Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Nisan'20 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Nisan 2020 için yaptığı burç yorumları

Koç

Kararlarınızın önemli olduğu bir aydasınız. 3 Nisan günü burç değiştiren Venüs yakın çevreyle bu tarihten sonra daha fazla iletişime geçeceğiniz söylüyor. Okumak, öğrenmek ve hatta yeni bir kursa başlamanız da bu tarihten sonra mümkün. Mars ve Satürn Kova burcuna geçti. İki önemli gezegenin birleşmesi ay boyunca dış dünyada hamleler yapabileceğinizi gösteriyor. Sizinle aynı idealleri paylaşanlarla işbirlikleri yapabilir, gelecek planlarınızı oluşturabilirsiniz. Sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak görev almak isteyeceksiniz. Bu dönemde sanal ortamda da olsa, yüz yüze de olsa girişken olmanız düşündüğünüzden daha fazla kapı açacaktır. Çevrenizi önemsediğiniz, özellikle iş çevrenizle bağlantıda olmayı ön plana koyduğunuz bir ay içindesiniz. Kariyerinizin değişmekte olduğunu fark ediyorsunuz. Yaptığınız iş, ünvanınız, çalıştığınız yer dışında, özellikle dış dünyadaki iş çevrenize odaklanın. 3-8 Nisan tarihleri arasında Dolunay etkisi ile ilişkilerde denge arayışına giriyorsunuz. Karşınızdaki kişilerle özel ve iş hayatınızda anlaşmaya bakın. Karşılıklı beklentileriniz farklı olsa da özünde iyi niyet işleri yoluna koyacaktır. 23 Nisan günü gerçekleşen yeniay ve sonrasında maddi birikimlerinize yoğunlaşın. Kazanç, paranızı en iyi şekilde değerlendirmek, gelir kaynakları gibi konular gündeme geliyor.

Boğa

Bir anda evinize odaklanıyorsunuz. Evet herkes bu aralar evde 3 Nisan sonrasında maddi birikimlerinizde birkaç hafta boyunca artış olacak görünüyor. Ek gelir alabilir, ikramiye veya prim gibi ödemeler edinebilirsiniz. Gelirinizdeki artış farklı kaynaklarda da gelebilir. 3-8 Nisan tarihleri arası sağlığınıza daha fazla özen göstermeniz yerinde görünüyor. Sağlık kontrollerinizi gerekli gördüğünüz takdirde yaptırın. Üzerinde çalıştığınız işlerin ne yöne doğru gittiği, başarılı olup olmadığı da 6-8 Nisan tarihleri arasında netleşecektir. 23 Nisan günü Boğa burcunda gerçekleşen yeniay sonrasında 10 gün boyunca yeni başlangıçlara kapınızı açın. Fiziksel aktivite, beslenme, birşeyler öğrenme, farklı bir işe geçme gibi pek çok alternatifiniz varken düğmeye basın. Yeni ay tazelenme getiriyor. Ay boyunca kariyer alanınızda olan Mars ve Satürn uzun soluklu önemli projelere adım atmanız için sizi tetikleyecek. Zor ama sonunda başarı olan yeni bir çalışmaya geçiyorsunuz.

İkizler

3 Nisan sonrası tüm ay boyunca oldukça rahat ve keyifli günler sizi bekliyor. İyicil gezegen Venüs’ün bu tarihte burcunuzda geçmesi ile daha sosyal, daha entelektüel bir döneme giriyorsunuz. O çok sevdiğiniz sohbetlere, eğitim ve haber alışverişine giriyorsunuz. Okumak, öğrenmek ve başkalarına birşeyler öğretmekten keyif alacaksınız. Fikir üretmenin, hatta yazarlığa adım atmanın zamanıdır. Hazır gökyüzü size bu imkanı veriyorken uzaktan öğrenme, sanal ortamda projeler, görüntülü sosyalleşme alanlarında hızlanın. 6-8 Nisan tarihleri arasında yaratıcılığınız da artıyor. Çeşitli projeleri hayata geçirebilir veya daha önceden üzerinde çalıştığınız konuları, eserlerinizi başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bu tarihlerde göz önünde olacaksınız. Gökyüzü sizi ay boyunca uzaklarla bağlantı kurmak, medyada yer almak anlamında da destekliyor. Bu konum, uzun dönemli projelerin başlangıcı da olabilir. Uzaklarla ilgili iletişim projeleri, dijital medya veya akademik çalışmalar bu aralar tam size göre. Başlamayı düşünüyorsanız tam zamanıdır.

Yengeç

Nisan ayının ilk iki günü iş çevresiyle bağlantılı konular, çalışmalar göndeme gelebilir. Venüs burç değiştirip İkizlere geçtiğinde iç dünyanıza daha fazla zaman ayıracaksınız. Nisan ayı boyunca iç aleminiz, düşünceler, gizli saklı isteklerinize yoğunlaşma zamanı. Hayatınızda isteyip de şimdiye kadar yapamadıklarınızı hatırlayın. Mayıs ayı ve sonrasında bunlara zaman bulabileceksiniz. 5-8 Nisan tarihleri arasında hem kariyeriniz hem de aile hayatınızı dengelemek durumundasınız. 8 Nisan günü gerçekleşecek Dolunay, aile düzeninde artık bazı ufak değişiklikler yapmanızı size hatırlatacak. İleriki bir dönemde gerçekleşse de taşınma kararı verebilirsiniz. Evde yapılacak değişiklikler, işinizin gerekliliklerinden de kaynaklanıyor olabilir. 23 Nisan günü gerçekleşecek Yeniay ise size destek olan insanları anlatıyor. Bu tarihten itibaren birkaç hafta boyunca yeni dostlar edinebilir, değişik çevrelere girebilirsiniz. Yeni tanışıklıklar kariyer anlamında da size fayda sağlayacak. Gelecek planlarınızı, ideallerinizi sağlamlaştırıyorsunuz. Geçen aydan bu yana karşınızda sert otorite figürleri ile iş yapmaya alıştınız. Bu ay bu kişilerle sağlam iş birlikleri sizi bekliyor.

Aslan

İşin hep eğlenceli taraflarını görmeyi başarıyorsunuz. Bu ay hem kendinizi hem de çevrenizdekileri rahatlatacak ve biraz keyiflendirecek kadar yaratıcısınız. Belirsiz ortamlarda bile her zaman yaşama sevincinizi gösterebilmeniz diğerlerine de ışık tutuyor. 3 Nisan sonrasında dost ve arkadaşlarla güzel vakit geçirmek, birlikte projeler geliştirmek mümkün. Bunu sanal ortamda daha hızlı ve eşzamanlı yapabilirsiniz. Birden fazla grup içinde idealist çalışmalar sizi bekliyor. Tüm ay boyunca etkili gezegenler Mars ve Satürn karşıt burcunuzda olacak. Size sürekli olarak gerçekleri mantıklı şekilde hatırlatan çok bilmiş kişilerle birliktesiniz. Neyse ki bu kişilerden bir şeyler öğrenme, doğruları görebilme ve iş birliği yapabilme şansınız var. 6-8 Nisan arasında etkisi yüksek olacak bir Dolunay geliyor. Ateş ve hava elementlerinde olacak bu gökyüzü hareketi ateş burcu olarak size oldukça iyi yansıyor. Yakın çevrenizden destek görebilir, önemli sözleşmelere imza atabilirsiniz. Youtuber olmayı, dijital iletişim projeleri yapmayı, internet üzerinden çalışmayı planlıyorsanız bu zaman sizin için uygun olacaktır. 23 Nisan sonrasında yeniay ile birlikte kariyerinizde gelişmelere hazır olun. Aniden bambaşka bir iş hayatını seçebilir, gelen teklife evet diyebilirsiniz. Mevcut işinizde farklı ve daha iyi bir görev de size verilebilir. 23 Nisan sonrası iki hafta boyunca sizinle hiç tanışmamış kişilerin bile adınızı duyması olası.

Başak

Ortaklaşa paylaşımların önem kazandığı bir aya giriyorsunuz. Eşiniz veya ortağınız ile maddi konularda belli kararlar almanız gerekebilir. Özellikle 6-8 Nisan tarihlerinde kendi cebinizdeki para ile ortak paraların arasında bir denge kurmaya çalışıyorsunuz. Ortak bir yatırım veya gerekli bir ihtiyaç noktasında ortaya çıkan masrafların bölüşümü de söz konusu olabilir. Bu noktada dengeyi gözönünde bulundurun. Ne kendinize ne de karşı tarafa haksızlık yapmamak için karşılıklı açıkça konuşmakta fayda olabilir. İş hayatında 3 Nisan sonrasında daha fazla beğeni kazanıyorsunuz. Uyum, barış ve çekicilikle ilgili olan Venüs kariyer alanınızdan geçerken güzel iş teklifleri alabilir, sevdiğiniz alanda bir görevlendirmeye gidebilirsiniz. Venüs’ün bu konumu eşzamanlı olarak birden çok işte çalışabilme fırsatı da vermektedir. Bu aydan itibaren ofisinizde radikal bir değişiklik sözkonusu olabilir. Daha fazla efor sarfedeceğiniz, zamanınızı ve emeğinizi vereceğiniz yeni bir proje ile uğraşmaya başlayabilirsiniz. Başlangıçta zor gelse de aslında bunu yapabilecek cesaret ve gücünüz var. Üretkenliğiniz yüksek. 23 Nisan sonrası tüm toprak elementlerinin desteği olan bir yeniay ile beraber pek çok alanda olumlu gelişmeler var. Üstlerinizden, sizden konum olarak yüksek makamda olan kişilerden yardım alabilir, onların yönlendirmeleri ile yeni kapılar da açabilirsiniz. Bu tarihten sonra keyif aldığınız ilgi alanlarınıza da daha çok zaman ayırabilirsiniz. Eğitim, sunumlar sizi bekliyor.

Terazi

İlişkilerin çok önemli olduğu bir aya giriyorsunuz. Evet sizin için hem özel hem de iş hayatınızdaki ilişkiler zaten hep önemlidir. Ancak bu sefer dengelemek durumunda kalacağınız kişiler fazla olabilir. Öncelikle güzel bir gelişmeden bahsedelim: 3 Nisan günü Venüs burç değiştiriyor ve sizin kendinizi geliştirmenizi sağlıyor. Uzaklarla, yurt dışıyla, yabancılarla birarada çalışıyorsanız istediğiniz yönde gelişmeler sözkonusu olacak. Birden fazla yer ile işbirliği içine girebilir, hatta bir ortaklık yapabilirsiniz. Akademik olarak uzun zamandır düşündüğünüz bir program varsa bu ay yazılma fırsatınız var. Medya, reklamcılık ve iletişim alanlarında projeleriniz uygulamaya rahatlıkla koyabilirsiniz. Diğer taraftan 5-8 Nisan tarihlerinde sizin için etkili olacak Terazi burcundaki Dolunay hayatınızın her alanında etkili olabilir. İşyerinde, özel hayatınızda, evinizde, aile içinde ve arkadaşlarınızla ilgili almak istediğiniz haberleri alıyorsunuz. Olumlu veya olumsuz olarak da yorumlasanız her şeyin apaçık ortada olması, tüm bilgileri bilmenizi ve değerlendirmenizi sağlayacak. Bu durumda hayatınız için önemli kararları almamanız için bir neden yok. Harekete geçin. Oturup bir önceliklendirme yapın ve önem sırasına göre aksiyonlarınızı belirleyin. Hayatınızı iyileştirmek, kendinize yatırım yapmak için fırsat önünüzde duruyor. Ay boyunca Mars ve Satürn desteği ile yaratıcı, bilgiyle donanmış aklınız ön plana çıkıyor. Stratejik iş kararlarında ilerleme gösterebilirsiniz. Bir süredir hobi olarak yaptığınız şeyler artık gerçek kariyeriniz olmaya başlıyor.

Akrep

Nisan ayının ilk yarısı sizin için bazı belirsizliklerle geçebilir. Tam olarak kontrol edemediğiniz günlük hayatınız ve bazı şüpheleriniz tedirginlik yaratabilir. 6-8 Nisan tarihlerindeki gökyüzü konumu özellikle günlük işlerinizde sıkışmanıza neden olmasın. Teslim tarihleri gelmeden işlerinizi bitirmeye çalışın. Herşeyin üstesinden gelmek için kendinizi ve sağlığınızı tehlikeye atmayın. Akrep ve yükselen Akrep burçları için durum biraz daha farklı. Hem Mars hem de Satürn’ün ev ve aile alanında olması, tüm Nisan ayı boyunca evde hareket demek. Eşyaların yerleri değişebilir, bir süredir gerekli olan kapı pencere tadilatları yapılabilir. Ev ve aile düzeniyle ilgili daha fazla sorumluluk almanız, daha fazla zamanınızı ev işlerini halletmeye ayırmanız da mümkün. Bir diğer alternatif evinize işi doğrudan taşımak olabilir. Dosyalarla ve gerekli tüm ekipmanlarla evin içinde kendinize uzun dönemli bir ofis yapabilirsiniz. 23 Nisan sonrasında iş ve özel hayatınızdaki yeni tanışıklıklar, iş teklifleri hayatınıza tazelenme getiriyor. Bu tarihten sonra varsa partnerinizin hayatında da yeni ve güzel gelişmeler olabilir. 3 Nisan sonrası tüm ay boyunca yakınınızdaki kimselerle ortak keyifler yakalayacak, birlikte olmaktan büyük keyif alacaksınız.

Yay

3 Nisan günü iyicil gezegen Venüs karşıt burcunuz olan İkizler’e geçiyor. Barış, uyum, güzellik ve iyi sohbetleri de simgeleyen Venüs size bu tarihten sonra, tüm ay boyunca ilişkilerde rahatlık getiriyor. Karşınızdaki kişilerle iletişiminiz artarken ortaklık yapmanız da söz konusu. Herhangi bir projede iki kişi çalışmanız, bir kişiden iş teklifi almanız da olasılıklar arasında. 6-8 Nisan tarihleri arasında yaratıcılık gerektiren tüm konularda iyisiniz. Kendinizi ifade etme şansınız çok yüksek iken öne çıkmaktan çekinmeyin. Bugüne kadar keyifle yaptığınız işleri sunma, anlatma fırsatınız da olacak. İdealist gruplar içinde yer alabilir, kendi yeteneklerinizle katkıda bulunabilirsiniz. Bu dönemde hava elementi burçların birbirine destek olduğunu görüyoruz. Siz de bilgi, fikir üretme, vizyon gerektiren projelerde yer alma şansına sahipsiniz. Elinizdeki kaynakları en iyi şekilde kullanmaya bakın. Tutumlu olmanız gereken bir dönemden geçiyorsunuz. Ay boyunca yazmak, imzalar atmak, projelerle ilgili el sıkışmak yapabileceğiniz doğru şeyler. Zamanlama bu kadar uygun iken fırsatları kaçırmayın. Tüm gezegenler bu ay sizin ilerlemenizi destekliyor. 23 Nisan günü gerçekleşen yeniay yeni bir projenin habercisi. Üzerinde çalışacağınız yeni bir konu, görev ortaya çıkıyor. Kolları sıvayın. Bu ay ofisiniz de değişebilir.

Oğlak

Önemli bir değişim zamanını geçtiğimiz ay geride bıraktınız. Şimdi yeni duruma adapte olma zamanıdır. Çalışmak, kısıtlı kaynak ile uzun dönemli başarılara imza atmak konusunda güçlüsünüz. Pek çok işi yapabilir, bunu da fazla büyütmeden alçakgönüllülükle gerçekleştirebilirsiniz. Mars ve Satürn Kova burcunda ilerlerken maddi birikimlerinize odaklanın. Bu ay kazancınızı artırmak üzerine paranızın peşine düşün. Kendinizi geleceğe dönük güvencede hissetmek üzerine maddi ve manevi yönde çalışmalar yapacaksınız. Bu konuda ısrarcı olun. Kendinize yatırım yapmak, yeni bir şeyler öğrenmek olasılıklar arasında. Bilimsel, dijital çalışmalar içine girip bundan para kazanabilirsiniz. 3 Nisan sonrası günlük çalışma durumunuzda iyileşme var. Sevdiğiniz görevleri yapmanız mümkün. İşinizi daha fazla seveceksiniz. Aynı zamanda birkaç projeyi beraber yürütmeniz, koordinasyon görevleri üstlenmeniz beklenebilir. Size destek olan ekip arkadaşlarınızdan yarar göreceksiniz. 6-8 Nisan tarihlerinde Dolunay etkisi ile hem kariyeriniz hem de özel hayatınızda taşlar yerinden oynuyor. İş hayatınızda belli kararlar almanız gerekebilir. Ev hayatı ile işi dengelemeniz gereken bir dönem. 23 Nisan sonrası Boğa burcunda gerçekleşen Yeniay yaratıcılığınızı, yaşamdan keyif almanızı artırıyor. Somut, gerçekçi projelerde oldukça başarılısınız. Bu dönem sonrasında yeni bir aşk da kapınızı çalabilir. Spekülatif konularda ve şans oyunlarında 23 Nisan sonrası birkaç hafta daha şanslı olduğunuzu unutmayın.

Kova

Bu ay belirgin bir şekilde ön plana çıkıyorsunuz. Atılım gezegeni Mars ve yeniden yapılandıran Saturn bir arada ve Kova burcundalar. Bu konum 30 seneden beri ilk defa gerçekleşiyor. Kafanızda yapmak istediğiniz yüzbinlerce şey varken harekete geçin. Hem sistemli ve mantıklı hem de hedeflerinize ulaşmak için güçlüsünüz. Olayların zor değil kolay ve yapılası taraflarına odaklanmaya çalışın. Kendinizi yetersiz hissetmeniz, bunun getirdiği karamsarlığı da önemsemeyin. İdealist düşüncelerinizin sizi daha yaratıcı ve yenilikçi yaptığı bu ay çevrenizdekiler sizin yeteneklerinizi keşfedecek. İnsanları toparlama, organize etme ve sosyal sorumluluk adına yapılacak işlere girişmek de olasılıklar arasında. Sağlığınıza özen gösterin. 3 Nisan günü ve sonrasındaki birkaç hafta boyunca iyicil gezegen Venüs İkizler burcunda. Hava elementi olarak Kova ve İkizler birbirine destek olan iki kardeş gibidir. Bu anlamda çevrenizden yardım görmeniz mümkün. Yaratıcı yönlerinizi başkalarına anlatmak, onlarla paylaşmak için fırsatlar yaratın. Internet üzerinden eğitim vermek için çok doğru bir zaman. Sizi seven insanları bilginizle etkiliyorsunuz. 6-8 Nisan tarihlerinde Dolunay etkisi ile uzaklarla ilgili konularda hamleler yapabilirsiniz. Medya, kişisel gelişim ve yabancılarla işbirlikleri söz konusu. Tüm bunlar için harekete geçmek ise size kalmış.

Balık

Geçen ay yaşadığınız karışık günler bu ay yerini daha dingin bir ortama bırakıyor. 3 Nisan günü Venüs etkisi ile evinizde ailenizle geçirdiğiniz zamanlar da güzelleşiyor. Birkaç hafta boyunca evde olmak ve hobilerinizle uğraşmak size farklı bir perspektif de kazandırabilir. Venüs ev ve aile alanından geçerken evinizi güzelleştirebilir, eşyalarınızı düzenleyebilirsiniz. 6-8 Nisan tarihlerinde dolunay etkisi para konularına odaklanıyorsunuz. Ortaklaşa yatırımlar, alacak-verecek hesaplarını iyi yapın. Kazancınızı nasıl artıracağınız yönünde çalışmalar için bu günler çok iyi. Sonuçta ileri vadede nereden para gelip gelmeyeceği de bu günlerde netleşecektir. 23 Nisan günü gerçekleşecek yeniay yakın çevrenizle iletişimi artırıyor. Sosyal medya projeleri, sözleşmeler, imzalar ve bazı dosyalar üzerinde çalışabilmeniz için uygun zamanlar. Dijital de olsa müşterilerinizle temasa geçin. Kardeşler ve yakın çevre de bu zamanda önemli olacaktır. Yepyeni kişilerle tanışabilirsiniz. Mars ve Satürn Kova burcunda iken gereksiz endişelere kapılma eğiliminiz olabilir. Bunu farkedip kendinizden olumsuz duyguları uzaklaştırın. Hurafelere inanmayın. İş hayatında mesleki gruplar içindeki konumunuz güçlenmeye devam ediyor. Başkalarını davranışlarınızla, konuşmalarınızla etkilediğinizi unutmayın.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?