Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler’den Mayıs’18 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Mayıs 2018 için yaptığı burç yorumları

Koç

Maddi birikimlerinizin gündeme oturduğu bir ay başlıyor. Bütçenizle, ne kadar para harcayıp ne kadar biriktirdiğinizle ilgilenme zamanı geldi. Bu aydan itibaren para biriktirmeye başlayabilirsiniz. Pek biriktirmeyi sevmeyip daha çok harcama yapan biri olmanız parayı toplamanızı biraz zorlaştırabilir. Özetle, farklı gelir kaynaklarından kazanç elde etmek, büyük kazanımlar sağlamak için adımlar atın. Özellikle ayın ikinci yarısından itibaren cebinizdeki paranın arttığınız göreceksiniz. Uranus, kendinizi emniyette hissetmenizi artıracak derecede paraya kavuşmanızı sağlayabilir. 19 Mayıs günü sonrasında birkaç hafta boyunca Venüs sayesinde özel hayatınızdaki gelişmeler sizi hoşnut edecek. Evinizde olmak, hatta evden çalışma fırsatınız varsa değerlendirmek sizi mutlu edecek. Evinizi yenilemek, güzel objelerle havasınız değiştirmek istiyorsanız tam zamanı. Bu ay, ev ve aile ortamındaki huzurunuz, dış dünyada da başarınızı artıracak. Ailenizin size destek olduğunu göreceksiniz. 29 Mayıs günü gerçekleşecek Dolunay’a doğru giderken ufkunuzu genişletecek konularla ilgilenin. Uzaklar, yeni keşifler, reklamcılık ve basın konuları gündeme gelebilir.

Boğa

Bu ayın ortasından itibaren adeta başka bir döneme geçiş yapıyorsunuz. 15 Mayıs günü Boğa burcunda gerçekleşecek yeniayın hemen ardından Uranus Boğa burcuna geçiyor. Bizi yerimizden zıplatan, uyandıran, özgürlüğümüzü hatırlatan, zincirlerimizi kırmamızı sembolik olarak sağlayan Uranus bireyselliğinizi hatırlamanızı sağlayacak. 84 yılda bir yörüngesinde aynı burca geçen gezegen, Boğa burcunda 7 yıl kalacak. Bu önemli dönemin arefesinde, büyük sürprizlere hazır olun. Sanatla, doğayla, çiçeklerle ilgileniyorsanız işte size harika yıllar. Para yönetimi, finans ve benzeri konuların içindeyseniz de büyük projelere hazır olun. Tüm Boğalar, kendinizi farklı açılardan keşfedeceğiniz, heyecanlı güzel günler başlıyor. İşyerinde sıçrama yapmanız, terfiler almanız ve sıkıntıların geçmişte kalması mümkün. Boğa burcunun ilk günlerinde doğanlar ilk etkileri alırken, sonraki günlerde doğanlar için birkaç yıl beklemek gerekebilir. Yine de bu ayın ortasından itibaren ayağınızı bastığınız zeminde değişimler görebilirsiniz. Ay ortasından itibaren Boğa burcundaki yeni ay hayatınızı tazeleme fırsatları getiriyor. Yeni bir şeylere adım atın. Tam da istediğiniz gibi olsun! 19 Mayıs sonrası yakın çevreniz, arkadaş ve kardeşlerle iletişiminiz güçleniyor. Bu tarihten itibaren önemli imzalar atabilirsiniz.

İkizler

Duygularınızın yoğunlaştığı bu dönemde somut olaylara odaklanın. İşyerindeki görevleriniz, elinizdeki işlere zaman ayırın. Dedikodulara, şehir efsanelerine kulaklarınızı tıkayın. 16 Mayıs sonrası birkaç hafta boyunca kendinizi geliştirmek için güzel fırsatlar bulacaksınız. Uzaklara yelken açın. Yurt dışı seyahatler, yabancılarla yapılacak işler, projeler olabilir. Değişik hayat görüşlerini dinleyin, farklı kültürleri keşfedin. Mars, aynı zamanda size reklamcılık, iletişim alanlarında hız kazandırabilir. Akademik başvurular, üniversitelerle bağlantılı işlerde ilerlemek için uygun günler. Ayın en önemli günleri son haftası görünüyor. Sizin için 25-31 Mayıs tarihleri arası farklı gündemler içeriyor. Yaptıklarınızın, emek verdiğiniz projelerin sonuçlarını göstereceğiniz bir dönem. İlişkiler ve iletişim açısından bazı şeyleri net olarak göreceğiniz zamanlar geliyor. 29 Mayıs günü karşıt burcunuzda gerçekleşecek Dolunay öncesi birkaç gün boyunca büyük kararlar almaya isteklisiniz. İşyerinde ve özel hayatınızdaki kimselerle olan bağlantılarınızı gözden geçirin. Yeni kimselerle tanışabilir, farklı ortaklıklar kurabilirsiniz. Karşı taraftan bir şeyler öğrenmeye, esnemeye bakın.

Yengeç

Sosyal alanda aktif olduğunuz bir ay. Çok kişiyle tanışıp yeni dostlar edineceksiniz. Özellikle ay ortasından sonra iç çevreniz genişliyor. Sizinle dost olan pek çok kişiyi yakından da tanıma fırsatı buluyorsunuz. Saturn, Mars ve Pluto’nun bir süredir karşıt burcunuzda olması, özellikle ay ortasına dek ikili ilişkilerde zorlanma getirebilir. Baskıcı, talepkar otorite figürleri ile karşılaşabilirsiniz. Bazı arkadaşlarınızla aranızı düzeltmenizde fayda var. Kırıcı ve kibirli olmamaya özen gösterin. Özellikle işyerinde uyumlu olmanız önemli. 19 Mayıs sonrası Yengeç burcuna geçecek olan Venüs ilişkilerinizi yumuşatacak. Girdiğiniz ortamı yumuşatma görevi size düşüyor. İş görüşmelerinde de Venüs sayesinde oldukça başarılı olabilirsiniz. Ayın son haftası, Dolunay etkisi ile günlük işlerinizde sıkışıklık yaşamanız sözkonusu olabilir. Günlük temponuzun hızlanacağınız düşünerek planlamanızı şimdiden doğru yapın. Teslim tarihleri geciken işlerinizin gerginlik yaratmasına izin vermeyin. Sağlığınıza özellikle ayın son günlerinde daha fazla özen gösterin, tatlıdan uzak durun.

Aslan

Mayıs ayı dış dünyadaki başarılarınızın arttığı bir dönem. Özellikle ayın ikinci yarısında kariyer, itibar ve kişisel imaj alanlarında üstünüze yok. Herşeyin güzel gittiği bu günlerde kendinize dış görünüm olarak da özen gösterin. Hızlı ve ani sürprizleri sembolize eden gezegen Uranüs kariyer alanınızda olacak. 16 Mayıs günü Boğa burcuna geçen gezegen, 7 yıl boyunca kariyerinizde büyük açılımlar anlamına geliyor. Uzun bir süredir buna hazırsınız, kendinizi yenilemek, sıçrama yapmak ve ortaya farklı görevlerle çıkma zamanınız geldi. Toplumdaki konumunuzu güçlendirecek koşullar oluşuyor. 16 Mayıs günü karşıt burcunuza geçen Mars ikili ilişkilerinize hareketlilik getiriyor. İşyerinde yakın çalıştığınız biri veya ortağınızla birlikte bir proje üstlenebilirsiniz. İş görüşmeleri yapabilir ve karşı tarafın isteklerini baz alarak ilerleyebilirsiniz. Hayatınızdaki kişilerin günlük yaşamlarında daha fazla hareketlilik ve atılımlar olacaktır. Mars’ın bu konumu, bir süredir üzerinde çalıştığınız konuların daha fazla görünür hale gelmesini de sağlayacak. Sizden görüş almak, sizinle çalışmak isteyenler çoğalıyor. Eleştirilere de açık olmanız, yapıcı tavırlarınız puan kazandıracaktır. Ayın son haftasında gerçekleşecek Dolunay sayesinde yaratıcılığınız artıyor. Hayattan daha fazla keyif almanız, kendi isteklerinize odaklanmanız mümkün. Sunumlar, eğitimler ile sahneye çıkın. İş çevrenizi etkileyecek projelerinizi tanıtın. Mayıs ayında, özellikle son günlerde evde oturmak yerine aktif olun ve davetlere katılın.

Başak

Bu aydan itibaren işler sizin için daha da yolunda gitmeye başlıyor. Gezegenlerin bir süredir sizi rahatlatan toprak ve su elementinde olmaları daha fazla destek almanızı, hedeflerinize kolayca ulaşmanızı da kolaylaştırıyor. Şimdi tüm bunlara bir de Uranüs’ün Boğa burcuna geçişi ekleniyor. Uranüs Boğa burcunda tam yedi sene kalacak. Bu dönem boyunca bakış açınızın genişlediğini göreceksiniz. Akademik olarak gelişim fırsatları yakalayabilir, yurt dışı bağlantılı işlere geçebilirsiniz. Yurt dışına tanışmak veya orada geçici süre ile ikamet etmek de olasılıklar arasında yer alıyor. Uranüs, Başak burçları için sıradışı yabancı kimselerle de iletişimi sembolize ediyor. Mayıs ayının ortasından itibaren yeniay ile birlikte tüm bu konularda ilerleme yaratacak taptaze olaylar sizi bekliyor. Mars’ın Kova burcuna geçmesi günlük işlerinizin birkaç ay boyunca yoğunlaşacağının bir göstergesi. Yoğun tempo ile üretkenliğiniz ister istemez artacaktır. Size bağlı çalışan bir ekip varsa, ekibinizin çalışma temposu da oldukça yükselecek. Yeni projeler üretmek, kolları sıvamak için doğru zamanlar. Bu dönemde sağlığınıza özen gösterin. Dışarıda yapacağınız aktiviteler, temiz hava almak size çok iyi gelecektir. Mars’ın sağlık evinizde Kova burcundan geçmesi, nöroloji alanını da sembolize ediyor.

Terazi

Başkalarıyla ortak paylaşımlarınız bu ay önem kazanıyor. Boğa burcundaki gezegenler, özellikle ayın ortasından itibaren paylaşımları gündeme getirecek. 13-15 Mayıs tarihlerinde ortağınızla veya eşinizle, ya da başkaları ile birlikte sahip olduğunuz bazı şeyleri satmak ve elden çıkarmayı düşünebilirsiniz. Aynı şekilde manevi anlamda, zihinsel olarak ayrılıklar da yaşayabilirsiniz. 15 Mayıs sonrasında ise yepyeni yatırımlar gündeme geliyor. Beraberce almayı düşündüğünüz o eve şimdi yatırım yapabilirsiniz. Miras ve mal paylaşım konularında beklemediğiniz kadar olumlu gelişmeler yaşanabilir. Ayın ortasındam itibaren yaratıcılığınız da artıyor. Mars, atılımı, cesareti sembolize eder. Birkaç hafta boyunca sizi eğitim vermek, kendi eserlerinizi sergilemek, hobilerinizle başarı kazanmak ve sunum yapmak gibi konularda destekliyor. İletişim sanatlarına zaman ayırın. Sosyal alanda eğlenceli günler sizi bekliyor. Kısa tatil kaçamaklarını da ayın ikinci yarısında değerlendirin. Ayın son haftası ise her türlü iletişim ön plana çıkıyor. İşyerinde duyurular, reklam tanıtım çalışmaları, sözleşmeler üzerine yoğunlaşmak mümkün. Herşey iyi giderken, önemli kararlara imza atmaktan çekinmeyin.

Akrep

Nisan ayının son günlerinden itibaren işleriniz oldukça açık. Aldığınız haberler, yaptığınız toplantılar, tanışmalar giderek daha da başarılı şekilde devam edecek görünüyor. Pek çok nedenle kabuğunuza çekildiğiniz dönemler geride kalıyor. Ayın ortasından itibaren karşıt burcunuzda gerçekleşen yeniay ile birlikte ilişkilerde yepyeni bir döneme giriyorsunız. Aslında bu sefer her yıl olduğundan daha farklı gelişmeler var. Yeniay ike birlikte Uranus Boğa burcuna geçiyor. Sürpriz, hızlı ve çok etkili gelişmeleri sembolize eden gezegen karşıt burcunuzda iken, yeni kimseler hayatınıza renk katacak. Yeni bir ortakla çalışmaya başlayabilirsiniz. Birinden gelecek iş teklifini de değerlendirin, görüşmelere gidin. Bu gökyüzü konumu evliyseniz eşinizin hayatındaki hızlı gelişmeleri de gösteriyor. Ay ortasından itibaren birkaç hafta boyunca ev ve aile içindeki hareketlilik de gözden kaçmayacak. Evde yer değişiklikleri, tadilat hatta taşınma bile sözkonusu. Eforunuzu biraz eve ayıracağınızı gözönüne alarak, işle ilgili ajandanızı fazla doldurmayın. 19 Mayıs sonrası yurt dışı ve uzaklarla bağlantılı işler oldukça rahatlıyor. Başvuru yapmak ve teklif vermek istediğiniz yabancılar varsa harekete geçin. Para konusunda bazı kararlar almanız gerekiyor. Ayın son haftası para dengelerini iyi kurun.

Yay

Mayıs ayının size getirdiklerine baktığımızda ilk akla ofisiniz geliyor. İşyeri, günlük işleriniz, görevleriniz, üzerinde çalıştığınız ürettiğiniz projeler, size bağlı ekip, fiziksel olarak ofisin kendisi, masanız ve odanız dahil olmak üzere pek çok değişiklik var. Projeleri bitirmek, teslim etmek için 13-15 Mayıs tarihlerinde gaza basın. 16 Mayıs sonrasına baktığımızda yeni projeler, işler için kolları sıvıyorsunuz. Bu tarihten itibaren gün geçtikçe görevleriniz ve üzerinize aldığınız tüm işlerde yenilenme var. Aynı zamanda çalışırken kullandığınız ekipmanları, malzemeleri de yenileme zamanı. Hatta odanızı değiştirmeyi, masanızı daha güneşli bir yere taşımayı da düşünün. Ay ortasından itibaren sözleşmeler, imzalarla ilgili yoğun ve iyi bir döneme giriyorsunuz. Duyurular, e - postalar, kurumsal iletişim konularında harekete geçin. Sevdiğiniz bir konuda yazıp blogger olmaya ne dersiniz? Sahaya çıkın, masa başında oturmayın.

Oğlak

Bir süredir sorumluluk üstlendiğiniz konulara yoğunlaştınız. Bir dakika boş vaktiniz yok. Her an birşeyler planlayıp hayattaki hedeflerinize doğru sıkı disiplin içinde ilerliyorsunuz. Başkaları ile kendinizi karşılaştırıp moralinizi sakın bozmayın. Herkesin yolu ve kazanımları ayrı. Bu ay yaratıcılığınız ve kendinize güveniniz artıyor. Ay ortasından sonra yepyeni ilgi alanlarına yoğunlaşabilirsiniz. Hayatın keyfini çıkarmaya bakın. Şans oyunlarında ay ortasından sonra harikalar yaratabilirsiniz. Uranus'un burç değiştirmesi, 7 yıl boyunca hayattan daha fazla keyif alacağınızı, sanatla ve doğa ile yakından ilgileneceğinizi müjdeliyor. 19 Mayıs sonrası karşıt burcunuza geçen Venüs ilişkilerinizi yumuşatıyor. Hem işyerinde hem de özel hayatınızda çok beğendiğiniz ve size destek verecek kişiler çevrenizden ayrılmayacak. Her türlü teklife hazırlıklı olun. Mars, 16 Mayıs sonrası birkaç hafta boyunca maddi kazancınızı artırmaya geliyor. İlk adımı siz attığınızda para konusunda daha iyi sonuç alacaksınız. Yöneticinizden zam isteyebilir, müşterinizle fiyat konusunda iyi pazarlık edebilirsiniz.

Kova

Mayıs ayı size özel hayatınıza yoğunlaşma fırsatı tanıyor. Boğa burcundaki gezegenler, özellikle ay ortasından itibaren evinizle ilgili radikal kararlar alabileceğinizi gösteriyor. Taşınmak, evi çok farklı dizayn etmek, değişik eşyalar almak seçenekler arasında. Sizi farklılaştıran, güzel objeler de alabilirsiniz. Sanata biraz para harcayıp evinize hoş bir hava katmanız da mümkün. Aile düzeninde bazı yenilikler, 15 Mayıs günü gerçekleşecek Yeniay ile gelecek. 16 Mayıs günü belki de yılın en önemli günlerine giriyorsunuz. Atılım, hareket ve enerjiyi sembolize eden gezegen Mars burcunuza geçiyor. Birkaç ay boyunca fiziksel, ruhsal, zihinsel anlamda enerjik olacaksınız. Kendinize önemli hedefler koyduğunuzda bunları başlatmak için güç bulacaksınız. İsteklerinizi açıkça ifade etmeniz iyi olur. Bir kursa, spora veya farklı bir işe bu dönemde başlayabilirsiniz. Başvurularınızı yapın, hayatınız değişsin. Sağlık açısından, bu tempolu dönemde en iyisi bol bol hava almak, havadar yerlerde çalışmak.

Balık

Mayıs ayı yakın çevrenizle daha da sıkı fıkı olduğunuz, gerçek arkadaşlarınızla biraraya geldiğiniz günler getiriyor. İşle ilgili olarak bol bol müşteri ziyaretleri yapın. Kendinizi anlatmanız ve tanıtmanız bu ay işe yarayacak. Özellikle ay ortasından sonra yeni ay ile birlikte internet üzerinden. Sosyal medya bağlantılı işlere girişebilirsiniz. Duyurular ve tanıtımlara zaman ayırın. Ani gelişmeler getiren Uranus sayesinde yepyeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Sıfırdan bir şey öğrenmek size heyecan verecektir. 19 Mayıs günü Yengeç burcuna geçen Venüs birkaç hafta boyunca yaratıcı konuşmalar yapmanızı, başkalarına yaptıklarınızı daha iyi anlatmanızı sağlayacak. Aşk ve uyum gezegeni Venüs'ü bu konumu beğendiğiniz kişiyle güzel günler geçirebileceğinizi müjdeliyor. Tatil kaçamakları yapabilir, eğlenceli organizasyonlarda yer alabilirsiniz. Tüm gezegenler sizi destekliyorken, dostlarınızın değerini bilin. Bu günlerde hayata olumlu bakmak enerjinizi yükseltecek. Rekabet oyunlarına girmeden kendi yolunuzda ilerleyin. Herkese yetecek fırsatlar iş hayatında var.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!