Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Şubat'19 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Şubat 2019 için yaptığı burç yorumları

Koç

3 Şubat sonrası tüm ay boyunca Venüs kariyer alanınızda olacak. Tebrikleri kabul edebilirsiniz. Kişisel imajınızın, itibarınızın arttığı, dış dünyada beğeni topladığınız günler içindesiniz. Venüs bu alandan geçerken yeni iş teklifleri veya yeni bir ünvan da alabilirsiniz. 4 Şubat günü gerçekleşecek Yeniay sonrasında dostlarınızın sayısı artıyor. İş çevreniz, düşündüğünüzden de daha fazla genişleyebilir. İleride yapmak istediklerinize yönelik adımlar atın. Derneklerle veya STK larla bağlantılı işler başlayabilir. 14 Şubat sonrası maddi birikimlerinizi artırmak için çaba sarf etmek işe yarayacak. Bu tarihten sonra bir ay boyunca maddi ve manevi güvence arayışlarınız başlıyor. Geleceğinizi garantiye almak için bütçenizi düzeltmelisiniz. İşinizden daha fazla kazanç elde etmeye bakın. Prim ve ikramiyelere odaklanın. 19 Şubat gününe doğru teslim tarihleri ve bitirilmesi gereken işlerin sizi germemesi için son dakikaya hiçbir şeyi bırakmayın.

Boğa

14 Şubat gününe dek kontrol edemediğiniz olaylar içindeymişsiniz hissi ile yaşayabilirsiniz. Hayatınızdaki hedefleri bu dönemde netleştirmeniz güç olabilir. Bu tarihten itibaren atak yapacak, ne istediğinizi netleştirecek gücü kendinizde bulacaksınız. Büyük bir kararlılıkla ilerleyebileceğiniz 14 Şubat sonrasındaki günler içinde kariyerinizle, evinizle, işinizle, ruhsal gelişiminizle ve ilişkilerle ilgili istediğiniz yönde adımlar atın. Atılım, mücadele, cesaret ve risk almayı sembolize eden gezegen Mars Boğa burcunda olacak. Fiziksel anlamda da kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Sanata ve estetiğe zaman ayırın. Bazı yapmak istedikleriniz evdeki düzeni zorlayabilir. 4 Şubat günü gerçekleşecek yeniay sonrası birkaç hafta boyunca iş hayatınızda, dış dünyada gelişmeler sözkonusu. Yeni bir proje, unvan, pozisyon sizi bekliyor olabilir. 10 Şubat sonrası daha sosyal olmaya bakın. İş çevrenizden kişiler size destek verecektir. 19 Şubat eğitim, sunum ve akılcı toplantılar için uygun. Biraz risk alın.

İkizler

Ortaklaşa paylaşımların yumuşadığı, güzelleştiği bir aya giriyorsunuz. Eşinizle, ortağınızla aranızdaki manevi yakınlık giderek artıyor. Üstelik kafanız bu kadar iyi paraya çalışırken ortak bir yatırımı neden düşünmeyesiniz? Uzun dönemli proje yatırımları, satın almalar düşünebileceğiniz seçenekler arasında. Herşeyi birlikte düşünüp ilerlemek, paraları da birleştirmekte fayda var. 4 Şubat günü gerçekleşecek Yeniay yurt dışı bağlantılı işlerde sizi destekleyecek. Hayata olan inancınız artarken, sadece etrafınızdaki küçük çevreyle değil, uzaklarla da ilgilenin. Büyük düşünün. Yeni tanışacağınız uzaklardan gelen kimselerin elinde düşündüğünüz projeler olabilir. Kişisel gelişiminize katkı sağlayacak bir kurs, öğrenim veya medya bağlantılı bir çalışma için hiç tereddüt etmeyin. 14 Şubat gününden sonra birkaç hafta boyunca iç dünyanıza önem verin. Gerçekten içinizden gelen nedir? Ne istiyorsunuz? Bazı olaylar korkularınızın su yüzüne çıkmasına yol açsa da olayın arkasındaki kaygıyı keşfedip yok etmek üzerine çalışın. 19 Şubat civarı, Dolunay etkisi özel ve iş hayatı dengenizi sorgulamanıza neden olabilir. Aile düzenindeki gelişmeler karşısında esnek olun.

Yengeç

3 Şubat günü karşıt burcunuza geçen Venüs ilişkilerde uyum ve rahatlık getiriyor. İşyerinde yakın çalıştığınız kişilerle aranız düzeliyor. Disiplinli, çalışkan, otoriter iş insanlarıyla bir araya geliyorsunuz. Venüs’ün bu konumu belli günlerde iş teklifleri de alabileceğinizi, size gelen iş önerilerini müjdeliyor. Özel hayatınızda ise ilişkilerinizde canlanma sözkonusu. Bir ilişkiniz varsa karşınızdaki kişinin hayatında güzel gelişmeler size de yansıyacak. 4 Şubat günü gerçekleşecek Yeniay başkalarının kaynaklarından gelen maddi ve manevi desteğe işaret ediyor olabilir. Birlikte olduğunuz kişiyle akılcı ve mantıklı paylaşımlar, manevi anlamda olmasa da rasyonel tarafınızı besleyecek. Başbaşa sohbetlere zaman ayırın. Size iyi geldiğiniz göreceksiniz. 19 Şubat günü gerçekleşecek Dolunay size destek veriyor. Başak burcunda oluşacak bu gökyüzü olayı sırasında birkaç gün boyunca yakın çevrenizle beraber olmak, kardeşler ve eski okul arkadaşlarınız ile konuşmak pek çok proje doğurabilir. İş seyahatleri, iş teklifleri için bu Dolunay günlerini kullanın. Kurumsal iletişim ve saha satış ekiplerinde çalışıyorsanız, gaza basma zamanıdır.

Aslan

Şubat ayı boyunca ofis, iş ortamı, sizinle çalışan ekip size keyif ve rahatlık verecek. Venüs’ün bu konuları yumuşatması ile yapmaktan keyif aldığınız işlerin içine gireceksiniz. Ofisi güzelleştirmek, derleyip toplamak için uygun bir ay. 4 Şubat günü gerçekleşen Yeniay, yeni kişilerle tanışmanızı sağlıyor. Bir iki hafta boyunca işle ilgili yeni kişilerle yakın çalışmalar başlayabilir. Daha önce bir arada olmadığınız uzaktan tanıdığınız kişilerle aynı ekipte görev alabilirsiniz. Diğer taraftan özel hayatınızdaki ilişkilerinizde de yenilenme var. Partnerinizin hayatında tazelenme de size yansıyacak. 14 Şubat sonrasında bir ay boyunca kariyer manevralarına kalkışabilirsiniz. Bir işi çok istiyorsanız gidip konuşun. Görev değişiklikleri, farklı bir projeye girmek gibi olasılıklar var. 19 Şubat civarı maddi birikimlerinizi önemseyin. Para alışverişinde dengeli olmaya çalışın. Ortak yatırımlarda kimin ne kadar harcayacağı belli olabilir. Miras ve başkalarından gelen paralarla ilgili haberler bekliyorsanız, işte bu tarihlerde sonuçlar karşınızda olacak.

Başak

3 Şubat sonrası Toprak elementi Oğlak burcuna geçen Venüs sayesinde yaratıcılık ve keyifli işler etrafınızı saracak. Sahnede olmanız, yaptıklarınızı anlatmanız için koşullar sizi destekliyor. Hazır böyle bir ortam varken eğitimler verebilir, sunumlar yapabilirsiniz. Şubat ayında tatil kaçamakları yapma şansınız varsa değerlendirin. 14 Şubat günü Boğa burcuna geçen Mars ufkunuzu da genişletecek. Bu tarihten sonra kişisel gelişiminizi hızlandıracak o çok istediğiniz adımı atabilirsiniz. Yurt dışı projelere katılmak, uzaklara seyahat etmek, yabancı kültürleri keşfetmek, diploma programları, basınla bağlantılı işler, reklamcılıkla ilgili konularda aktif olun. Geniş bir perspektiften dünyayı algılamaya çalışın. Kariyeriniz şu aralar tırmanışta. 19 Şubat günü Başak burcunda gerçekleşen Dolunay birkaç gün boyunca hayatınızda etkili olacak. Sizden üst konumdaki kişilerden, yabancılardan destek alabilirsiniz. 18-23 Şubat tarihlerinde özel ve iş hayatınızdaki olayları daha net görebilme şansınız olacak. İlişkilerinizi de bu yeni durumlara göre düzenleme ihtiyacınız olabilir.

Terazi

3 Şubat sonrası tüm ay boyunca ev ve aile ortamıyla ilgili konularda rahatladığınızı hissedeceksiniz. Zaman zaman evden çalışmak, evde oturmak, eve dostları davet etmek bu ay iyi fikir olabilir. Yine bu ay eve istediğiniz eşyaları almak, evi güzelleştirmek için biraz zaman ayırın. 4 Şubat günü gerçekleşecek Yeniay sonrasında birkaç hafta boyunca aşkı gerçekten hissedeceksiniz. Sosyal flörtler kapınızı çalabilir. İşyerinde veya dışarıda karşılaşacağınız yeni kişilerle laflamak hoşunuza gidecek. Yalnızsanız bu ay karşınıza istediğiniz gibi biri çıkabilir. Yaratıcılığınızı artırıp sizi motive edecek ilgi alanlarını bu ay keşfetmekte geç kalmayın. Özellikle entelektüel ortamlar, sanatsal faaliyetler tam size göre. 14 Şubat sonrasında eşiniz, partneriniz ve ya ortağınızla ortaklaşa paylaşımlarınız hız kazanıyor. Ortak bir yatırım yapmanız, bir projeye girmeniz, uzun vadeli bir satın alma yapmanız olası. 19 Şubat günü gerçekleşecek Dolunay günlük yaşantınızdaki olaylarla ilgili. Teslim tarihi gelen işleri yetiştirip yetiştiremeyeceğinizi sakinliğiniz belirleyecek. Kontrol edemediğiniz şeylere odaklanmayın.

Akrep

3 Şubat sonrası iş çevresi, dost ve arkadaşlarla dolu günler sizi bekliyor. Çalıştığınız yerin dışındaki mesleki gruplar, dernekler ve sizin ideallerinizi besleyen çalışmalara katılabilirsiniz. Şimdiye kadar pek düşünmediğiniz yönde gelecek planları yapabilirsiniz. Hayatınızın geri kalanını nasıl yaşamak istiyorsunuz? Emelleriniz neler? İşte kendinizi keşfetmek için harika bir ay. Dostlarını buna yardımcı olacaktır. 14 Şubat günü karşıt burcunuz Boğa’ya geçecek olan Mars ilişkilerinizi hareketlendirecek. Birkaç hafta boyunca karşınızda sizi hem eleştirip hem de takdir eden kişiler olacaktır. Şubatın ilk yarısından ciddi şekilde çalıştınız. Hatta kimsenin emeklerinizi görmemesinden şikayetçi oldunuz. Angaryalar, operasyonel işler size kaldı. Şimdi yaptıklarınız daha görünür halde. 14 Şubat sonrası rakiplerinizden geri bildirimler gelebilir. Bu tarihten sonra iş ve özel hayatınızda kimseyle fazla inatlaşmamaya bakın.

Yay

Şubat ayında kazancınız artış yönünde ilerliyor. Maddi birikimlerinizi artırmak, işyerinde prim veya ikramiye gibi ek gelirler almak mümkün. Bu ay kafanız yeni gelir modellerine çok çalışıyor. Ek kazanç sağlayacağınız imkanlar bulun. 4 Şubat Yeniay ile birlikte hiç bilmediğiniz ve hep öğrenmek istediğiniz bir konuda eğitime başlayabilir, kursa yazılabilirsiniz. İki hafta boyunca yeniay etkisi ile hikaye yazmayı, sosyal medyada aktifleşmeyi, müşteri teklifleri göndermeyi, iletişim lansmanlarını, saha ziyaretlerini düşünebilirsiniz. Hiçbirşey yapmasanız da masa başında değil, sanal veya gerçek olarak iletişimde olun. Kısa geziler iyi gelecektir. Sözleşmeler, imzalar, el sıkışmalar için oldukça iyi zamanlar. 19 Şubat günü gerçekleşen Dolunay, birkaç gün boyunca kariyerinizde bazı farkındalıklar yaşamanızı sağlayabilir. O çok istediğiniz görevin size verilip verilmeyeceği belli olacak.

Oğlak

Ocak ayının toz bulutları bu ay ortadan kalkıyor. Ne yaşadıysanız yaşadınız, Ocak ayı geride kaldı. Bu ay, 3 Şubat günü Venüs Oğlak burcuna geçiyor. Tüm ay sizinle beraber olacak Venüs uyum, güzellik, iyi ilişkiler, para ve hayattan haz almayı sembolize eder. Çevrenizdekilerin sizi daha çekici bulduğunu, ikna edebildiğinizi ve isteklerinizin geri çevrilmediğini fark edeceksiniz. Kendinizden daha memnun olduğunuz bir ay sizi bekliyor. 14 Şubat günü atılım gezegeni Mars’ın toprak elementine geçmesi, aldığınız destekleri kuvvetlendiriyor. Yaratıcılık, eğlence ve sahnede olmayı hak ediyorsunuz. Kendinizi küçümsemeyin. 4 Şubat sonrasında para kazanacağınız yeni fırsatlar gündeme gelebilir. Kendinizi güvencede hissedeceğiniz koşullar oluşuyor. 19 Şubat günü gerçekleşecek Dolunay civarı, birkaç gün boyunca yurt dışı ve uzaklarla ilgili konular belirginleşecek. Beklediğiniz haberleri aldıktan sonra kararı vermek size kalıyor.

Kova

4 Şubat günü Kova burcunda yeniay oluşuyor. Her yeniay hayatlarımızda belli konularda yenilikler getirir. Ancak bu seferki doğrudan sizinle ilgili. Özellikle bu tarihten sonra doğan Kova burçları tazelenmek için çok fırsat bulacak. Görünüşünüzden spor alışkanlıklarınıza, kariyerden ilişkilere uzanan bir yenilenme süreci içine giriyorsunuz. İş tekliflerini iyi değerlendirin. 2-4 Şubat günlerinde ise, Yeniaydan hemen önce istemediğiniz kişilerden uzaklaşmayı, istemediğiniz eşyalardan kurtulmayı deneyin. Ay boyunca platonik olarak beğendiğiniz biri olabilir. 14 Şubat sonrası eve zaman ayırın. Evde yapılması gereken işler, tadilat veya yenileme işleri size kalacak görünüyor. Aile düzeni ve evin içindeki yaşamla bağlantılı hareketli günler sizi bekliyor. 19 Şubat günü gerçekleşecek Dolunay, birkaç gün boyunca maddi konularla ilgili sürpriz haberler getirebilir. Miras veya ortak yatırımlarda söz sahibi olabilirsiniz.

Balık

Şubat ayının ilk yarısında maddi kazancınızı artırmak için girişimlerde bulunma zamanıdır. Bir süredir yaptığınız işin maddi tarafıyla ilgilenmiyorsunuz. Oysa şimdi cebinizdeki parayı da itibarınız kadar önemsemenizde fayda var. Ay boyunca dernekler, kulüpler ve mesleki çalışma gruplarında aktif olabilirsiniz. Bundan keyif alacaksınız. Fikirlerinizi paylaşmak, sizin gibi düşünen insanlarla kafa kafaya vermek isteyeceksiniz. Tüm bunlar aslında iş çevrenizin de genişlemesine, iyi bir iz bırakmanıza da yarayabilir. 14 Şubat gününden sonra, birkaç hafta boyunca masa başını bırakın ve iş ziyaretlerine zaman ayırın.bu dönemde imzaladığınız herhangi bir evrak size kazanç getirecektir. 19 Şubat ve sonrasındaki birkaç gün kendinizi gergin hissedebilirsiniz. Bu birkaç gün, karşıt burcunuzdaki Dolunay ilişkilerinizde hareketliliğe yansıyor olacak. İlişkilerde ne istediğinizi tam olarak bilmenizde fayda var. Alınganlığı bir kenara bırakın. Karşılıklı beklentilere önem verin.