Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Temmuz'19 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Temmuz 2019 için yaptığı burç yorumları
  • 01.07.2019

Koç

3 Temmuz günü gerçekleşecek tam Güneş tutulması ve yeniayla birlikte ev hayatınızda yeni gelişmeler var. Aile düzeninizi iyi yönde geliştirecek bazı gelişmelere siz de destek verin. Aile içinden birinin hayatındaki bir gelişme sizi de sevindirecektir. Taşınma, odalarda değişiklik veya eşya almayı düşünüyorsanız 3-6 Temmuz tarihleri çok uygun. 8-31 Temmuz tarihlerinde geri harekette olan Merkür’ün etkisi ile kafanız biraz karışabilir. 8-20 Temmuz günlerinde evle ilgili belirsizlikler, kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Bırakın her şey olduğu gibi aksın. Siz her şeyi kontrol etmeye çalışmayın. Temmuz ayının ilk gününden itibaren atılım, yaşam enerjisi ve isteklerimizle ilgili gezegen Mars Aslan burcunda olacak. Mars’ın bu konumu yaratıcılığınızı tetiklerken, hayattan keyif aldığınız şeyleri daha fazla yapmak isteyeceksiniz. Sunum yapmak, sahnede olmak, başkalarına kendinizi en doğru şekilde ifade etmek özellikle ayın ilk yarısında başarınızı körüklüyor. 17 Temmuz günü Oğlak burcunda gerçekleşecek Ay tutulması iş hayatınızla doğrudan ilintili. Bazı kararları doğru vermeye çalışırken yanılma ihtimaliniz var. Eksik veya yanlış bilgilerle hareket etmemeye çalışın. Kariyerinizde gösterdiğiniz çabanın karşılığını daha sonra alacaksınız. İşleri ciddiye alın. Tüm sene olduğu gibi yabancılardan ve sizden üst konumdaki kişilerden destek alabilirsiniz.

Boğa

3 Temmuz günü gerçekleşecek tam Güneş tutulması pek çok alanda size destek veriyor. Bu tarihten itibaren birkaç gün boyunca önemli işlere imza atabilirsiniz. Yazılı iletişim, mesajlar, duyurular, sosyal medya çalışmaları gibi konuların yanında sözleşmeler de gündeme gelebilir. 7 Temmuz gününe dek yapacağınız tüm hareketlerde yardım göreceksiniz. Kardeşler, çocukluk arkadaşlarıyla ilgili güzel müjdeli haberler de hayatınıza olumlu şekilde yansıyacaktır. 7-31 Temmuz günleri arasında ve özellikle 17 Temmuz civarı kafanız karışabilir. Bu nedenle imzalar, el sıkışmalar, müşterilere gönderilen tekliflerle ilgili bu tarihlerde önemli aksiyonlar almamakta fayda var. Ay boyunca Aslan burcunda olacak Mars özel hayatınız konusunda size kuvvet veriyor. Evinizde yapmak istedikleriniz, bakım çalışmaları ve buna benzer işler için uygun zamanlar. Ajandanızda özel hayatınıza yer açın. Diğer taraftan Mars’ın bu konumu, aile içindeki hareketi de anlatıyor. Agresiflik yerine fiziksel olarak aksiyon almayı seçin. Öfkeyle kalkan zararla oturur sözünü özellikle 17-31 Temmuz tarihlerinde kendinize hatırlatın.

İkizler

Bu ay daha çok günlük iş hayatınıza odaklanacaksınız. Ofis ortamı, her gün gidip çalıştığınız yer, oradaki işleriniz ve görevleriniz önem kazanıyor. 3 ve 17 Temmuz günlerinde gerçekleşecek tutulmalar ürettiğiniz işler, çalışma ekibiyle doğrudan ilgili. Kontrol edemediğiniz konulara odaklanmayın. Sizin hakkınızdaki konuşmalar, dedikodulara kulak asmayın. Abartılı şehir efsanelerine kulağınızı tıkamak en doğrusu olacaktır. Sizi bu noktaya getiren her türlü işi bir an önce bitirip projelerinizi teslim etmeye çalışın. Ufak tefek sağlık problemlerine karşı dikkatli olun. Size ay boyunca destek veren en önemli kişiler yakın arkadaşlarınız ve varsa kardeşleriniz olabilir. Yeni bir konuda kursa gitmek, eğitim almak istediğiniz konuda harekete geçmek için uygun tarihlerdesiniz. Özellikle 1-7 Temmuz tarihinde sözleşmeler ve imzalar için aksiyon alabilirsiniz. Venüs tüm ay boyunca para alanında olacak. Geliriniz artabilir ya da geçici olarak bir kereliğine de olsa prim veya ikramiye bekleyebilirsiniz. 1-3 Temmuz tarihlerinde iç dünyanıza odaklanmayı unutmayın. Güzel ve kuvvetli bir Güneş tutulması sırasında hayallerinizi düşünün. Bu tarihlerde biraz tek başınıza kalmak, zihinsel olarak arınmak iyi gelecektir. Seyahatler için en uygun zamanlar Temmuzun ilk günleri olacaktır.

Yengeç

Belki de yılın en önemli ayına giriyorsunuz. Temmuz ayı sizin için her şeyin aydınlandığı bir ay. Hem iş hem de özel hayatınızdaki gelişmeler sizi olduğunuz yerden daha iyi bir noktaya sıçratacak kadar kuvvetli. 2 Temmuz gecesi Yengeç burcunda tam Güneş tutulması gerçekleşiyor. 1-2 Temmuz günlerinde ay kapanış fazında olacağı için tutulma öncesi arınma teması hakim olacak. Elinizdeki işleri bitirebilir, finalize edip son noktayı koyabilirsiniz. Bu konuda size destek olan kişilerle temasta olun. Artık hayatınızda istemediğiniz alışkanlıklarınız, rutinleriniz, ilişkileriniz varsa onlarla 1-2 Temmuz günlerinde el sıkışabilir ve uzaklaşabilirsiniz. 3 Temmuz sonrası birkaç gün boyunca hep istediğiniz, planladığınız ama aksiyon alamadığınız ne varsa hayata geçirin. Adımlar atın. Kariyer olarak farklı beklentileriniz varsa ilgili kişilerle konuşun. Özgeçmişinizi hep o istediğiniz şirkete gönderin. Spor, fiziksel aktiviteler, seyahat planları, br kitap yazmak, blog açmak ve bunun gibi pek çok konuda bir adım atın. Kişisel imajınızda, görünümünüzde düzeltmek, daha iyi olmak istediğiniz noktalarınız için de harekete geçebilirsiniz. 8-31 Temmuz tarihleri arasında karışık zamanlar yaşadığınızı düşüneceksiniz. Hayatınızdaki her şey hallaç pamuğu gibi ortaya dökülebilir. Bazı gerçeklerle karşı karşıya da kalabilirsiniz. Bu noktada, hızlı aksiyon almak, hemen ani kararlar verip öfkelenmek yerine suların durulmasını bekleyin. Bu dönem herşeyi çok iyi analiz etmeniz için bir fırsat. Hiçbirşey tam olduğu gibi görünmeyebilir. Başkalarının dolduruşuna gelmek hem kariyer hem de özel hayatınızda, sonradan pişmanlıklar getirebilir. İlişkilerinizde özellikle 17 Temmuz civarı karşıdaki kişilere toleranslı olmaya çalışın.

Aslan

Temmuz ayı boyunca günlük işler, yaptıklarınız, size bağlı kişiler önem kazanıyor. Rutinlerinizi aksatmayın. Günlük çalışmalarınızda disiplini elden bırakmamanız gereken günler içindesiniz. Size verilen işleri zamanında bitirmeye çalışın. 17 Temmuz Ay tutulması civarı işler tam planladığınız gibi gitmeyebilir. Size bağlı bir ekip varsa çalışmalarda karışıklık, belirsizlikler hatta birinin istifası da söz konusu olabilir. Tüm bunları yaşarken sakin şekilde elinizden geleni yapın. Esnek ve anlayışlı olmaya çalışın. Sağlığınız için yapmanız gerekenleri aksatmayın. Ayın ilk yarısında kendi içinizde hayattan ne istediğinizi düşünün. Sessiz ve yalnız kalabileceğiniz zamanlar yaratın. Gerçekten ne istediğinizi, ileriye dönük hayallerinizi keşfettiğinizde bunları gerçekleştirmek daha kolay olacaktır. Ayın ikinci yarısında ise kuruntu ve endişeleri bir kenara bırakıp sadece ofis işlerine odaklanın. Dedikodular ve şehir efsanelerine kulaklarınızı bir süre tıkayın. Diğer taraftan atılım, güç ve yaşam enerjisiyle bağlantılı görülen gezegen Mars tüm Temmuz ayı boyunca Aslan burcunda olacak. Bu size güç, hedef koyabilme, cesaret verecek. Fiziksel anlamda da hareketli olmaya çalışın. Spor, kurs, yeni bir sosyal hayata başlamak için uygun zamanlardasınız. 8-20 Temmuz günlerinde Aslan burcunda geri harekette olan Merkür kendinizi fazlaca ön plana koymanıza neden olabilir. Ego ve gurur yüzünden çevrenizdekileri kırmaya değmez.

Başak

3 Temmuz günü gerçekleşecek tam Güneş tutulması hayatınızın pek çok alanında yenilikler yaşamanızı sağlayacak. Öncelikli olarak 3-7 Temmuz tarihleri arasında yepyeni bir sosyal çevreye girmeniz, burada sizi geliştirecek sorumluluklar almanız mümkün olacak. Dernekler, mesleki kuruluşlar, STK ve kulüplerle bağlantınız giderek kuvvetleniyor. İleriye dönük olarak planlar yapabilir, sizi heyecanlandıran bir hayata doğru yelken açabilirsiniz. Yeni dostlar, iş çevresi hızlı bir şekilde zamanınızı alacaktır. Davetlere katılın, ofis dışında başkalarıyla zaman geçirmeye çalışın. 8 Temmuz sonrası ay sonuna kadar ay tutulması etkisi ile bugüne dek yaptıklarınızı, birikimlerinizi başkalarına ifade etmek isteyeceksiniz. Bunun için çeşitli fırsatlar da karşınıza çıkacak. Eğitimler, sunumlar, yaratıcı başka çalışmalar içinde bulunabilirsiniz. Yine de yönetici gezegeniniz Merkür’ün geri hareketi, kendinizi bir noktada kısıtlamanıza sebep olabilir. Başkalarıyla iletişim, ulaşım ve imza atmak gibi konularda belirsizlikler veya aksaklıklar yaşasanız da Ağustos ayında işler rayına girecektir. Merkür’ün sembolize ettiği konuşma, yazma, okuma, seyahat etme, insanlarla bilgi alış verişi gibi yeteneklerinizdeki kısıtlanmalar söz konusu olsa da, işler Ağustos ayında düşündüğünüzden daha da iyi hale geliyor. Sadece acele etmeyin, telaşa gerek yok.

Terazi

Temmuz ayında gerçekleşecek iki tutulma var. 2 Temmuz gecesi tam Güneş tutulması etkisini sonraki bir hafta boyunca net şekilde hissettirecek görünüyor. Bu tarihten sonra iş hayatınızda önemli gelişmeler bekleyebilirsiniz. 1-2 Temmuz tarihlerinde işinizden ayrılmak, istifa etmek, ya da sadece bazı görevlerinizi bırakmak gibi konular gündeme gelebilir. 3 Temmuz sonrası ise kariyerinizde yepyeni bir yön ortaya çıkabilir. Teklifler, alternatif işlere hazırlıklı olun. Mevcut şirketinizde farklı görevler alabilir, ya da tamamen bambaşka bir kariyeri de seçebilirsiniz. 8 Temmuz sonrası işler biraz karışıyor. İletişim, ulaşım ve yazılı belgelerle ilgili görülen gezegen Merkür’ün geri hareketi başlattığınız bazı işlerin belirsizleşmesine neden olabilir. Bunun geçişi olduğunu bilin. Belirsizlikler olsa da konular istediğiniz şekilde Ağustos ayında çözülecektir. Tek yapmanız gereken kısıtlı, eksik veya yanlış bilgilerle karar vermekte ısrarcı olmamaktır. Ay boyunca Aslan burcunda olacak Mars sosyal alanda hareket getiriyor. Çabanızı, emeğinizi ağırlıklı olarak sosyal çevrelerde vereceksiniz. Dernek ve kulüplerde görev alabilirsiniz. İş çevresi ve mesleki ortamlar içinde ekip çalışması için iyi bir zaman.

Akrep

İnsanları memnun etmeyi iyi biliyorsunuz. Bu ay boyunca gerçekleşen tutulmalar, çevrenizdeki kişilerin sizi ne kadar sevdiğini bir kez daha gösterecek. 3 Temmuz günü gerçekleşecek tam Güneş tutulmasından hemen sonraki birkaç gün üstlerinizden destek alabilirsiniz, onların yönlendirmelerine açık olun. Yine aynı günlerde uzaklarla ilgili yeni gelişmeler sizi bekliyor. Yabancılarla çalışma imkanları, yurt dışı seyahatler, işler, farklı kültürde insanlarla bir araya gelme imkanları oluşuyor. Kendinizi geliştirmek istediğiniz konularda kapılar ardına kadar açılıyor diyebiliriz. Akademik olarak başvuruda bulunmak istediğiniz konuları hemen belirleyin ve başvuru için Temmuz ayının ilk haftasını seçin. Medyada yer almak, reklamcılık, bazın yayın işlerinde hızlanıyorsunuz. Bu kadar alternatif ve şans arasından size uygun olan birkaç tanesini belirleyin. 7 Temmuz sonrası iletişim ve ulaşımla ilgili gezegen Merkür’ün geri hareketi hem kariyer hem de yurt dışı işlerde, uzaklarla bağlantılı konularda yavaşlama verebilir. Bu dönemde doğru iletişime dikkat etmek önemli görünüyor. Gönderdiğiniz mesajları önceden bir iki kere okuyun. Seyahat edecekseniz unutkanlık ve ihmalkarlıklara karşı önlem almaya çalışın. Önemli imzaları, sözleşmeleri 8-31 Temmuz arası ertelemeye çalışın.

Yay

Temmuz ayı boyunca ortaklaşa yatırımlar alanında önemli gelişmeler var. Genel anlamda rahat ve şanslı olduğunuz bu dönemde para konusunda bazı kısıtla yaşayabilirsiniz. Kendi cebinizdeki parayı düzenli olarak takip etmek, aylık olarak bütçe yapmak ve harcama konularında kendinizi disipline etmek size biraz zor gelebilir. Ancak bu ay göreceğiniz gibi, ortağınız veya eşinizle maddi paylaşımlarınız konusunda daha rahatsınız. Ortak bir hesap açmak, beraberce bir yatırıma girmek konusunda özellikle 3-7 Temmuz tarihlerinde harekete geçebilirsiniz. Başkalarının kaynaklarından gelen şans anlamına gelen bir tutulma sizi bekliyor. 2 Temmuz gecesi tam Güneş tutulması, ortak paralar alanında yenilikler demek. Ay boyunca Aslan burcunda bulunacak Mars ise uzaklarla ilgili işlerde size cesaret ve güç veriyor. Yurt dışı seyahat edebilir, yabancılarla bağlantıya geçerek akademik veya ticari girişimlerde bulunabilirsiniz. Pazarlıklarda, ticari kazanç konularında iyi müzakere edebilirsiniz. Temmuz ayının ikinci yarısında Ay tutulması etkisini gösterecektir. Yazılı belgeler, mesajlar, arşiviniz, sözleşmelerle ilgili ayrıntılar zamanınızı alabilir. Her türlü iletişim konusunda özenli olmanızda fayda var. Daha önce karşılaştığınız ve bir süredir haber alamadığınız, uzaklardan gelen kişiler veya haberler hayatınızı canlandıracaktır. Eski bağlantılarınızı devreye sokabilir, tekrar birlikte iş yapmaya başlayabilirsiniz.

Oğlak

Hayatınızda oldukça etkili iki tutulma sizi bekliyor. Öncelikle bu ay özellikle ilişkiler konusunda yeni gelişmelere kucak açıyorsunuz. Tam karşıt burcunuzda, yani Yengeç burcunda 2 Temmuz gecesi bir güneş tutulması gerçekleşiyor. Bu oldukça etkili bir Tam Güneş tutulması. Yaklaşık 4,33 dakika boyunca Güneş tutuluyor. Güneş tutulmaları aynı zamanda Yeniay demektir. Bu tarihten sonra ay boyunca yepyeni kişilerle karşılaşmanız mümkün. Hem iş hem de özel hayatınızda, yeni tanıştığınız kişilerle uzun dönemli dostluklar, arkadaşlıklar kurmanız mümkün. Üstelik bu kişiler hayatınıza yenilik, tazelik getirecekler. Diğer taraftan 8 Temmuz sonrası geri harekette olan Merkür bazı belirsizlikler anlamına gelebilir. Eşiniz, ortağınızla paylaşımlarınızda, maddi ve manevi yönde belirsizlikler olabilir. Temmuz ayının ikinci yarısında geçmişte birlikte olduğunuz, tanıştığınız ve bir süredir görüşemediklerinizle tekrar karşılaşacaksınız. Siz değişim içindesiniz. Temmuz tutulmaları sırasında ne kadar disiplinli ve sorumluluk sahibi olduğunuzu bir kez daha göreceksiniz. 10 Temmuz sonrası ilişkilerinizde biraz esnek olmaya çalışın. Karşınızdaki kişiler sizi bilerek veya bilmeden yanıltabilir. Hemen herkese güvenmeyin. Size verilen bilgileri, söylenen sözleri iki kere kontrol edin. Karşıdaki kişinin ihmalkarlığı yüzünden kendinizi zor duruma sokmanıza gerek yok. Duygusal kişilerin gereksiz alınganlıklarını çekmek zorunda değilsiniz. İlişkilerinizde bazı şeyleri görmeniz ay tutulması sırasında mümkün olacaktır.

Kova

Temmuz ayında gerçekleşen tutulmalar işyerinde değişiklikler anlamına geliyor. 2 Temmuz gecesi gerçekleşen Tam Güneş Tutulması sonrasında bir hafta boyunca günlük rutinlerinizde yenilikler göze çarpacak. Size verilen görevler, yaptığınız iş değişebilir. Hatta gittiğiniz ofis, çalıştığınız şirket veya bina da değişim içinde olabilecek. Ofisi fiziksel olarak taşımanız da mümkün. Size bağlı çalışan ekipte yenilenmeler de bekleyebilirsiniz. Kısacası Temmuz ayının ilk haftasında her gün gittiğiniz, çalıştığınız, emek verdiğiniz, ürettiğiniz yer ve iş tazelenme halinde olacak. Bu noktada siz de 3 Temmuz sonrasında bazı yenilikler yapmaya, bir süredir istediğiniz bazı eşyaları almaya başlayabilirsiniz. Sağlığınızı aha iyi hale getirmek, daha sağlıklı olmak için 3-8 Temmuz tarihleri arasında sağlık kontrolleri yaptırabilir, düzenli olarak yeni bir beslenme ve spor uygulamalarına girebilirsiniz. 7-20 Temmuz tarihlerinde karşınızdaki kişilerin tavırları biraz canınızı sıkabilir. Gurur yapan, aşırı özgüvenli kimselere karşı sakin kalın ve onların oyunlarına girmeyin. Verilen sözler sonradan tutulmayabilir. Temmuz ayının ikinci yarısında işyerinde çıkan beklenmedik durumlar, gecikmeler karşısında canınızı sıkmayın. Kafanızda hiç bir şeyi kuruntu yapmayın.

Balık

Su ve toprak elementlerinde gerçekleşen tutulmalar bu ay size güzel! Temmuz ayının ilk tutulması 2 Temmuz gecesi Yengeç burcunda gerçekleşecek. Oldukça etkili olacak bu Tam Güneş tutulması yaratıcılığınızı tetikliyor. Her şeyin bu denli olumlu ve etkili olduğu şu dönemde sahneye çıkmak, sunum yapmak, eğitim vermek, şimdiye dek gerçekleştirdiğiniz işleri göstermek isteyeceksiniz. Hepsi için Temmuz ayının ilk haftası çok uygun. Varsa çocuklarınızla ilgili de olumlu gelişmeler Güneş tutulması sonrasında gerçekleşecek görünüyor. Yepyeni bir sayfa açılabilir. Bir süredir ilgilenmeyi düşündüğünüz ve size keyif verecek bir hobi yaşam sevincinizi artırabilir. 8 Temmuz sonrası işyerinde bazı yanlış anlaşılmalara karşı önlemlerinizi alın. 20 Temmuz sonrası ise eskiden çok beğendiğiniz o kişiyi tekrar görmeniz mümkün olacak. Bu tarihten sonra sunumlarda, kendinizi ifade ettiğiniz her türlü konuda daha temkinli olmaya çalışın. Mars tüm ay boyunca çok çalışmanızı sağlayacak. Aşırı zengin, protein ağırlıklı gıdalardan sakının. Eğlenceli spor fırsatlarını bu ay değerlendirin. STK, sosyal sorumluluk projeleri, dernekler, kulüpler ve benzeri sosyal topluluklarda görev alabilirsiniz. Önceden büyük sorumluluklar için söz vermeyin. Özellikle 8-31 Temmuz tarihleri arasında özverili projelere karşı biraz temkinli yaklaşın. Kendinizi yormayın.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?