Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler’den Kasım’18 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Kasım 2018 için yaptığı burç yorumları

Koç

7 Kasım sonrasında başkalarıyla ortaklaşa girişimlerde bulunabilir yeni projelere başlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu tarihten sonra miras konularıyla ilgilenebilirsiniz. 8 Kasım sonrası Jüpiter’in burç değiştirmesi size oldukça iyi gelecek. Bir yıldan daha fazla bir süre Yay burcunda kalacak olan Jüpiter, şans, bolluk, bereket, kişisel gelişim, refah ve uzaklarla olan iletişimi sembolize eder. Fırsatların bir yıl boyunca yabancı kişilerden, uzaklardan geldiğini görebilirsiniz. Kişisel gelişim olanakları, akademik öğrenim, medyada yer alma veya reklamcılıkla bağlantılı konular size kapılarını açacaktır. Size umut veren, dünyayı anlamanızı sağlayan olaylar karşısında büyük düşünün. Bu ay özellikle ilk iki hafta boyunca karşınızdaki kişilerin alınganlıkları ve kararsızlıkları sizi bezdirebilir. Geri hareketteki Venüs’ün karşıt burcunuzda olması, özellikle ayın 16’sına dek ilişkilerde belirsizliklere yol açabilir. Sizinle iyi geçinen kişilerin bir anda kafaları karışabilir. Beklenmedik hareketler karşısında sakinliğinizi koruyun. Diğer taraftan Venüs’ün bu konumu hem özel hem de iş hayatında eski tanıdıklardan gelen iyi haberlere işaret ediyor. 16 Kasım sonrası geri harekete geçecek olan Merkür uzaklarla ilgili konularda karışıklık yaratabilir. Seyahatlerde ve yazışmalarda dikkatli olmanızda fayda var. Yanlış anlaşılmalar, tercüme hataları canınızı sıkmasın. İletişim ve ulaşım konularını sembolize eden Merkür 8 Aralık günü düzeliyor. 23 Kasım tarihinde gerçekleşen Dolunay ise o hafta boyunca bazı bilgilerin ortaya çıkacağını gösteriyor. Yalnız bilgi kirliliğine ve yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olun.

Boğa

7 Kasım günü karşıt burcunuzda gerçekleşen Yeniay sonrasında hem iş hem de özel hayatınızda bazı kimselerle yakınlaşmanız, hayatınıza yeni birilerinin girmesi büyük olasılık. Ayın ilk yarısında geri harekette olan Venüs, günlük işleriniz ve ofis hayatınızda sevmeden yaptığınız çalışmaları vurguluyor. İşyeri ortamınızda, her gün gidip geldiğiniz yerde hoşunuza gitmeyen gelişmeler olabilir. Ancak bunun kısa süreceğini söyleyebiliriz. Venüs’ün geri hareketinin sonlanması ile beraber yine eskisi gibi keyifli projelere geçmeniz de mümkün olacak.15 Kasım günü Balık burcuna geçen Mars, iş çevrenizle ilgili gelişmeler getiriyor. Yılsonuna dek ofis dışındaki kimselerle biraraya gelebilir, yeni kişilerle tanışabilirsiniz. İş ve gelecek planlarınızla bağlantılı olacak bu açılımlar, dernekler veya STK larda görevler alabileceğinizi de vurguluyor. Tanışmak, çevrenizi genişletmek için harekete geçin. Siz adımlarınızı atarsanız herşey çok hızlı gelişecek. Davetleri kaçırmayın. 23 Kasım günü İkizler burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. 19-23 Kasım tarihlerinde özellikle para konularında karar vermeniz gerekebilir. Ortak yaptığınız yatırımlar üzerine karar vermeniz gerekiyorsa biraz daha bekleyin. Seçim yapmaya mecbursanız, açık kapı bırakmanızda fayda var. Sonradan kararlarınız değişebilir. Bazen çok fazla bilgi bombardımanı altında doğruyu net olarak seçebilmek gerekir.

İkizler

Ay boyunca hayattan keyif almak konusu hep gündeminizde olacak. İster hobilerinizle, ister çocuklarınızla, isterse yaratıcı projelerinizle ilgili olsun hayatın sevdiğiniz taraflarını araştıracaksınız. Bir süredir ihmal ettiğiniz ilgi alanlarınıza geri dönebilirsiniz. Özel hayatınızdaki ilişkilerinizin de gündeme gelmesi son derece doğal. Geçmişte birlikte olduğunuz kişilerle aranızda yeniden bir bağ oluşabilir. 16 Kasım sonrası karşıt burcunuzda geri harekete başlayacak olan Merkür ilişkilerde farklı gelişmeler getiriyor. Eskiden tanıdığınız kişilerle iş yapmak, irtibata geçmek mümkün olacak. Diğer taraftan özellikle ayın son iki haftası bilgi kirliliğine ve size verilen bilgilere dikkat edin. Karşıdaki kişiler farkına varmadan sizi eksik veya yanlış bilgi verebilir. Ya da çok istedikleri halde, geçmişte verdikleri sözleri tutamayabilirler. Kısacası karşıdaki kişilerin kafalarının karışık olabileceğini unutmayın. Bu durum 8 Aralık gününe dek sürebilir. İletişim, ulaşım, zihinsel yetenekleri sembolize eden Merkür’ün geri hareketi her dört ayda 20 gün sürer. Özellikle İkizler burcunda Dolunay’ın gerçekleştiği 23 Kasım haftasında bazı sert kararlar almak isteyebilirsiniz. Bu kararlarınıza ışık tutan kimselerin yanılma paylarını dikkate alın. Eğer iş değiştiriyorsanız biraz daha bekleyin, başlama tarihinizi geç bir tarihe almaya çalışın. 8 Kasım günü karşıt burcunuzda geçen Jüpiter, bir yıl boyunca ilişkilerden yana giderek daha şanslı olacağınızı gösteriyor.

Yengeç

Ayın 7’si ve sonrasında, Yeniay etkisi ile ortaya yeni eserler koymak isteyeceksiniz. Yaratıcılığınız artarken, kendinizi ifade etme arzunuz da artıyor. İster bir eğitim tasarlayın, ister kısa bir sunum yapın, isterse bir sanat eseri yaratın. Tüm bunlar sizin hayata olan inancınızı pekiştirecek. O hep gitmek istediğiniz ve fırsat yaratamadığınız kursa başlamak için iyi bir zamandasınız. Ayın ilk yarısı ev ve aile konularında zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Evde huzurlu, dengeli bir ortam oluşturmak size düşebilir. Keyif ve güzelliği, sanatı sembolize eden Venüs geri harekette iken evinize yeni birşeyler almak için biraz daha bekleyin. Evde olmak değil, bu aralar evden çıkmak başka yerlere gitmek sizi daha çok memnun edebilir. Neyse ki 16 Kasım sonrasında bu durum yavaş yavaş kaybolacaktır. 8 Kasım günü şans ve bolluk gezegeni Jüpiter’in Yay burcuna geçmesiyle, bir yıl boyunca günlük işlerinizde başarılı ve iyimser günlere kavuşuyorsunuz. İştahınızı kontrol etmek ve iradenize hakim olmak sağlığınızı koruyacaktır. 15 Kasım günü Balık burcuna geçen Mars, yıl sonuna dek yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda harekete geçmenize yardımcı olacak. Uluslararası ticaret, seyahat, üniversite başvurularında hareketlilik sizi bekliyor. Medyada yer almak ve sesinizi daha çok duyurmak istiyorsanız, bu dönemi kaçırmayın. 23 Kasım günü gerçekleşecek Dolunayın etkileri bir hafta önceden hissedilmeye başlanacaktır. Günlük hayatınızı detaylarına kadar kontrol etmeye ve herşeyin arkasında gizli bir durum aramaya kalkışmayın. Sizi çok iyi tanıyan kişiler sayesinde tüm korkularınızın yersiz olduğunu ve korunduğunuzu göreceksiniz.

Aslan

Eviniz, aile düzeninizle ilgili yeni adımlar atmak, bazı şeyleri değiştirmek için 7 Kasım sonrası oldukça uygun görünüyor. Size yön veren, destek olan kimseleri iyi dinleyin. Özel hayatınızdaki gelişmeler ailenizle olan ilişkilerinizin iyileşmesini de sağlayacak. Ayın ortasına dek geri harekette olan Venüs, bu dönemde imza atmamanızı öneriyor. Sözleşmelerde geri adım atma, son anda anlaşmadan dönme olasılığınız yüksek. 8 Kasım günü iyimser ve cesaretli Yay burcuna geçen Jüpiter sayesinde hayata olan inancınız da artıyor. Şans, bolluk ve bereketin yaratıcılığınıza yansıdığı bir yıla hazır olun. Yeni eserler ortaya koymak, kendinizi gerçekleştirmek şimdi sizin sıranız. Varsa çocuklarla ilgili rahat ettiğiniz, şansın dorukta olduğu bir dönem başlıyor. Eğer hayatınızda özel biri yoksa şimdi büyük bir aşka hazır olun. Kendinizi sahnede her zamankinden iyi hissedeceğiniz, insanlığa çok şey verebileceğiniz günler kapıda. Kasım ayında bazı küçük pürüzleri atlattığınızda, bir yıl boyunca Jüpiter’in hediyelerini alabilirsiniz. Kasım’ın 16’sından itibaren iletişim, ulaşım ve zihinsel becerilerle ilgili gezegen Merkür geri harekette olacak. Bu dönemde eskiden gelen yeteneklerinizi, yarım bıraktığınız ve keyif aldığınız herşeyi tekrar hayatınıza sokmaya bakın. Diğer taraftan sunum ve eğitimler sırasında konuştuklarınıza özen göstermenizde fayda var.

Başak

: 7 Kasım günü gerçekleşecek Yeniay ile birlikte 10 gün boyunca yakın çevrenizle daha fazla içiçe olup, dostlarla ve kardeşlerinize zaman geçirebilirsiniz. Yine bu günlerde kısa geziler, iş ziyaretleri yapmanız, sözleşmelerle ve yazılı diğer dokümanlarla ilgilenmeniz de uygun olabilir. Müşteri tekliflerine göz atın, arşivinizin üstünden geçin. Sizi en iyi şekilde besleyecek bilgileri edinerek hareket etmeniz, başarınızı artıracaktır. Bol bol okuyun ve yeni şeyler öğrenin. Kurumsal iletişimle ilgili bir işte çalışıyorsanız yoğun bir dönem sizi bekliyor. 8 Kasım günü Yay burcuna geçen şans gezegeni Jüpiter, bir yıl boyunca evinize ve ailenize bolluk getiriyor. Bu bir yıl içinde hiç olmadığınız kadar evinizde rahat hissedebilirsiniz. Daha geniş bir eve taşınmanız veya eşyalarınızı yenilemeniz mümkün olacaktır. Ancak ilk başta 16 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasında iletişim gezegeni Merkür’ün de geri harekette olduğunu unutmayın. Dolayısı ile evle ilgili güzel ve olumlu kararları bu tarihler sonrasına kaydırmak akıllıca olacaktır. Ayın ilk yarısında para konusunda fırsatları kollamanızda fayda var. Daha önce borç verdiklerinizden borcunuzu tahsil edebilirsiniz. Diğer taraftan ayın ortasından itibaren karşıt burcunuzda bulunan Mars, etkili ve hareketli ilişkileri ifade ediyor. Hem iş hem de özel hayatınızda karşınızdaki kimselerin fazlaca talepkar olduğunu söyleyebiliriz. Sizden hep daha fazlasını isteyen, bunu yaparken de bilinçsizce davranan kimseler olabilir. Hem takdir hem de eleştirileri aynı anda almanız mümkün. İşin iyi tarafı ise, birkaç haftadır uğraştığınız angarya işlerin bir daha karşınıza çıkmaması olacak. 23 Kasım günü gerçekleşen Dolunay, bir hafta boyunca etkili olacak. Hem aile hem de kariyerinizle ilgili dengeyi bulmak durumundasınız.

Terazi

Bir süredir burcunuzda geri harekette olan Venüs, barışçıl, iyi niyetli yapınızın bir süreliğine kısıtlandığını anlatıyor. Eskisi gibi içinizden insanlara iyi davranmak, kibar olmak gelmeyebilir. Hatta bu özelliklerinizin suiistimal edildiğini de düşünebilirsiniz. Sanatla ilgileniyorsanız, bir süreliğine dış dünyadan uzak durmak, kendi içinizde çalışmak çok iyi gelebilir. Herzamanki gibi olmak için kendinizi yormayın, zorlamayın. Ayın ortasından sonra Venüs’ün düzelmesi ile yavaş yavaş ilişkilerden de keyif almaya başlayacaksınız. Ayın ilk günlerinde iletişim detoksu iyi gelebilir. Az kişiyle konuşmak, sosyal medyaya pek takılmamak uygun olacaktır. 8 Kasım sonrası tam bir yıl boyunca Jüpiter Yay burcunda olacak. Kişisel gelişim, iyimserlik ve fırsatları sembolize eden gezegenin bu konumu öğrenmek, eğitim almak yönünde sizi kamçılayacak. Önümüzdeki bir yıl boyunca önemli imzalar atabilir, büyük projelere girebilirsiniz. Ancak 16 Kasım-8 Aralık tarihlerinde imzaları ertelemek konusunda oyunuzu kullanın. İletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketi, geçici de olsa yazılı ve sözlü iletişim kazalarına yol açabilir. Mars’ın ayın ortasında burç değiştirmesi sizi günlük işlerinizde hareketlenme getiriyor. Bir süre ofiste çalışmak, üretmek, işlerin üstesinen gelmek, bazen de angaryalarla uğraşmak gerekecek. Bu dönemde alerji ve iştah konularına dikkat edin. İştahınızı ve özellikle abur cuburu kontrol altına alın. 23 Kasım günü gerçekleşecek Dolunay uzaklar ve yakınlar arasında seçim yapmanızı istiyor. Bir tarafta kocaman bir dünya, diğer tarafta ise çok yakınlarınız var. Doğru dengeyi bulmaya çalışın. Dolunay dönemi iletişim kazalarına, yanlış anlaşılmalara fazla takılmayın.

Akrep

7 Kasım günü akşamı Akrep burcunda yeniay oluşuyor. Tüm burçlar bir yana, bu gökyüzü hareketi en fazla sizin hayatınıza yansıyacak. Yeniaydan hemen önceki bir iki gün içinde hayatınızda olmasını istemediğiniz herşeyden uzaklaşın. Bunu kolay yapabildiğinizi göreceksiniz. Bu ay kendinizi ilişkilerle ilgili biraz sıkışmış hissedebilirsiniz. Ortada görünen hiçbirşey olmamasına rağmen, çevrenizdeki kişiler hakkında kuruntularınız su yüzüne çıkabilir. Ancak ayın ikinci yarısında herkesle işler rayına oturuyor, kimseyle bir sorun olmadığı da ortaya çıkıyor. Gördüğünüze inanın, görmediğiniz şehir efsaneleri üzerine endişelenmeyin. 15 Kasım günü su elementi olan Balık burcuna geçen Mars sizi pek çok konuda destekliyor. Atılım, hareket, mücadele ve cesareti sembolize eden Mars sayesinde kendinizi çok iyi ifade edebilirsiniz. Eğitimler vermek, sunum yapmak, strateji geliştirmek için şahane zamanlara giriyorsunuz. Yıl sonuna dek işler giderek açılacak. Yaratıcılığınız sayesinde hayata sıkı sıkıya bağlanmanız mümkün. Stratejik konularda başarılı olabilirsiniz. 23 Kasım günü gerçekleşen Dolunay İkizler burcunda olacak. Dolunay zamanları herşey açığa çıkar, aydınlanır, görünür hale gelir. 19-23 Kasım tarihlerinde özellikle ilişkilerinizle bağlantılı bazı konuları fark etmeniz, tesadüfen de olsa öğrenmeniz mümkün. Tüm bilgileri yine de başka yerlerden kontrol edin. Hiç birşey göründüğü gibi olmayabilir.

Yay

Uzun ve çetrefilli bir yolun sonuna geldiniz. Bu ayı da geçirdikten sonra hayatınızın pek çok alanda geliştiğini, işlerin istediğiniz yönde şekillendiğini göreceksiniz. 8 Kasım tarihinde burcunuzun yöneticisi Jüpiter Yay burcuna geçiyor. Bu özel durum bir yıl boyunca devam edecek. 12 yıldır Yay burcunda hiç bulunmayan Jüpiter’in bu geçişi ile adeta uçuyorsunuz. Şans, bolluk, bereket, kişisel gelişim ve rahatlığı sembolize eden Jüpiter, Tanrının hediyelerini de beraberinde getiriyor. Diğer taraftan sadece 20 günlüğüne Yay burcunda geri harekette olan Merkür, 16 Kasım – 8 Aralık tarihlerinde muzip işler yapabilir. Yanlış anlaşılmalar, iletişim kazaları, planların değişmesi, kafaların biraz karışık olması, bilgi kirliliği konularına dikkat ederek ilerleyin. Kimseye tutamayacağınız sözler vermeyin, kendinizi büyük taahhütler altına da sokmayın. Jüpiter, yine de sizi her türlü olumsuzluktan koruyacaktır. İyimserliğinizi korumanız size yardımcı olacak. Bir yıl boyunca kendinizi geliştirmek, uzak ülkelere seyahat etmek, reklamcılı ve iletişim konularıyla ilgilenmek, basın yayın alanlarına yakınlaşmak mümkün olacak. Büyük düşünün, dünya ile içiçe olun. Ufak bir riski de hatırlatalım: İştahınızı ve özellikte tatlı ihtiyacınızı kontrol etmenin en güzel yolu açık havadır. Sizin için dışarıda olmak, açık hava sporları yapmak kilo almamanızı sağlayacak bir yöntem.

Oğlak

Bu ay her ne kadar etraftakilerin kafası karışık olsa da sizin işleriniz yolunda görünüyor. Özdisiplin ve kendine saygıyı benimsediğiniz sürece yolunuz açık. Yeniden yapılanma ve değişim döneminin içinde olduğunu idrak eden Oğlakların işi daha kolay. 7 Kasım akşamı gerçekleşen yeniay ile birlikte 10-12 gün boyunca tanışacağınız yeni kimseler, katılacağınız davet ve toplantılar tüm hayatınıza olumlu yansımalar getirecek. İş çevrenizin genişleme döneminde evde oturmayın, davet edildiğiniz yerlere gidin. Öğle yemeklerini dışarıdaki kişilerle iletişim için kullanın. 15 Kasım sonrası uyum gezegeni Venüs’ün geri hareketini sonlandırması, kariyeriniz ve kişisel imajınızın da giderek olumluya döneceğinin işareti. Kasım ayının bir başka iyi haberi ise atılım ve cesaret gezegeni Mars’ın iletişim alanınıza geçmesi. Yılsonuna dek yazılı ve sözlü iletişimde hareketli günler sizi bekliyor. İmzalar atılıyor, internet bazlı işler yapıyorsanız yeni bir siteyle uğraşıp güzel sonuçlar alabilirsiniz. Bu dönemde sahada olmak, masa başında oturmaktan daha fazla getiri sağlayacaktır. Sözleşmeler ve teklifler konusunda iyisiniz. 23 Kasım günü gerçekleşecek Dolunaya doğru giderken, birkaç gün boyunca sağlığınıza özen göstermeniz ve işyerinde rahat olmanız önemli. Kafanıza somut olmayan hiç birşeyi takmayın. Kontrol edemediğiniz alanlara efor sarf etmeyin.

Kova

Cesaret, atılım ve mücadele gezegeni Mars geçtiğimiz aydan beri burcunuzda ilerliyor. 15 Kasım gününe kadar sürecek bu yolculuk içinde fiziksel enerjiniz yüksek. Hedeflerinize ulaşmak istiyor, risk alıp cesur olmaktan da hoşlanıyorsunuz. İstekleriniz bu kadar net iken, tek yapmanız gereken adım atıp ilerlemek. Sadece fikirde bırakmayıp uygulamaya geçirdiğiniz ne varsa iyi gidecektir. Diğer taraftan gökyüzü, fazla agresif ve öfkeli olmanızın, hırçınlığın zarar vereceğini de gösteriyor. Asilik bir yere kadar işe yarayabilir, ancak mantıklı davranmadığınızda çevrenizdekiler tarafından ukala algılanabilirsiniz. 7 Kasım sonrası kariyerinizde değişim sözkonusu olabilir. İş değiştirmek, ünvanınızın yenilenmesi ve kişisel imajınızda değişiklikler görünüyor. Marsın 15 Kasım’da burç değiştirmesi ile birlikte yılsonuna dek kazancınızın arttığını görebilirsiniz. Yöneticinizden veya müşterilerden size verdikleri parayı artırmalarını rahatlıkla isteyebilirsiniz. Çalışmalarınızda bunu hak ettiğiniz bilinen bir gerçek. 8 Kasım’da bir yıllığına Yay burcuna geçen Jüpiter’in olumlu yansımalarını hissetmeye hazır olun. İş çevreniz ve dostlarınızın artmasını, gelecek hayallerinizi etkileyecek bu olumlu transiti net olarak hissetmek için yine de biraz beklemek gerekiyor. 23 Kasım günü gerçekleşecek Dolunay, hayatınıza bir hafta boyunca olumlu yansımalar getiriyor. Ortaya çıkardığınız fikirler, buluşlarınız, eserleriniz artık başkaları tarafından görülmeyi hak ediyor. Kendinizi doğru ifade ederek önemli çevrelerde başarı kazanabilirsiniz. Bu dolunay, gelecek hayalleriniz ile hayattan keyif aldığınız konular arasında bir köprü gibi. İleriye dönük idealist adımlar atmak için biraz daha bekleyin.

Balık

Bir yandan büyük ve hızlı gelişmeler olurken diğer taraftan sizi zorlayan koşullar da sözkonusu. Önce iyi haberler: 7 Kasım akşamı gerçekleşen yeniay ile birlikte uzaklarla, kişisel gelişiminizle ilgili, yabancılarla bağlantılı projelerde yer alabilir, gelecek tekliflerle yakından ilgilenebilirsiniz. Medyada yer almanız, biraz tanınmanız da sözkonusu. 8 Kasım günü başlayan Jüpiter’in yolculuğu tam bir yıl boyunca Yay burcunda olacak. Rahatlık, gelişim, büyüme ve iyimserliği sembolize eden Jüpiter’in bu konumu, kariyeriniz, tanınırlığınız açısından oldukça olumlu. Ödüller alabilir, bir süredir hak ettiğiniz şekilde ağırlanabilirsiniz. Bit yıl boyunca terfi ve ödüllere açık olun. Ancak öncesinde, bu ay içinde ufak türbülanslar sizi fazla üzmesin. Aynı alanda iletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketi kişisel imajınız, itibarınızla ilgili soru işaretleri doğurabilir. Kafanızdaki bu işaretlerin üstesinden gelmek için konuyu iyi anlamaya çalışın. Eski defterleri açın, eski işlerinize bir göz atın. Bu dönem, eğer çok istiyorsanız eski işinize dönmek için de bir fırsat olabilir. 23 Kasım günü gerçekleşecek Dolunay iş ve özel hayat dengesini iyi kurmanız gerektiğini hatırlatacak. Evinizden aldığınız sevgi, güç ve aile bağlarını önemseyin. Dış dünyada işler karışık olsa da özel hayatınızda huzurlu olacaksınız. 16 Kasım gününe dek geri harekette olan Venüs, ortağınız ve eşinizle olan paylaşımlarınızda doğru kararları vermenizi engelleyebilir. Maddi yatırımlarınızda karşıdaki kişileri değil, kendi düşüncelerinizi dikkate alarak ilerleyin.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!