmanızı ve bir dava uğruna birarada çalışmanızı kolaylaştıracaktır. Ay boyunca evinizden çalışmak, evi adeta bir ofise dönüştürmek üretkenliğinizi artıracaktır.

Yengeç

Ay boyunca Toprak ve Su elementlerindeki yığılma sizin harika anlar yaşamanızı sağlayacak. Evet işyerinde artık beraber çalıştığınız kimseler daha katı, disiplinli ve sizin duygusallığınıza aldırış dahi etmiyorlar. Yine de bu ay arkadaşlarınız, kardeşleriniz veya kardeşten de yakın olan kimseler size iyi gelecektir. Sözleşme imzalamak, evrakların üzerinde çalışmak, yazılı ve sözlü iletişimde yoğunlaşmak, internette aktif olmak için mükemmel zamanlar. Günlerinizi o hep istediğiniz projelere odaklanarak geçirin: Kurumsal iletişim, sahada müşteri avlama, teklifler verme, temel bir konuda eğitim alma, iş ziyaretleri yapma, blogger olma gibi isteklerinizin peşine düşün. Bu ay gezegenlerin size destek verdiğiniz göreceksiniz. Yalnızsanız 10 Eylül sonrası karşınıza çok beğeneceğiniz biri çıkabilir. Varsa çocuklarla ilgili güzel haberler bu tarihten sonra gelebilir. Yine bu tarih, kendinizi en iyi şekilde ifade edeceğiniz yepyeni keyif alanları getiriyor. Herkes işe yoğunlaşırken sizin kısa bir tatil kaçamağında kendinizi bulmanız mümkün. Tatiller yaratıcılığınızı da tetikleyecektir. 25 Eylül günü gerçekleşcek Dolunay etkilerini birkaç gün önceden gösterecektir. Dolunay ışığı altında iş ve özel yaşam dengesini önemseyin. Dış dünya ve özel hayatınızdan biri çok fazla ön plana çıkıyorsa, bu sizin uzun zamandır gerçeğiniz olduysa değiştirmenin zamanı geldi demektir. Duyacağınız, anlayacağınız birkaç şey farkındalığınızı artıracak. Düşüncelerinizi hayata geçirin, ertelemeyin.

Aslan

Maddi beklentilerinizin karşılanacağı, kısaca gelirinizin artacağı bir aya giriyorsunuz. Eylül ayı kendinizi maddi ve manevi olarak güvencede hissetmenizi kolaylaştıracak. Yaz boyunca kendinizle uğraştınız. İşyerindeki rolünüz, hayata bakış açınız, çevrenizle olan ilişkilerinizi masaya yatırmış olabilirsiniz. Şimdi dönüp bütçenize, cebinizdeki paraya yoğunlaşın. 10 Eylül haftasından itibaren yeni gelir kaynakları bulmanız, kendi işinizi yapıyorsanız iyi bir proje kapmanız mümkün olacak. 9 Eylül sonrası evinizde daha rahatsınız. Aile içinde, kimsenin görmenizi özel hayatınız içinde sevgi dolu anlar sizi bekliyor. Evinize yeni eşyalar almak, evi güzelleştirmek için de uygun zamanlar başladı. Gelecek ay Venüs’ün yine ev ve aile alanında geri harekete girmesi ile kafanız karışabilir. O nedenle evinizle ilgili kararları, satın almaları bu ay bitirin. 10 Eylül sonrası tam karşıt burcunuzdaki Mars sizi harekete geçirecek kişilere işaret ediyor. Dışarıdan gelen talepler, istekler yoğunlaşabilir. 25 Eylül’de gerçekleşecek Dolunay birkaç gün boyunca uzaklarla ilgili konuları gündeme getiriyor. Beklediğiniz haberleri alabilir, kendi kişisel gelişiminiz ile bağlantılı eğitimlere katılabilirsiniz.

Başak

Gözlerin sizin üzerinizde olduğu harika bir ay sizi bekliyor. Yeni bir işe başlama olasılığınız yüksek. İşyerinde sizin fikirleriniz, çalışmalarınız her zamankinden daha fazla önemseniyor. İletişim, ulaşım konularını sembolize eden gezegen Merkür’ün 6 Eylül sonrası Başak burcunda olması düşüncelerinizin, konuşmalarınızın canlanması ve renklenmesi demek. Zihinsel çaba ve el becerisi gerektiren tüm işlerde oldukça pratik ve başarılısınız. 9 Eylül günü Başak burcunda gerçekleşecek Yeniay, birkaç hafta boyunca hayatınızda yenilenme demek. Yeni iş teklifleri, ilişkiler gündemde. Bir süredir düşündüğünüz istediğiniz şeyleri hayatınıza sokmaya bakın. Bir kursa gitmek, bir kişi ile tanışmak veya spora başlamak için bu hafta çok uygun. Bu dönemde yazılı sözlü iletişim konuları, sözleşmeler, imza atılması gereken evraklar çevrenizde dolaşıyor. Ne yaparsanız yapın bu ay rüzgar arkadan esiyor. Oldukça iyi sonuçlar doğuracak el sıkışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Tereddüt etmenize gerek yok. Ay sonunda gerçekleşecek Dolunay para konularını gündeme getiriyor. Paranızı nasıl yöneteceğinize karar verin.

Terazi

Ay boyunca zaman zaman kendisini izole etmek, saklanmak ve sessiz yerlerde kalmak isteyebilirsiniz. Zaman zaman yalnız kalma ihtiyacınız olabilir. İçinizden geldiği gibi kendinize zaman ayırın. Hayallerinizi, ne yapmak istediğinizi düşünün. Kaygılardan ve korkulardan uzaklaşın. Gereksiz para endişesi yaşıyorsanız, gözünüzde büyütmek yerine bir plan yapın. 10 Eylül sonrasında para konularında gelişmeler bekleyebilir, siz de bu konuda harekete geçebilirsiniz. Maddi olarak kendinizi güvencede hissedeceğiniz gelişmeler sizi bekliyor. Atılım gezegeni Mars’ın 10 Eylül günü burç değiştirmesi, yaratıcılığınızı tetikleyecek. Zihinsel ve sanatsal anlamda beslenmek için iletişim sanatlarına, entelektüel sohbetlere, fikir alışverişine yoğunlaşın. Farklı ve özgün olmanız, ruhunuzu beslerken, kalıcı bazı eserler ortaya çıkarmanızı da sağlayacak. Yalnızsanız hayatınıza girecek kişiler için ilk adımı siz atın. Ay sonunda gerçekleşecek Dolunay ise ilişkilerle ilgili önemli birkaç gün yaşayacağınızın habercisi. İlişkinizi masaya yatırmak, karşılıklı beklentilerinizi açıkça konuşmak iyi olabilir. Biriyle yakınlaşıp yeni bir ilişki kurmanız, buna karar vermeniz de Dolunay ile mümkün olacak. Herşeyin açığa çıkacağı Dolunay günlerinde, kendiniz gibi olmak en doğrusu. İşyerinde, ayın son 10 günü beklediğiniz konuların sonuçları belli olabilir.

Akrep

Ay boyunca sosyal alanda kendinizi eskisinden çok daha iyi hissedeceğiniz gelişmeler içindesiniz. Etrafınızdaki kalabalık sizi ürkütmek yerine bu sefer sevindirecek. Herkesle temas etmeye hazır olun, davetleri, iş yemeklerini geri çevirmeyin. Kendi kabuğunuza çekilmenin hiç zamanı değil. Bu ay ideallerinizi, gelecek beklentilerinizi açıkça konuşabileceğiniz gruplar arasındasınız. Size destek vermek isteyen kişiler olabilir. 6 Eylül günü Venüs’ün Akrep burcuna geçmesi, çevrenizden daha fazla ilgi toplayacağınızı da gösteriyor. İkna etmek, isteklerinizi karşı tarafa anlatabilmek için fazla çaba sarf etmenize gerek kalmayacak. Tek yapmanız gereken kuruntuları bir kenara bırakıp insanlarla iletişime geçmek. Bu ay belki de o en büyük projeyi almak, en önemli işe kabul edilmek mümkün olacak. 10 Eylül sonrası birkaç hafta boyunca zamanınızın bir kısmını eve ayırabilirsiniz. Atılım, hareket ve mücadeleyi sembolize eden gezegen Mars, bir süreliğine özel hayatınızı canlandırıyor. Evle ilgilenmek, fiziksel olarak evde çalışmak, bazı şeyleri toparlamak size düşebilir. Ajandanızda özel hayatınıza, ailenize yer açın. Bu dönemde size ihtiyaçları olabilir.

Yay

Kariyeriniz ve itibarınız bu ay ön planda görünüyor. Kafanızı biraz iş hayatındaki projelerinize, konumunuza, ünvanınıza yorabilirsiniz. Size verilen görevleri nasıl yaptığınız, başarılı olup olmadığınız sorgulanabilir. En önemlisi kendinizin gelecekle ilgili ne istediği aslında. 10 Eylül haftasından itibaren yeni görevlere, hatta yeni bir işe hazır olun. Farklı projeler gündeme geliyor. Bu tarihten itibaren atılım gezegeni Mars’ın burç değiştirmesi, yakınlarınızla olan iletişiminizi de etkiliyor. Kardeşleriniz ve yakın arkadaşlarınıza karşı kırıcı olmamaya çalışın. Kısa geziler yapmak, bol bol dolaşmak iyi bir fikir olabilir. İşle ilgili müşteri ziyaretlerini 10 Eylül sonrası birkaç hafta boyunca kolayca yapabilir, bundan keyif de alabilirsiniz. İmzalar, sözleşmeler ve yazılı evrak işlerinizin de hızlı ve olumlu akacağı Eylül ayını iyi değerlendirin Gelecek aya pek bir şey bırakmamanızda fayda var. 25 Eylül’de gerçekleşecek Dolunay size iyi gelecek Ateş elementi Koç burcundaki bu gökyüzü hareketi canlanmanızı, hayata dört elle sarılmanızı getiriyor. Aşk hayatınız canlanırken yaratıcılığınız da artıyor. Kendinizi şımartın, güzel keyifli ilgi alanlarınıza yoğunlaşın. Ayın son günlerinde sahneye çıkabilirsiniz. Eğitim vermek, sunum yapmak veya bambaşka sebeplerle kendinizi iyi ifade edeceğiniz, özgün çizginizi ortaya koyacağınız bir dönem.

Oğlak

Toprak ve su elementindeki gezegenlerin desteği olumlu gelişmeler getiriyor. Ay boyunca Venüs, Merkür ve Mars’ın hareketleri, etrafınızdan destek alabileceğinizi ve hedeflediğiniz işlerde hızla ilerleyebileceğinizi gösteriyor. Ekm ayına fazla bir şey bırakmadan bu ay tüm görünen işlerinizi halletmeye bakın. Başkalarından isteyeceğiniz yardımları da doğru iletişim ile alabilirsiniz. Dağılmadan tamamen hedefinize odaklanın. 10 Eylül sonrasında, yeniay ile birlikte uzaklarla ilgili işler, yurt dışı konuları, yabancılarla iletişim, akademik ortamla ilgili projeler ve en önemlisi kişisel gelişiminizle ilgili her türlü gelişme olumlu şekilde ilerliyor. Yeni ve hiç bilmediğiniz alanlara girmeye çekinmeyin. Hazırlıklarınızı 7-9 Eylül arasında gerçekleştirebilir, 10 Eylül sonrası harekete geçebilirsiniz. Bu tarihte Venüs’ün burç değiştirmesi sosyal alanda da ilerlemenizi sağlayacak. Güzellik, uyum, barış ve dostluğu sembolize eden Venüs, yeni gruplar içine girmenizi kolaylaştıracak. Çevreniz genişliyor. Öğle yemeklerinde işyeri dışındaki kişilere zaman ayırın, çevrenizde olan bitenden haberdar olun. Bu tarihten sonra gelecek planlarınızı, ideallerinizi daha rahat şekillendirebilirsiniz. Mars’ın hareketi 10 Eylül sonrası maddi birikimlerinize odaklanmanızı sağlayacak. Yeni gelir modelleri, yeni kazanç kapıları karşınıza çıkabilir. Başkalarından maddi destek istemekten çekinmeyin. 23-26 Eylül aile ve iş dengesini kurmanızın önemli olduğu bir Dolunay dönemi.

Kova

10 Eylül günü Kova burcuna geçen Mars tüm hayatınıza canlılık getirecek. Mars, astrolojide mücadeleyi, rekabeti, dinamizmi, bireyselliği, hedefe koşmayı ve ne olursa olsun ayakta kalabilmeyi sembolize eder. Kendiniz olun. Entelektüel kapasiteniz, fikirleriniz, değerli görüşlerinizin değer kazandığı bir döneme giriyorsunuz. Diğer taraftan fiziksel aktivitelerinizi artırın. Düzenli spor yapmaya, özellikle açık havada yürümeye başlayın. Fiziksel eforunuzu artırdıkça, enerjinizi olumlu yönde kullanmaya, yaratıcı olmaya da başlayacaksınız. Bu dönemin riski agresiv ve fazla ‘ben bilirim’ tavırları olabilir. Kendiniz beğenmişlikten uzak durmaya çalışın. Mars’ın bu geçişi, yaz başında düşünüp yarım bıraktığınız yeniliklere tam olarak adapte olmanızı sağlayacak. Kafanızı kaldırmadan çalışabilir, yeni projeler üretebilirsiniz. Herşeye gücünüz yeter. 10 Eylül sonrası Venüs’ün Akrep burcuna geçmesi, kariyerinizde takdir ve ödüller getirebilir. Bir süredir başarılarınızı takdir eden kişilerden yeni teklifler veya minik ödüller alabilirsiniz. Herkesin sizi konuşacağını günler geliyor. 25 Eylül günü gerçekleşecek Dolunay, yazılı ve sözlü iletişim demek. Sözleşmelerde imza atmaktan, yeni projelere başlamaktan çekinmeyin. Bir kurs, eğitim, hiç bilmediğiniz alanları öğrenmeye çalışmak için çok doğru zamandasınız.

Balık

Eylül ayı boyunca ilişkileriniz ön plana çıkıyor. Karşıt burcunuzda yer alan pek çok gezegen ikili çalışmaların önem kazandığınız gösteriyor. Sizi takdir edip seven kişilerden korkmayın, onların her an desteğini alabilirsiniz. 9 Eylül sonrası karşınıza çıkan yeni kişiler hayatınıza hızlıca girecek görünüyor. Bu anlamda işyerinde yeni çalışma arkadaşları veya yeni iş tekliflerine de hazır olun. 10 Eylül sonrasında gökyüzünde hem Venüs hem de Mars burç değiştiriyor. Birkaç hafta boyunca etkili olacak bu değişimden iyi yararlanmak için adımlarınızı atın. Venüs medyada yer almanızı, reklamcılık gibi konularda ilerlemenizi, yabancılarla yakın çalışabilmenizi kolaylaştıracak. Büyük düşünün. Kişisel gelişiminizi artıracak konferanslar, seminerler ve hatta akademik ortam işinize yarayabilir. Diğer taraftan atılım gezegeni Mars’ın Kova burcunda olması iç dünyanıza da yoğunlaşmanızı getiriyor. Kuruntuları bir kenara bırakın. Görmediğiniz hiçbirşeye odaklanmayın. Eylül ayının son haftasında gerçekleşecek Dolunay, para konularında görmediğiniz pek çok şeyi gözler önüne serecek. Cebinizdeki paraya odaklanın. Teklif verdiğiniz projelerin geri dönüşü ve sonuçları belli olabilir.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?