Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Mayıs'21 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Mayıs 2021 için burç yorumları

Koç

Mayıs ayının ilk yarısında maddi olanaklar ve onlar üzerindeki çalışmalar ön plana çıkıyor. Bütçeniz, paranız, yatırım fırsatları masaya yatırılacak bu dönemde geleceğe dönük olarak tedbirli, temkinli planlar yapabilirsiniz. Para biriktirmek, tek başınıza bir gayrimenkul satın almak söz konusu olabilir. Bu dönemde kendi emniyetinizi düşünmek için zamanınız olacak. Sağlığınız ve ileriye dönük iş hayatınız üzerinde yoğunlaşın. Diğer taraftan 11 Mayıs günü gerçekleşecek yeni ay öncesi maddi birikimlerinizden bir kısmını harcamanız gerekebilir. Bir iki gün boyunca pek de istemediğiniz konulara para vermek durumunda kalabilirsiniz.  Yeni ay sonrası yeni yatırımlar için çok uygun görünüyor yılın yatırımlar için belki de en iyi zamanındasınız. Ayın ikinci yarısına baktığımızda sosyal ilişkiler yakın çevre ve kardeşleriniz ön plana çıkıyor. İşle ilgili olarak geziler, iş ziyaretleri, sanal da olsa görüşmeler önemli olacak. Müşteri tekliflerinin nasıl sonuçlanacağını 20-26 Mayıs tarihleri arasında öğrenebilirsiniz. Bu dönem iletişimle ilgili oldukça önemli. Yurtdışından, uzaklardan gelecek haberler, aynı zamanda kişisel gelişim kararlarınız sonuçlanacaktır. Müşteri teklifleri, saha çalışmaları ile ilgili projeler, sosyal medya projeleri, iç ve dış kurumsal iletişim konuları oldukça başarılı görünüyor. 28 Mayıs sonrası geri harekette olacak Merkür gezegeni, zihinsel anlamda bazı aksaklıklar yaratabilir. Bu dönemde, 28 Mayıs sonrası 20 gün boyunca sözlü ve yazılı iletişimde, yazışmalarda ve dijital ortamda oldukça dikkatli olmalısınız. İmzalara ve aldığınız kararlara özen göstermeniz mümkünse ertelemeniz yerinde olur. Çocukluk arkadaşlarınızı, uzun zamandır görmediğiniz eski dostlarınızı bu dönemde yakalayabilirsiniz. Merkür’ün geri hareketi seyahatlerde de esnek planlar yapmanızı, ihmalkarlık ve unutkanlıktan kaçınmanızı öneriyor.

Boğa

Mayıs ayı sizin için oldukça önemli görünüyor. Özellikle ayın ilk yarısında Boğa Burcu’nda yoğunlaşan gezegenler hayatınızda hareketlilik olacağını müjdeliyor. Projeler öne çıkacak. Özellikle 11 Mayıs günü gerçekleşecek Boğa Burcu’nda yeni ay sonrasında hayatınızda pek çok şey yenilenecek. Bu dönemde fiziksel, ruhsal, kariyer ve ilişkilerle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Adım attığınız, harekete geçtiğiniz özel ve iş hayatınızdaki projeler oldukça yenilenmenizi sağlayacak. Yeni ay sonrası tazeleniyorsunuz. 11 Mayıs’taki yeni ay sonrasında, 14 Mayıs günü şans ve fırsat gezegeni Jüpiter Balık burcuna geçiyor. Sosyal alanda, iş çevresi, mesleki gruplar, dernek ve kulüplerle ilgili olarak fırsatlar ayağınıza geliyor. Toplum için, içinde bulunduğunuz gruplar için idealist çalışmaların içine girebilirsiniz 14 Mayıs sonrası iki ay boyunca Jüpiter sayesinde gelecek planlarınız için hayaller kurmak aslında gerçekçi hedeflere doğru sizi yaklaştıracak. Ayın ikinci yarısında para kazanmanız, maddi birikimleriniz, cebinizdeki para üzerinde yoğunlaşacaksınız. Bu dönemde ortaklaşa paylaşımlar öne çıkıyor. 26 Mayıs günü gerçekleşecek ay tutulmasına doğru giderken eşiniz veya ortağınızla paraları birleştirerek yeni bir yatırıma girebilirsiniz. Para ile ilgili işlemleri 27 Mayıs öncesinde bitirmenizde fayda var. İletişim gezegeni Merkür’ün sizin özelinizde, para ile ilgili alanda geri hareketi 28 Mayıs sonrasında 20 gün boyunca kafanızın karışık olabileceğini gösteriyor. Harcadığınız paradan dolayı pişman olmamak için 28 Mayıs öncesinde yatırım kararlarınızı bitirin.

İkizler

Mayıs ayının ilk günlerinde içe dönük çalışmalar yapmak sizin için daha uygun görünüyor.  Sonraki çok hareketli dönem için Mayıs ayının ilk haftasında hedeflerinizi belirlemek ve planlar yapmak için biraz yalnız kalmaya çalışın. Bu zihinsel olarak bir hazırlık dönemi olacaktır. 9 Mayıs sonrasında tüm ay boyunca güzellik, estetik ve uyumla ilgili olan Venüs İkizler burcunda olacak. Bu konu sizin sosyal anlamda oldukça beğeni kazanacağınız anlamına geliyor. Sosyal olmak, kendinizi ifade etmek, düşüncelerinizi paylaşmak ve karşılıklı sohbet edebilmek için Venüs sizin yanınızda olacak. Venüs burcunuzdan geçerken iş başvuruları yapabilir, önemli müşteri toplantılarında öne çıkabilir, özel hayatınızda ilişkilerinizde daha açık olabilirsiniz. Venüs ikna ve konuşma yeteneğinizi artırıyor. Bu dönemde 14 Mayıs sonrasında İki ay boyunca şans gezegeni Jüpiter kariyer alanınızda olacak. Önemli başarılar, iş teklifleri ve ödüller karşınıza çıkabilir. Ayın ikinci yarısında özellikle 26 Mayıs gününe doğru özel ve iş hayatınız önemli manevralardan geçebilir. İlişkiler ve ilişkileri nasıl yönettiğiniz çok önemli olacak. Kararlar almak ve asla ertelememek yerinde olacaktır. 26 Mayıs günü gerçekleşecek tutulmaya doğru giderken hayatınızdaki çoğu şey netleşecek, ortaya çıkacaktır. 28 Mayıs sonrası unutkanlık ihmalkarlık ve yanlış kararlara fırsat vermemeye özen gösterin. Esnek planlar ve kararlar almaya çalışın. Merkür İkizler burcunda 28 Mayıs günü 20 gün boyunca geri harekette olacak.

Yengeç

Ayın ilk günlerinde sosyal alanda ön plandasınız. Sanal da olsa dostlarınızla mesleki gruplarla iş çevrenizle yoğun bağlantıda olduğunuz projeler öne çıkıyor. Özellikle 11 Mayıs sonrasında üzerinde bir ekip olarak çalışacağınız topluma faydalı olacak çalışmaların içinde yer alacaksınız. Yeni bir çevreye girmeniz de söz konusu olabilir. 9 Mayıs sonrası biraz daha içe dönük olduğunuz bir dönem başlıyor. İçsel gerginliklerinizi iş hayatınıza, günlük yaşantınıza yansıtmamaya çalışın. Kafanızda kurduğunuz ve gerçek olmayan kuruntular nedeniyle günlük rutin işlerinizin içinde huzursuz olabilirsiniz. Özellikle 26 Mayıs günü gerçekleşecek ay tutulmasına doğru giderken gönlünüzü ferah tutun. Sadece ve sadece işinize odaklanmaya çalışın. 28 Mayıs sonrasında zihninizi kurcalayan konuları bir kenara bırakmaya çalışın.14 Mayıs günü başlayan ve iki ay süren uzaklar, yabancılar, yurt dışı seyahatler ve kişisel gelişiminizle bağlantılı konularda önemli adımlar var. Şans gezegeni Jüpiter kendinizi geliştirmeniz için size büyük destek verecek. Medya, iletişim, reklamcılık konularında çalışıyorsanız, oldukça yaratıcı büyük projeler geliyor.

Aslan

Ayın ilk günlerinde iş hayatı, kariyeriniz, ünvanınız, toplumdaki yeriniz sizi tanımayanların da sizin hakkınızda düşündükleri şeyler ön plana çıkıyor. Özellikle 11 Mayıs öncesindeki birkaç gün boyunca bazı görevleri bırakabilir ve yeniayla birlikte 11 Mayıs sonrasında yeni görevler alabilirsiniz. Ünvanınız değişmese de yeni projeler herkesin dikkatini çekecek. Bu dönemde iş teklifi alıp iş değiştirme olasılığınız da var. 9 Mayıs sonrası iş yerinden çok iş çevresi içindesiniz. Venüs iş dostları ve sosyal çevre içinde keyifli zamanlara işaret ediyor. Yüz yüze veya sanal olarak yeni grupların içinde yer alabilir veya değişik görevlere gelebilirsiniz. 26 Mayıs günü gerçekleşecek ay tutulmasına doğru kendinizi daha doğru ifade ettiğiniz idealist ekiplerin içinde heyecanlı projeler yapabilirsiniz. Bu dönemde iş dostlarından destek görmeniz olası. 28 Mayıs sonrası iletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketi çok geçmişten gelen dostlarınızı tekrar bulabilme fırsatı veriyor. Bu dönemde Merkür geri giderken gelecek planlarınız konusunda kafanız karışık olabilir. 14 Mayıs sonrası iki ay boyunca partneriniz veya ortağınızla paylaşımlarını oldukça güzel sonuçlar getirecek.

Başak

Mayıs ayının ilk günlerinde uzaklarla ilgili konular ön plana çıkıyor. Yurtdışından gelen projeler, yabancılarla bağlantılar hayatınıza girebilir. Kişisel gelişim üzerinde çalışıyorsanız bu alanda da yenilikler var. Üniversite bağlantılı eğitimler, akademik ortam diploma sertifika programları ufkunuzu açabilir. Reklamcılık, televizyon yayını alanlarında çalışıyorsanız yine hareketli bir dönem. 11 Mayıs sonrasında tüm bu alanlarda yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Diğer taraftan 9 Mayıs günü ve sonrasında uyum estetik ve ilişkilerle ilgili gezegen Venüs kariyer alanınız da olacak. Beğeni topladığınız, kariyerinizde olumlu geri bildirimler aldığınız hatta iş tekliflerinin geldiği bir döneme giriyorsunuz. Bu anlamda 9 Mayıs sonrasını iyi değerlendirin. Kişisel imajınız başkaları tarafından dikkat çekiyor. 26 Mayıs günü gerçekleşecek ay tutulması kariyerinizi bir adım öne çıkarıyor. Beklediğiniz haberler bu tarihlere doğru gelecek diğer tarafta özel hayatınız ve ev düzeninde daha sade bir yapıya geçmenizde fayda var. Dış dünyadaki gelişmeler aile düzeninde değişikliklere neden olabilir. 28 Mayıs sonrası iletişim ve ulaşım gezegeni Merkür’ün geri hareketi kariyerle ilgili kafanızı karıştırabilir. Geçici olarak size verilen farklı görevler istemeseniz de bir süre zamanınızı alacak. Haziran sonunda ise işler rayına giriyor. 14 Mayıs sonrası iki ay boyunca karşıt burcunuz Balık’ta yer alacak şans gezegeni Jüpiter, ilişkiler yolu ile gelişimi getiriyor. 

Terazi

Mayıs ayına baktığımızda ortaklaşa paylaşımlarla yeni projeler ayın ilk günlerinde gündeminizde olacak. Ortağınızla veya eşinizle yeni yatırımlar içine girebilirsiniz. Toprak, gayrimenkul veya buna benzer yatırımlar paraları birleştirme ile gerçekleşiyor. 9 Mayıs sonrasında uzaklarla ilgili projeler ön plana çıkıyor. Yabancılar yurtdışı bağlantılı işler, reklamcılık üniversite ile bağlantılı kişisel gelişim konuları oldukça keyifli hale geliyor. Uzaklardan birilerinin desteğini alarak projelerinizde daha başarılı olabilmeniz mümkün. 26 Mayıs gününe doğru ay tutulmasının etkisiyle seyahat iletişim projeleri, sosyal medya ve dijital pazarlama konuları, müşteri teklifleri, iş ziyaretleri hayatınızda önemli kararlar almanızı sağlayacak. Çalıştığınız konularda özellikle bu dönemde sonuçları görmeniz mümkün. 28 Mayıs sonrasında 20 gün boyunca seyahat ve basın lansmanları konularında temkinli olmaya çalışın. Mümkünse daha sonraya bu işleri erteleyebilirsiniz.

Akrep

Mayıs ayında sizi ilişkilerle ilgili bazı testler bekliyor. Özellikle Mayısın ilk günlerinde iş yerinde ve özel hayatınızda karşınızdaki kişiyle ilişkinizin dengeli olup olmadığı daha fazla önem kazanacak. 11 Mayıs öncesinde bazı kişilerden uzak kalabilirsiniz. İşyerinden ayrılanlar veya özel hayatınızda artık uzak durmanız gereken ilişkileriniz olabilir. 11 Mayıs gününe kadar hayatınızdan bu şekilde çıkan insanlar olacaktır. Bu tarihteki yeniayla birlikte yaklaşık 10 gün içinde yeni kişilerle tanışabilirsiniz. Yeni bir iş, bununla bağlantılı yeni kişiler de gündeme gelebilir. Evliyseniz eşinizin iş hayatında tazelenme olabilir.  9 Mayıs sonrasında ortaklaşa yatırımlara fırsat tanıyın, zaman ayırın. Eşiniz veya ortağınızla bir yatırım sözkonusu. Kendi paranızla karşınızdaki kişinin parasını birleştirmeniz ve ortak olmanız daha uygun olur. Araba veya teknolojik herhangi bir şeye yatırım yapabilirsiniz.  Son derece uygun olan bu kararlarınız, gökyüzü tarafından destekleniyor. Ta ki Merkür’ün geri hareketine kadar. Yatırım kararlarınızı 27 Mayıs tarihine dek finalize etmeye çalışın. 14 Mayıs sonrası bolluk bereket ve fırsatlarla ilintili Jüpiter sayesinde, iki ay boyunca yaratıcılığınız, sezgileriniz ve sanatsal gücünüz artıyor.  Varsa miras konuları da söz konusu olabilir. 28 Mayıs sonrasında birkaç hafta boyunca ortak yatırımlarda kafanız karışık olabilir. Doğru bilgiyi edinmek, doğru önerileri uzmanından bulmak zorlaşabilir. İletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketi, bu dönem aynı zamanda ilişkilerinizdeki paylaşımlarınızın da yanlış anlaşılmalara açık olduğunu gösteriyor. 

Yay

Yılın belki de en önemli dönemlerinden birine giriyorsunuz. Yay burçları için Mayıs 2021 ve özellikle ayın ikinci yarısı oldukça önemli görünüyor. Ayın ilk günlerinde daha çok işyeri, iş hayatı görevleriniz rutin olarak yapmanız gerekenler ön plana çıkıyor. Üretmek pratik olmak, ekip çalışması yapmak ortaya yeni bir şeyler çıkarmak güzel olacak. 9 Mayıs sonrası Venüs’ün karşıt burcunuza geçmesiyle birlikte ilişkilerinizde yumuşama, sosyallik, karşılıklı paylaşımlar artıyor. Size destek olan kişilerle hem özel hem de iş hayatınızda birlikte olacaksınız. Bu dönem ilişkilerinizden beslendiğiniz, hatta yeni kişilerle tanıştıp onlarla ortaklaşa işler yapabildiğiniz, işbirliklerine girebildiğiniz bir dönem.  Yeni bir iş sonucunda, yeni tanışacağınız ve yakın çalışacağınız iş arkadaşlarınız da ufukta sizi bekliyor olabilr. Ayın sonlarına doğru 26 Mayıs’taki Ay tutulması etkisi ile özel ve iş hayatınızdaki ilişki dengesini yakalamak dikkat istiyor. İnsanlarla olan diyaloglarınıza, karşılıklı beklentilerin açıkça konuşulmasına izin verin.  Karşıdaki kişilerin haklı olabileceğini ve zaman zaman onların yolundan gitmenin size fayda sağlayacağını düşünün. Ancak 28 Mayıs sonrasında karşıdaki kişiler sizi istemeden de olsa yanıltabilir. Eksik veya hatalı bilgiler verebilir. Bu nedenle verilen sözlere bu tarihten sonra 20 gün boyunca tam olarak güvenmeyin. İyi niyetli de olsa kişilerin size verdiği bilgiler eksik olabilir.

Oğlak

Mayıs ayının ilk günlerinde yaratıcılığınız çok yüksek hayattan keyif alıyorsunuz. Tatiller, flörtler ve hatta aşk hayatı gibi eğlenceli anların yanında, sunumlar, vereceğiniz eğitimler de sizi bekliyor. Geçtiğimiz aydan bu yana Mars’ın karşıt burcunuzda bulunması ilişkilere dikkat çekiyor. Sizden duygusal anlamda sürekli talepte bulunan, duygu sömürüsü yapan işyerindeki kişilere çok zamanınızı vermeyin. 11 Mayıs sonrasında yepyeni konular ilginizi çekecek. Bu tarihten sonra kendinizi ifade etmeniz, sahneye çıkmanız hayata olan inancınızı artırıyor. 9 Mayıs sonrasında ise üzerinde çalıştığınız konular, günlük işleriniz, işyerinde size bağlı çalışanlar ve görevleriniz daha keyifli hale geliyor. İş yerinizi güzelleştirmek için 9 Mayıs sonrasında biraz çalışın. Nefes egzersizleri yapıp havadar yerlerde olmak size oldukça iyi gelecek. Zihinsel faaliyetleriniz artıyor. İşinizin özellikle fikir geliştirme taraflarından daha fazla keyif alacaksınız. 26 Mayıs gününe doğru Ay tutulması etkisiyle işleri yetiştirmek günlük temponuzu ayarlamak biraz dikkat istiyor. Sağlık kontrolleri yaptırmanız için oldukça iyi bir zaman. Kontrol edemediğiniz dedikodulara, bilmediğiniz ama kafanızda kurduğunuz hurafelere odaklanmayın. 27 Mayıs tarihleri arasında kaygı ve endişeden uzak durun. Günlük hayatınıza, gerçek konulara odaklandığınızda bu dönemi daha iyi geçireceksiniz. 28 Mayıs sonrası görevlerinizde revizyonlar yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Kova

Mayıs ayının ilk günlerinde özel hayatınız, eviniz, evdeki düzen konularında güzel gelişmeler var. Venüs’ün konumu evde daha keyifli ve mutlu olduğunuzu gösteriyor. İlgi alanlarınıza odaklanabilirsiniz. 11 Mayıs sonrası evinize yeni şeyler almak eşyaların yerlerini değiştirmek isteyebilir, keyifle evinizi güzelleştirebilirsiniz. Daha sonraki günlerde Jüpiter’in balık burcuna geçmesi ile birlikte maddi konularda şanslı bir dönem başlıyor. Büyük fırsatları yakalamak için iki ay boyunca parayla ilgili konulara odaklanın. Jüpiter para alanından geçerken büyük fırsatlar kapınızı çalabilir. Geliri yüksek olan iş teklifleri olasılıklar dahilinde. Diğer tarafta Mayıs ayının ikinci yarısında ay tutulması ile birlikte fikirlerinizle, konuşmanızla, entelektüel kapasitenizle ön plana çıkıyorsunuz. Sosyal ve kendinden emin olduğunuz güzel bir dönem sizi bekliyor. Sosyal topluluklara dahil olup olmamak konusunda kararlar verebilirsiniz. Bu dönemde meslek grupları, dernekler ve kulüplerden gelen tekliflere sıcak bakmanız, yeni kapılar açacaktır.  28 Mayıs sonrası geri harekette olan Merkür 20 gün boyunca sunumlarda işi şansa bırakmadan iyi çalışmanızı öneriyor. Eski flörtleriniz de bu dönemde gündeme gelebilir. Geçmişte yarım bıraktığınız, yapmaktan keyif aldığınız hobilerinizi canlandırabilirsiniz.

Balık

Mayıs ayının ilk günlerinde yakın çevreniz, kardeşler ile ilgili olumlu gelişmeler var. Bunun yanında sahada olmak, iş ziyaretleri, müşteri teklifleri, sanal da olsa bol görüşmeler sizi bekliyor. 11 Mayıs sonrası yeni bir sözleşmeye imza atabilirsiniz. Bu dönem iletişimle sosyal medyayla bağlantılı projeler için de oldukça iyi görünüyor. 14 Mayıs günü şans, bolluk bereket gezegeni Jüpiter’in balık burcuna geçmesi iki ay boyunca her alanda sezgilerinizin size şans yolunu açtığını söylüyor. Büyük fırsatları tamamen kendinizi akışa bıraktığınızda yakalayabilirsiniz. Aslında bu iki ay, 2022 yılının küçük bir ön gösterimi. Hayallerinizin gerçek olabileceğini size kanıtlayacak. Hedefleriniz hayattan beklentileriniz üzerine yoğunlaşmanız çok uygun olacaktır. Ayın ikinci yarısındaki ay tutulması birkaç gün boyunca etkili olacak. Tutulma sizden ev ve iş dengesini doğru kurmanızı istiyor. Özel hayatınız sizin için bir adım öne çıkıyor.  28 Mayıs sonrasında ev ve aile konularında 20 gün boyunca fazla iddialı kararlar almamak daha doğru görünüyor. İletişim gezegeni Merkür ev ve aile alanında geri harekette iken taşınma, eşya alma, tadilat, aile düzeni gibi alanlarda aldığınız kararlar, aksiyonlarınız, sonradan büyük ihtimalle değişime uğrayacaktır.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?