İş Hayatı

İş hayatı ile ilgili bilgilendirici ve yaşam kalitenizi yükseltmeyi amaçlayan makale ve yazılaran bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

iyi yaşa
Icon

Yaz Mevsimini Hissedelim: İstanbul'daki En İyi 7 Dondurmacı

Yaz mevsiminin tüm sıcaklığı ile kendini hissettirmeye başladığı şu günlerde İstanbul’un en iyi dondurmacılarını öğrenerek serinlemeye ne dersiniz?

İyi Yaşa

Yazın serinlemenin en keyifli yollarından birisi dondurma yemektir. Ancak her çeşidi birbirine benzeyen ve sadece şeker tadan bir dondurma bu zevki yaşatmaz. Taze süt farkını hissettiren ve mevsim meyvelerinin tazeliğini barındıran bir dondurmayı bulmak gerekir. Dilerseniz İstanbul’un en iyi dondurmacılarına göz atalım ve siz de bu ferahlatıcı keyfi doyasıya yaşayın. İşte, İstanbul’un en iyi dondurmacıları listesi:

Dondurmacı Yaşar Usta

Sağlığınıza dikkat eden dondurma tutkunlarındansanız Dondurmacı Yaşar Usta tam size göre. Taze süt ve glutensiz malzeme ile yapılan dondurmalar koruyucu içermiyor. Dondurma ve sorbeler günlük olarak üretiliyor. Anadolu ve Avrupa yakasında birçok şubesi mevcut. Dondurma tavsiyesi için Vedat Milör’ün sözlerine kulak verebiliriz: “Karadutlu dondurmayı yerken sanki Paris’teki ünlü Berthillon’un katkısız gerçek meyve sorbesini yer kadar zevk aldım. Limonlu dondurmayı da çok seviyorum. Yaşar Usta fazla şeker kullanarak limonun doğal tadını bozmamış.”

Serez Dondurmacısı

Gurme lezzet arayışında olanların adresi ise Serez Dondurmacısı. Bodrum mandalinası sorbesi ile meşhur olan Serez Dondurmacısı pek çok dondurma çeşidi sunuyor. Hatta süte alerjisi olanlara özel badem sütü ile hazırlanmış sütsüz dondurma seçenekleri de bulunuyor. Sütlü, sütsüz, şekersiz, az yağlı, yüksek proteinli ve yoğurtlu dondurma çeşitleri arasından seçim yapmak oldukça zor. Maltepe’de yer alan Serez Dondurmacısına gittiğinizde fıstıklı, cevizli, kaymaklı sondurma ile mandalinalı sorbeyi deneyebilirsiniz.

Ali Usta Dondurmacısı

Moda’da gezintiye çıkmayı seviyorsanız Ali Usta Dondurmacısı’nın önündeki uzun kuyruklar dikkatinizi çekmiştir. Yaz-kış açık olan Ali Usta Dondurmacısı kışa özel salepli dondurma da üretiyor. Günlük olarak imal edilen dondurmalar arasında bademli ve kavunlu türlerini tadabilirsiniz. Formunuza dikkat ediyorsanız da Ali Usta Dondurmacısı’nın diyet dondurmalarını tercih edebilirsiniz.

Dondurmacci

Gıda aroması kullanmadan, dondurma malzemelerini kendilerine has yörelerinden temin eden Dordurmacci’nin ürün çeşitliliği oldukça geniş. Çikolata lavanta, bitter bergamot, ıtır, patlamış mısır ve daha pek çok sıra dışı lezzeti denemek için Dondurmacci’ye uğrayabilirsiniz. İstanbul’un iki yakasında da hizmet veren dondurmacı; sütlü, soya sütlü, light dondurma ve sorbe olmak üzere dört ayrı tür sunuyor.

Yasemin & Tuncel Artisan Roastery and Gelateria

Ustaca hazırlanmış bir dondurma yemek için Göktürk’te bulunan Yasemin & Tuncel’i ziyaret edebilirsiniz. Dondurma ve kahve konusunda uzmanlaşan çift tarafından açılan mekan, mevsim meyveleri ile günlük dondurma hazırlıyor.

Bebek Mini Dondurma

Boğaz yürüyüşü sonrası serinlemek için Bebek Mini Dondurma harika bir adres. 1968’den beri aynı mekanda hizmet veren Bebek Mini Dondurma, nostaljik görüntüsünü koruyor. Önünde uzun kuyruklar görebileceğiniz Bebek Mini Dondurma’da güllü lokumlu, karamelli ve naneli dondurmayı tadabilirsiniz. Ancak unutmayın; Bebek Mini Dondurma kış mevsiminde kapalı ve ilkbahar aylarında açılıyor.

Mua

Yeniköy’de yer alan Mua Dondurmacısı, İtalyan dondurmaları ile meşhur. Mua Fresco Naturale yani Mua Taze Doğal sloganı ile yola çıkan dondurmacı, katkısız ve günlük dondurmalar hazırlıyor. Ayrıca Mua’da vegan ve vejeteryan dondurma çeşitleri de mevcut.

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!

Icon

Çalıştığınız firmadaki pozisyonunuz nedir?