İşletmelere Özel

İşletmelere özel bilgilendirici makale ve yazılara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Hazırlıklar Tamamlansın! Bayramlarda Çalışanlarınızı Mutlu Edin

Ramazan ve Kurban Bayramı yaklaşıyor! Çalışanlarınıza bayram dönemlerinde çeşitli yardımlar mı yapmak istiyorsunuz? Bu yardımları yaparken aynı zamanda firmanızın tasarruf etmesini sağlayabilirsiniz. Nasıl mı?

Bayramlar, evlerdeki hazırlık telaşıyla, dolup taşan misafirlerle belki de geçirdiğimiz en güzel zamanlar. Bayramlarda, misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak ve bayramları keyifli bir şekilde geçirmek için birtakım harcamalar yapmak durumunda kalıyoruz. Çalışanlarınızın da bu tarz harcamalarının olacağını düşünerek onlara çeşitli jestler yapıp Ramazan ve Kurban Bayramı gibi özel günlerde, yanlarında olduğunuzu gösterebilirsiniz. Unutmayın, bayramlar, birlik ve beraberliğin en çok hissedildiği günler! Siz de iş yerinizdeki huzurlu çalışma ortamının devamlılığı için çalışanlarınızı bu özel günlerde mutlu edebilir, yapmaları gereken harcamalar için onlara destek olabilirsiniz. 

Bayramlarda Motivasyon ve Bağlılığı Güçlendirin 

Bayramlarda daha da çok hissedilen birlik, beraberlik ve bağlılık duygusunu iş yerinize de taşıyıp olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Çünkü firmaların, başarılı bir şekilde büyümesi ve yollarına sağlam bir şekilde devam edebilmesi için hepimizin de bildiği gibi çalışan bağlılığını güçlendirmeleri şart. Çalışan bağlılığı ise oldukça emek isteyen ve zor oluşturulan bir konu. Amacınız, firmanız için emek veren çalışanlarınızı motive edip kuruma olan bağlılıklarını güçlendirmek mi? Öyleyse,  Sodexo Gift Pass çekleri ile çalışanlarınıza çeşitli jestler yapmayı düşünebilirsiniz. Özellikle harcamaların fazlasıyla arttığı Kurban ya da Ramazan Bayramı öncesi hazırlık döneminde çalışanlarınızın çeşitli ihtiyaçlarını gözeterek Sodexo Gift Pass hediye çeklerinden yardım alabilir, bu sayede de onları düşündüğünüzü belli ederek huzurlu bir çalışma ortamı sağlayabilirsiniz.  

Çalışanlarınıza Seçim Özgürlüğü Sunun

Bayramlardan önce, çalışanlar için hazırlanan hediye sepetleri ya da erzak kolileri elbette güzel düşünülmüş detaylar. Ancak bu tarz jestler, çalışanlarınızın ihtiyaçlarına tam olarak cevap vermeyebilir.  Bunlar yerine, çalışanlarınıza Sodexo Gift Pass ile kendi ihtiyaçları doğrultusunda alacakları şeyler için özgürce seçim yapma imkanı sunabilirsiniz. Böylelikle siz onların ihtiyaçlarını düşündüğünüzü gösterirken çalışanlarınız da diledikleri gibi alışveriş yapabilirler. Bu sayede işletmenizdeki çalışan motivasyonu için de katkıda bulunmuş olursunuz. 

Vergi Avantajından Yararlanın!

Tüm bu bahsettikerimizle beraber işveren olarak sizi en çok rahatlatacak diğer bir durum ise vergi avantajı. Çalışanlarınıza bayramlarda teşvik ve ödüllendirme yapmak için sunduğunuz Sodexo Gift Pass Giyim ve Gıda çekleri sayesinde %39’a varan vergi avantajından yararlanabilirsiniz. Bu yardımlarla sadece stopaj vergisine tabi olurken SGK ve damga vergisinden ise muaf olabilirsiniz. 
Sodexo avantajlarından yararlandığınızda ne kadar tasarruf edeceğinizi somut olarak görmek mi istiyorsunuz? Örneğin; 10 adet çalışanı olan iş yerinizde, Ramazan Bayramı’ndan önce çalışanlarınıza 250 TL’lik yardımda bulunmak istiyorsunuz. Bu bedeli, çalışanlarınıza nakit olarak vermek yerine Sodexo Gift Pass Giyim ve Gıda çeklerine yatırdığınızda firma olarak ayda 160 TL, yıllık olarak da 1.600 TL kadar tasarruf edebilirsiniz. Elde edeceğiniz avantajı kendi gözlerinizle görmek istiyorsanız hesaplama tablomuzdan yararlanabilirsiniz. 

Çeşitli Kolaylıklar Sizi Bekliyor! 

Sodexo Gift Pass çekleri, yalnızca çalışanlarınızın istek ve ihtiyaçlarını karşılamakla kalmaz. Pratikliği ile size de işveren olarak çeşitli kolaylıklar sunar. Örneğin; bu çekler en geç 3 iş günü içerisinde firmanıza sorunsuz bir şekilde ulaşır. Ayrıca, koli ya da erzak paketlerinin taşınma maliyetinden de kurtulmuş olursunuz. Bunun yanında, tek bir faturada bu konudaki harcamanızı görebilir ve muhasebe kaydınızı pratik bir şekilde oluşturabilirsiniz. 

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

Siz de %100 Vergi Avantajından ve Sodexo Hizmetlerinden Yararlanmak İçin Müşterimiz Olun!
İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Icon

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?