Yazarlarımız

Birbirinden farklı konularda uzman olan yazarlarımız her ay doğru beslenmeden iş yaşam dengesinin korunmasına, beden sağlığını koruma yollarından sağlıklı beslenmeye kadar birçok farklı konuda özgün yazıları ile sizlerle! Yazarlarımız ile ilgili detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon
  • Gizem Şeber
  • Gizem Şeber

  • Diyetisyen

İyi Yaşa ile misyonumuz, yoğun iş hayatında bireylerin sağlıklı yaşamalarına ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamaktır.

Gizem ŞEBER, 1984 yılında Eskişehir’de doğdu. 2002 yılında Eskişehir Anadolu Lisesi’nden başarı ile mezun olup, aynı sene Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde eğitim hayatına başladı.Hacettepe Üniversitesi’nde süren eğitiminin üçüncü yılında Türkiye’de o sene ilk kez başlatılan Avrupa Birliği tarafından desteklenen ERASMUS bursunu kazanarak, İngiltere’de Oxford Brookes Üniversitesi’nde eğitim hakkı kazandı. Üniversite eğitiminin bir bölümünü burada tamamlayan ŞEBER, Oxford Brookes Üniversitesi’nde eğitim gördüğü süre boyunca Obesity and Energy Regulation, Human Health and Disease, Sports Nutrition ve International Nutrition derslerini aldı ve A derece ile tamamladı.Eğitimi süresinde üniversite bünyesinde sürdürülen Glisemik İndeks bilimsel araştırmalarında gönüllü laboratuar asistanı olarak çalıştı. Hacettepe Üniversitesi’nde aldığı eğitim süresince birçok kamu ve özel sağlık kuruluşunda uzun dönemli stajlar yaptı. Eğitimin bir sonu olmadığını düşünen Gizem ŞEBER, halen Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.Sağlıklı yaşam ve wellness kavramları ile yakından ilgili olan ŞEBER, 2009 yılında Fa Koç Akademi’de 150 saatlik uluslararası geçerli eğitim programını başarı ile tamamlayarak, Yaşam Koçu ve Kurumsal Koç unvanlarını kazanarak, mesleğine yeni bir boyut kattı.Gizem ŞEBER, İngiltere ve Türkiye’de sağlıklı beslenme ile ilgili kongre, panel ve seminerlere ve çalışma hayatı süresince birçok (JCI, ISO 9001) hizmet içi eğitim programına katılmıştır.Bu güne kadar ulusal gazete ve dergilerde uzman yazar ve TV programlarında uzman konuk olarak yer almıştır. Halen birçok dergide ve internet sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Meslek hayatına özel bir diyet merkezinde bireysel danışmanlık hizmeti vererek başlamış olan Gizem ŞEBER, Özel Taksim Alman Hastanesi’nde 2 sene boyunca Beslenme ve Diyet Bölümü koordinatörü olarak çalışmıştır.Bu güne kadar Türkiye Futbol Federasyonu, Ülker, AXA Genel Müdürlük, Philips Genel Müdürlük ve AÇEV gibi büyük kurumlara danışmanlık hizmeti vermiştir. 2010 senesinden bu yana kendi ofisinde bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir. 2013 yılından itibaren kendi sistemine edindiği bilgi birikimi ve tecrübe ile yeni bir yol çizen Gizem ŞEBER, “Hafif Yaşam, Özgürlüktür!” sloganı ile yaşamınıza sağlık dışında yeni bir soluk ve renk katmayı amaçlamaktadır.Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem ŞEBER; Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Şube Temsilcisi yardımcısıdır. Türkiye Koçluk Derneği üyesidir.

Devamını Göster

Tüm Yazıları

Tüm Yazıları