Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Mayıs'19 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Mayıs 2019 için yaptığı burç yorumları

Koç

Mayıs ayı boyunca maddi birikimlerinizde artış, kazancınızda canlanma görebilirsiniz. Özellikle 5 Mayıs’ta gerçekleşecek Yeniay sonrasında cebinizin daha fazla para görmesi, gelirinizde artış olasılığı yüksek. İkramiye, ek gelir, prim gibi maddi fırsatları bir süredir beklediyseniz iyi haberler alacaksınız. Büyük ikramiye olmasa da bütçenizi rahatlatacak imkanlar söz konusu. Mayıs ayının ilk yarısında yeni bir işten, yeni bir projeden gelen paralar üzerine çalışın. Bütçenizi gözden geçirin ve paranızın değerini yükseltme olanaklarını araştırın. İkinci yarı ise para kaynaklarında somut çoğalmayı hissedeceksiniz. 16 Mayıs sonrasında evinizde bazı tadilatlar, uğraşlar söz konusu olabilir. Zamanınızın bir kısmını ev ve aile düzenine ayırmanız sıkışmanızı engelleyecektir. Eşyaları değiştirmek, evin bakım gerektiren işlerini artık ertelememek size kalıyor. Bir süredir taşınmaya niyetiniz varsa 16 Mayıs sonrasında cesaretle başka bir eve de geçebilirsiniz. İşinizde bir ortağınız varsa, 18 Mayıs günü gerçekleşecek Dolunay paylaşımlarınızı gündeme getirecek. İki taraf da aynı şekilde yatırım yapmak veya projelerin parasını değerlendirmek istiyorsa sorun yok. Farklı fikirlerdeyseniz orta yolu bulmaya çalışın. Denge arayışında olacaksınız. Bu durum eşinizle ilgili de söz konusu olabilir. Ortak paralar, yatırımlar Dolunay zamanı gündemde olacak. 

Boğa

Bu ay belki de yılın sizin için en önemli zamanı. 5 Mayıs günü Boğa burcunda gerçekleşecek Yeniay hayatınızın çeşitli alanlarına yenilik getiriyor. Yeni ay öncesindeki bir iki gün boyunca arınma çalışmaları yapabilirsiniz. Sağlıklı beslenme, doğru ve temiz gıda tüketimi sağlınızı, zihninizi güçlendirebilir. Aynı zamanda eşyalarınızı, artık kullanmak istemediklerinizi 3-4 Mayıs günlerinde ayırabilir ve ihtiyaç sahiplerine verebilirsiniz. Elinizdeki işleri 3 ve 4 Mayıs günlerinde bitirebilir, bazı projeleri de finalize edebilirsiniz. Yeniay sonrası ise hedeflerinize birkaç adım daha yaklaşmak için adımlar atın. Gerçekleştirmek istediklerinize ulaşmakta yeniayı kullanın. Yeni bir proje, iş başvurusu, kurs fırsatlarını araştırın. Kendiniz için yeni bir şeyler yapın, yenilikler öğrenin. Sanata hayatınızda yer açın. Müzik seviyorsanız ciddi ciddi ilgilenmek hiç fena olmaz. Sizi seven insanlarla birlikte olun. Bu ay 15 Mayıs sonrasında güzellik ve uyumu sembolize eden Venüs Boğa burcunda olacak. Bu tüm hayatınızın ışıldamasını sağlayacak günleri müjdeleyen bir gökyüzü hareketi. Çekiciliğiniz üzerinizde iken kişisel imajınızı ve görüntünüzü önemseyin. Barış ve huzur arayışındaki herkesin beğenisini kazanacaksınız. Ayın ikinci yarısı iletişim, yazışma, sözleşme alanlarında fırsatların olumlu sonuçlanacağını söylemek mümkün. Sahada olun, müşteri ziyaretleri, iş toplantıları oldukça verimli. 17-20 Mayıs tarihlerine en kritik imzaları, sözleşmeleri organize edebilirsiniz. 

İkizler

Ayın ilk yarısında atılım gezegeni Mars İkizler burcunda ilerliyor. Özel hayatınızda ve iş hayatınızda hedeflerinizi, isteklerinizi alt alta sıralamaya ne dersiniz. Hepsini eş zamanlı olarak gerçekleştirebilme gücünüz, enerjiniz var. Pek çok yere koşturabilirsiniz. Bu hızlı tempo içinde enerjinizi hakikaten isteklerinize odaklamaya çalışın. Öncelikli olmayan hiçbir şeyle ilgilenmeyin. Hazır Mars da sizi desteklerken ileriye doğru adımlarınızı hızlandırın. Projeler, yeni işler, spor, sosyal çevre anlamında olayların hepsini kucaklayacak kuvvetiniz var. 16 Mayıs sonrası ise işin para tarafını düşünme vaktidir. Gelirinizi artırmak için ilgili yerlere başvurun. Yöneticinizle, müşterilerinizle konuşun. Ya da borçlarınızı geri isteyin. 18 Mayıs günü gerçekleşecek Dolunay’a doğru giderken günlük hayatınızda yapılması gerekenlerin sayısı birden artabilir. Kontrol edemediğiniz gelişmeler sizi gerebilir. Ancak siz bir şeyleri kafanızda kurmak yerine elinizdeki gerçek işlere ve ofise odaklanırsanız daha hızlı toparlayabilirsiniz. Dolunay, işlerin hatalı taraflarını, eksik yapılanları görmekte size yardım edecek. Para konusunda geçtiğimiz seneden daha rahatsınız. Giderek daha fazla maddi destek alabilir, doğru yatırımlar yapabilirsiniz. 

Yengeç

Şartların genel anlamda size destek olduğu önemli günler içindesiniz. 5 Mayıs günü gerçekleşecek yeniay önünüzde sosyal anlamda yeni bir dünya açabilir. Yeni dostlar, arkadaşlar, dernek çalışmaları söz konusu olabilir. Mesleğinizle ilgili yeni ekiplere dahil olmanız, idealist çalışmalar da yapmanız mümkün. Tüm bunlar aslında gelecek planlarınızı somutlaştırmanızı, ileri dönük isteklerinizi de görmenizi sağlayacak. Gelecekle ilgili planlarınızda size destek olabilecek kişiler çevrenizde. Bu ay masa başında oturmak, ya da akşamları eve kapanmak yerine davetlere katılın. Sosyalleşin. İş yemekleri planlayın. Ayın ortasından itibaren hayatınız oldukça hızlanıyor. Atılım ve hedefleri sembolize eden gezegen Mars Yengeç burcuna geçiyor. Bir aydan fazla sürece Mars Yengeç burcunda olacak. Bedensel enerjinizin yükseldiğini, her işe rahatça koşturduğunuzu göreceksiniz. Ne istediğinizi bilen tavırlarınızla iş ortamında söz sahibisiniz. Bir süredir yapmak istediğiniz şeyleri alt alta yazın ve hazır Mars sizi hareketlendirmişken yapın. Mars’ın bu konumunda etrafınıza duygusal tepkiler vermemeye de özen göstermelisiniz. 17-20 Mayıs tarihleri, arkadaşlarınızdan destek alarak olumlu adımlar atacağınız harika günler. Bu tarihlerde sosyal medya, kurumsal iletişim, sözleşmeler konularında başarılı gelişmeler de sözkonusu. Kısa iş gezilerini bu tarihlerde yapmaya çalışın.

Aslan

Bu ay sizin için dış dünya demek. Özel hayatınız, eviniz biraz dursun. Şimdi dışarıda, sosyal alanlarda ve özellikle iş hayatı bağlantılı projelerde hızlanıyorsunuz. 5 Mayıs günü gerçekleşecek Yeniay, kariyer alanınızda yenilikler getiriyor. İş teklifleri, farklı görevler, unvan değişiklikleri bu ay sizin için söz konusu olabilir. Bu tarihten sonra farklı bir statüye geçmek için adım atabilirsiniz. Tabii eğer istiyorsanız. Kendi görevlerinizin yanında ek görevler de size verilebilir. Ayın ortasında iyicil olarak tanımlanan gezegen Venüs de kariyer alanınıza geçiyor. Bu durum, bir ay kadar itibarınızın yükseleceğine işaret. Kişisel imajınıza, başkalarının sizi nasıl algıladığına önem verin. Dış görüntünüze özen gösterin, hatta bazı değişiklikler yapın. İş hayatında, siz uzaktan tanıyanlar üzerinde beğeni kazanıyorsunuz. 18 Mayıs günü gerçekleşecek Dolunay’a doğru giderken iş ve ev hayatını dengelemeye çalışın. Özellikle ev ve aile düzeniyle ilgili bazı değişiklikler yapma ihtiyacı ortaya çıkabilir. Nasıl bir düzen istediğinize karar verin, özel hayatınızı doğru şekillendirdiğinizde hayatınızın her alanı daha huzurlu olacaktır. Ayın ilk yarısı sosyal alanda aktif olabilirsiniz. Davetler, dostlarla bir araya gelme fırsatlarını değerlendirin. Kendi idealleriniz üzerine ilgili kimselerle temasa geçin, sorularınızı sorun. İçinde yer aldığınız mesleki gruplar, dernekler varsa oldukça aktif zaman geçireceksiniz görünüyor. Ayın ikinci yarısında her şey yolunda olsa da sanki tam olarak ne istediğinizi bilememek, hedeflerinizi tam belirleyememek de söz konusu olabilir. 

Başak

Bu ay kişisel gelişiminiz, öğrendikleriniz, keşfettikleriniz hayatınızı şekillendiriyor. Özellikle 5 Mayıs tarihinde gerçekleşecek Yeniay sonrasında gözünüzü uzaklara dikin. Bir yurt dışı seyahati fırsatı oluşuyorsa bunu kaçırmayın. İşle bağlantılı yabancı kimselerle temasa geçebilir, yurt dışı ile iş birliklerine girebilirsiniz. Projelerinizde daha büyük düşünün. Büyük resme bakmak sizi geliştirecektir. Farklı kültürler, hayat görüşlerini merak edebilirsiniz. Hatta akademik bir programa başlamak, bir sertifika için çalışmaya başlamak da gündemde olabilir. Reklamcılık, basın yayın, iletişim konularında çalışıyorsanız kendinizi işe kaptırmak bu aralar doğru bir tercih görünüyor. Tüm bahsettiğimiz bu konuların daha da renklenmesi ayın ikinci yarısı gerçekleşecek. 15 Mayıs sonrasında uzaklardan gelen müjdeleri, sürprizleri bekleyin. 16-18 Mayıs arası destek göreceğiniz bir dönem. İmzalamanız ve el sıkışmanız gereken durumlarda tereddüt bile etmeyin. Ayın ilk yarısında eş veya ortağınızla ortaklaşa paylaşımlarınız, yatırım kararlarınız öne çıkıyor. Beraber başbaşa verip çeşitli konularda uzlaşmaya varmanız mümkün. Geçtiğimiz aydan bu yana kariyer alanındaki hareketlilik 16 Mayıs’a kadar devam ediyor. Yeni görevler için biraz mücadele etmeniz ve harekete geçmeniz iyi olur. Siz çaba gösterdiğinizde, tam olarak niyetinizi ilgili kişilere söylediğinizde önünüzde kapılar açılabilir. 16 Mayıs sonrası ofiste zaman geçireceğinize biraz çevre edinin. Dost davetleri, seminerler yeni tanışıklıklar sağlayacak. Mesleki grupların içinde çalışmalar ve birlikte hareket edebilmek size geniş bir vizyon katabilir.

Terazi

Pek çok konuda kendinizi geliştirdiğiniz bu dönemde işinizden yana sorun yaşamamanız size avantaj sağlıyor. Günlük koşturmalar dışında, kariyerinizdeki konumunuz oldukça sağlam. Şimdi yönelmeniz gereken alan özel hayatınız. Özel hayatınızda bir süredir görmezden geldiğiniz ve kararları geciktirdiğiniz konular artık daha fazla gözünüze batabilir. Kendinizi kandırıp herşeyi daha fazla tolore etmek yerine açık olun. İstediğiniz gibi yaşamak mı yoksa başkalarına bağımlı olmak mı hoşunuza gidiyor? 5 Mayıs günü gerçekleşecek yeni ay ortaklaşa paylaşımlarınıza yeni koşullar getiriyor. Ortağınız varsa veya eşinizle birlikte bir şey satın almak, yatırım yapmak konusunda bu ay kafa yorabilirsiniz. Maddi birikimlerinizi birleştirmek iyi bir fikir olabilir. Bu konuda araştırmalar başlayın ve 15-19 Mayıs tarihlerinde ise karar noktasına gelin. Dolunay etkisi ile tüm şartlar, geliriniz, birikimlerinize bağlı olarak ilerleyebilirsiniz. Size sunulan maddi önerileri iyi değerlendirin. Yatırım için iyi bir dönemdesiniz. Bunu tek başınıza değil, bir ortak ile birlikte yapmanızda fayda var. Ayın ilk yarısı eforunuzu daha çok yurt dışı projeler, basın, uzaklardan gelen kimseler alabilir. Yine bu günlerde kendinizi geliştirmek ve öğrenmek her şeyden daha önemli olabilir. Seyahat etmekten çekinmeyin. Ayın ikinci yarısı iş hayatınızdaki itibarınızla yakından ilgili. 16 Mayıs sonrası kariyerinizde bir şeyleri tetiklediğinizde devamı gelecektir. Hareketli bir dönem başlıyor. Başarılı olup olmadığınız mercek altına yatırılabilir. 

Akrep

İşyerinde ve özel hayatınızda bu ay ilişkiler önem kazanıyor. Daha önceden kurduğunuz dostluklar, arkadaşlıklar, işyerindeki arkadaşlarınız, üstleriniz…. Aynı zamanda özel hayatınızda yakınınızda olan herkesle olan iletişiminiz bu ay mercek altına yatabilir. 5 Mayıs günü gerçekleşecek Yeniay sonrasında hayatınıza yeni birileri giriyor. İşyerinde yeni birileri işe başlayabilir, sizinle birlikte çalışabilirler. Diğer taraftan yeni arkadaşlıklar da kurmanız mümkün. Evliyseniz veya uzun dönemli bir partneriniz varsa, onun hayatında bu ay bir tazelenme de gerçekleşiyor. Danışmanlarla çalışıyorsanız bu ay yeni birileri ekibe eklenebilir. Ayın ikinci yarısında Mars’ın burç değiştirmesi ile üst konumdaki kişilerden daha fazla destek alabilecek, kendinizi bu anlamda geliştireceksiniz. Akademik kariyer yapıyorsanız bu ay çalışmalarınızı hızlandırın. Yeni başvuruda bulunacaksanız bu ayın ikinci yarısı tam zamanı. Yabancı ülkelere seyahat konusunda ayın ikinci yarısı daha şanslısınız. Reklamcılık, medya işleri, basında yer alma projeleri için yine 16 Mayıs sonrası çok uygun. Mayıs ayının en önemli günü ise 18 Mayıs’ta gerçekleşecek Akrep burcunda Dolunay. Dolunay gününe yaklaşan birkaç gün boyunca etkisini hissedeceğiniz bu dönem sizi bir nevi uyandıracak. Özel hayatınız, iş hayatınız, hayatınızdaki kimseler…. Beklediğiniz haberleri duyacak, bir süredir gözlediğiniz işlerin sonuçlarını da öğreneceksiniz. Bu kadar yeni bilgi varken, sizin yapmanız gereken kararlarınızı netleştirmek olacaktır. İlişkilerinizdeki gerginlikleri alt edebilirsiniz. Kuruntuya ve kurgulara kapınızı sıkıca kapatın. 

Yay

Gününüzü nerede geçiriyorsanız bu ay o mekana dikkat edin. Eğer bir işyerine gidip geliyorsanız bu sizin ofisiniz, masanız, odanızdır. Eğer evden çalışıyorsanız ise eviniz, kafeden çalışıyorsanız o kafe olabilir. Olumlu bir dönem başlıyor. 5 Mayıs günü gerçekleşecek Yeniay sonrası gününüzü geçirdiğiniz mekanlarda yenilenme, değişim sizi bekliyor. Fiziksel anlamda yeni bir yere geçmeniz mümkün. Veya oradaki yenilenme eşyalar, ekipmanlarla da ilgili olabilir. 15 Mayıs sonrasında Venüs’ün günlük mekanınıza geçmesi ile herşey daha da güzelleşiyor. Her ne yapıyorsanız yapın, ‘güzellleştirme’ mottosunu oraya uygulayın. İşyerinizdeki masaya çiçekler koyun. Gün içinde şansınız varsa toprakla ilgilenin. Çıplak ayak birkaç dakika çimene basın. İyicil gezegen Venüs, güzelliği, uyumu, barışı sembolize eder. Bu dönemde size verilen görevler, projeler en sevdiklerinizden olabilir. Size bağlı bir ekip varsa gerçekten çok güzel ve verimli çalışmalar yapabilirler. Bu ay ekibinizde büyüme de gerçekleşebilir. 18 Mayıs günü gerçekleşecek Dolunay öncesindeki birkaç gün günlük hayatınız ve sağlığınızla ilgili ufak endişeler içine girebilirsiniz. Elinizdeki işleri yetiştirememek, kontrol edemediğiniz gelişmeler sizi biraz gerebilir. Bu noktada kafanızda oluşturduğunuz olumsuz senaryoları bir kenara bırakın. Görmediklerinize, dedikodulara ve şehir efsanelerine inanmayın. Şansınız yaver gidecek.

Oğlak

Çevrenizden destek görecek, bu ay yaratıcılığınızı konuşturacaksınız. Kendinizi disipline ettiğiniz, üstelik bunu çevrenizden gelen baskılarla değil, kendi kendinize yaptığınız günler yaşıyorsunuz. Kurallarla yaşamak bir nevi hoşunuza gidiyor. Giderek güçlenen bir otorite figürü haline geliyorsunuz. Geleceğe dönük ideallerinizi yerine getirecek gücünüz ve azminiz var. Bu ay özellikle ilgi alanlarınız, hobileriniz, tatil kaçamakları sizi şarj edecektir. İhtiyacınız olan gücü bir parça eğlenerek, dinlenerek ve hatta flört ederek kazanabilirsiniz. Eğer yalnızsanız 5 Mayıs günü gerçekleşecek yeni ay ile birlikte yeni birisi hayatınıza girebilir. Eğer çocuklarınız varsa, bu tarihten sonra onlarla ilgili güzel gelişmeler söz konusu. Pek çok kişinin gerçekleştirmek istediği başarılara bu dönemde imza atıyorsunuz. Bu durum size fazlasıyla sorumluluk yüklüyor. Bu yolu siz seçtiniz. Ayın ikinci yarısı Mars’ın burç değiştirmesi ile ilişkiler hayatınızda ön plana çıkıyor. Birkaç hafta boyunca karşıt burcunuz Yengeç’te seyredecek Mars işyerinde sizinle birlikte çalışmaya hevesli kişileri gösteriyor. Birbirinizi tam olarak anlamakta zorlansanız da belli noktalarda birbirinize ihtiyacınız var. Bu anlamda aşırı duygusal tepkiler veren insanlarla baş etmeyi öğreneceğiniz anlar yaşayabilirsiniz. 18 Mayıs günü gerçekleşecek Dolunay etkisi ile hayatınızdaki tüm konular tam da istediğiniz yönde olacak. Yaptıklarınızı, yaratıcı tarafınızı topluluklar içinde anlatma, gösterme şansınız olacak. 

Kova

Bu ay evinizin, ailenizin değerini daha da iyi anladığınız, onlarla zaman geçirmenin güzelliğini hissettiğiniz günler yaşayacaksınız. 5 Mayıs günü gerçekleşecek Yeniay etkisi ile evinizde yeniliklere, farklı dokunuşlara kendinizi açın. Aile düzeni, eşyalar, odalar hepsi elden geçebilir. Güzellik ve uyumu sembolize eden gezegen Venüs’ün de 15 Mayıs sonrasında destek vermesi ile ev neredeyse birkaç hafta boyunca sizin kendinizi en iyi hissettiğiniz, en mutlu olduğunuz yer haline geliyor. Çiçekler, toprak, sanatı evinizde yaşatın. Evinizden çalışma imkanınız varsa değerlendirin. Bu dönemde evde davet vermek, eve güzel objeler almak da bir olasılık. Ayın ilk yarısında yaratıcı tarafınız da ön planda. Hobilerinize, işinizin en sevdiğiniz taraflarına zaman ayırın. Stratejik konularda başarılı olabilir, kendi işinizi yapıyorsanız rekabet gücünüzü artıracak farklı yöntemler keşfedebilirsiniz. Ayın ikinci yarısı sağlığınıza biraz daha özen göstermenizde fayda var. 15 Mayıs sonrası günlük işlerde koşturma, daha fazla çalışma durumundasınız. Hızlı bir tempo içine girmişken, iştahınızı dengelemeye çalışın. Abur cuburdan uzak durun. 18 Mayıs günü gerçekleşecek Dolunay’a doğru giderken iş hayatında beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Bir iş teklifi varsa bunu değerlendirip son kararınızı verebilirsiniz. Olumlu ve olumsuz tarafları da olsa, yaptıklarınız herkes tarafından görülecek. 

Balık

Güzel, neşeli ve iletişim dolu bir ay sizi bekliyor. Bu ay yeni sözleşmelere imza atmaktan çekinmeyin. Sahada olmak, müşteri ziyaretleri yapmak, kısa iş gezilerine gitmek başarı getirecektir. 5 Mayıs günü gerçekleşen Yeniay sonrasında özellikle yakın çevrenizle ilgili yeni gelişmeler var. Yeni kimselerle tanışabilir, dostluklar kurabilirsiniz. Sosyal medya, internet projeleri düşünüyorsanız, yeniay tarihinden hemen sonra harekete geçmek iyi bir fikir olabilir. Yeni bir şeyler öğrenmek, kursa gitmek istiyorsanız şimdi tam zamanıdır. Ayın ilk yarısında özel hayatınızla ilgili koşturmalar içine girebilirsiniz. Ailenizin ve evinizin size daha fazla ihtiyacı olabilir. Evinizde yenilenme, bakım yaptırabilirsiniz. 15-19 Mayıs tarihleri arası oldukça güzel gelişmeler içeriyor. Tam da işler istediğiniz gibi giderken, hedeflerinize ulaşmak için çevrenizden yardım isteyin. Onları projelerinize katkı sağlaması mümkün olacaktır. 18 Mayıs günü gerçekleşecek Dolunay, birkaç gün öncesinden size iyi haberler getirecek. Sürprizlere açık olun. Özellikle iletişim ve medya alanında çalışıyorsanız bu günleri iyi değerlendirin. Basın açıklamaları, ürün lansmanları için harika zamanlar. Yurt dışı seyahatler veya yabancılarla işbirlikleri de bu dönemde kazançlı çıkmanızı sağlar. Bu ay yapacağınız en güzel şeylerden biri toprağa basmak, doğa ile temasta olmaktır. 

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?