Astroloji

Yıldızların hayatımız üzerindeki etkilerini, yükselen yıldız hareketletini, iyi ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmemiz gereken gün ve dönemleri burada bulabilirsiniz.

Binnur Zaimler'den Mart'19 Astroloji Bülteni

Ünlü Astrolog Binnur Zaimler’in Mart 2019 için yaptığı burç yorumları

Koç

Sizin için ayın en önemli günleri 21 Mart civarı. Pek çok konuda düşünceleriniz ve kararlarınız netleşebilir. Özellikle ilişkilerinizde, hem işyerinde hem de özel hayatınızda keskin bir tavır alabilirsiniz. Ancak işleri germek yerine, daha ılımlı ve sakin durmak avantaj sağlayacak. 6 Mart günü sonrasında tam yedi yıllık bir etki ile maddi birikimleriniz canlanıyor. Farklı yerlerden gelir elde edebilir, kazancınızı artırabilirsiniz. Aslına bakarsanız bu ayın ikinci yarısında sadece kıpırtılarını hissedeceğiniz önemli bir döneme giriyorsunuz. Cebinizdeki para giderek artacak. Ay boyunca iletişim ve ulaşım gezegeni Merkür’ün geri hareketi iç dünyanızda huzursuzluk yaratsa da somut bir olaya dönüşmüyor. O zaman hiçbirşey için kuruntu yapmanızda gerek kalmamış demektir. 26 Mart gününe dek sosyal alanda keyifli günler sizi bekliyor. İş arkadaşlarınız, meslektaşlarınızla ileriye dönük heyecan duyduğunuz projeler yapabilirsiniz 

Boğa

Kuşkusuz bu ayın sizin için en önemli gelişmesi yedi yıllık bir döngünün 6 Mart günü başlaması olacak. Eğer doğum gününüz Boğa burcunun başlarında ise bu geçişten daha hızlı etkilenebilirsiniz. Sizi bekleyen özgürleşmeye ve büyük değişime kapılarınızı açın. 26 Mart gününe dek iş hayatında sizi tanımayanların bile sizin hakkınızda iyi düşündükleri günler içindesiniz. İş görüşmeleri yapabilir, başarılarınızı kolayca anlatabilirsiniz. Minik ödüller, takdirlere de alışın. 5 Mart sonrası geri harekette olacak Merkür ay sonuna dek sosyal alanda yanlış anlaşılmalar yaratabilir. İşin iyi tarafı sevdiğiniz eski dostlara kavuşmak olabilir. Gelecek planlarınız, ilerideki yaşantınız konusunda kafanız karışık. 21 Mart civarı, günlük hayatınızda kontrol edemediğiniz plan değişiklikleri sinirlerinizi zıplatmasın. Günlük işlerde aksamaları çözebilirsiniz. Sadece düşündüğünüzden daha fazla zamana ihtiyacınız var.

İkizler

Yönetici gezegeniniz Merkür 5 Mart sonrası, ay boyunca geri harekette olacak. Balık burcundaki bu gökyüzü olayı özellikle iş hayatınızla ve itibarınızla ilgili olabilir. Büyük açıklamalar, konuşmalar, önemli duyurular yerine yumuşak, küçük adımlarla ilerleyin. Size eskiden yaptığınız görevler verilebilir. Ünvanınız, şirket içindeki pozisyonunuzda bazı belirsizlikler de olabilir. Ancak tüm bu konular Nisan ayında rayına oturacak, hatta düşündüğünüzden daha iyi bir konumda yer alabileceksiniz. Merkür, iletişim ve ulaşım konularını, zihinsel çabayı ve düşünme kapasitesini sembolize eder. 21 Mart civarı, Dolunay etkisi ile aşk, eğlence, kısa tatil kaçamakları sizi bekliyor. Sahne olacak, yaratıcı yönünüzü ortaya koyacaksınız. Dost ve arkadaşlarla bir arada olmaya bakın. Sizi daha iyi tanıyabilmeleri için ilgi alanlarınızı, yaptıklarınızı paylaşın. 

Yengeç

Keyifli olabilecek bazı konuları sorun haline getirme eğiliminiz olabilir. Bu ay sizi mutlu eden şeyleri tek tek listenize yazın ve onlara yakın durun. Ay boyunca geri harekette olan Merkür, yurt dışı gezilerin, yabancılarla önemli işlerin, akademik başvuruların yapılmasını biraz yavaşlatabilir. İhmalkarlık ve unutkanlıklara özellikle geziler sırasında dikkat etmenizde fayda var. Eğer işinizde yabancı dil kullanıyorsanız, yazılı ve sözlü iletişimlerinizde özenli davranmak akıllıca olacaktır. Yazdıklarınızı göndermeden bir kere daha okuyun, gönderi listesindekileri de gözden geçirin. İletişim ve ulaşım gezegeni Merkür’ün geri hareketinin size kazandıracağı güzel bir sürpriz de yok değil. Uzun zamandır haberleşmediğiniz ve sizi özlemiş olan bir tanıdık ile iletişime geçebilirsiniz. Uzaklardan gelen bu mesaj işlerinizi çözmenize de yardım edebilir. 21 Mart günü gerçekleşecek Dolunay birkaç gün boyunca etkili görünüyor. Aile ve iş dengesini iyi bir şekilde kurmanız, ailenizin üzerine fazla düşmemeniz kazançlı çıkmanızı sağlayacak. 

Aslan

Eşiniz veya ortağınız ile ortaklaşa paylaşımlarınız bu ay mercek altında. Manevi anlamda bir arada olduğunuzu anlamalısınız. Öküzün altında buzağı aramak bu ay uzak durmanız gereken bir eğilim. Ortaklaşa yapılacak önemli yatırımlarda durup biraz düşünmekte fayda olabilir. İletişim, ulaşım, düşünme yetisini sembolize eden gezegen Merkür’ün geri hareketi, ortaklaşa paralarla ilgili kafanızın karışık olabileceğine işaret ediyor. Diğer taraftan başkalarından borç isteyebilir, ya da bir süre önce verdiğiniz borçları geri isteyebilirsiniz. 21 Mart civarı gerçekleşecek Dolunay, birkaç gün boyunca uzaklardan gelen haberlere işaret ediyor. Sevindirici olacak bu haberler sonucunda imzaları atabilirsiniz. 26 Mart gününe dek size hem işyerinde hem de özel hayatınızda destek verecek kişilerle bir aradasınız. İş görüşmeleri için arayabilirler. 

Başak

6 Mart sonrası toprak elementi olan Boğa burcuna geçen Uranüs, yedi yıl boyunca kişisel gelişiminizde çığır açacak. Yurt dışı planlarınız varsa, veya yabancılarla projeler yapmayı düşünüyorsanız doğru yoldasınız. Aynı şekilde akademik yönde ilerlemek, üniversitelerde çalışmak da mümkün. Uranus’ün alternatifleri bunlarla da bitmiyor. İletişim, reklamcılık ve medya alanlarında ilerleyebilirsiniz. Uzaklar ve yabancılardan gelen iş tekliflerini iyi değerlendirin. Mart ayına daha yakından baktığımızda, iletişim ve ulaşım konularını sembolize eden, ve Başak burcunun yöneticisi olan Merkür’ün karşıt burcunuzda geri harekette olduğunu görüyoruz. Bu gökyüzü hareketi özellikle ilişkilerinize dikkat çekiyor. Yanlış anlaşılmalar, karşıdaki kişilerin kafa karışıklığına karşı siz gerçekçi olmaya devam etmelisiniz. Size verilen bilgiler eksik veya yanlış olabilir. İşyerinde karşınızda gereksiz şekilde duygusal tepkiler veren kişilerle karşılaşabilirsiniz. Sonradan pişman olmaları ve geri adım atmaları büyük bir olasılık. Siz olduğunuz yerde durun ve bekleyin. 

Terazi

Ay boyunca günlük hayatınız, yaptığınız iş, aldığınız görev, fiziksel olarak günü geçirdiğini iş mekanı ön plana çıkıyor. İletişim ve ulaşım gezegeni Merkür’ün geri harekette olması bu konularda beklemediğiniz sürprizler doğurabilir. İş teslimlerinizin gecikeceğini düşünerek esneklik isteyin. Yaptığınız işlerin üzerinden geçip göz ardı edilen hataları farkedip düzeltmeye çalışın. İşyerinde ekip içinde kafa karışıklıkları olabilir. Duygusal dalgalanmalarınızı uzun tutmayın, olaylara akılcı bir yaklaşımla bakın.  Venüs 26 Mart’a dek aşk hayatınızı hareketlendiriyor. Keyifli zamanlar geçirmek, hobilerinizle ilgilenmek hatta kısa tatil kaçamakları yapmak size iyi gelecektir. 21 Mart günü Terazi burcunda gerçekleşecek Dolunay birkaç gün boyunca size mesajlar yağdıracak. Sonuçlarını merakla beklediğiniz haberler alacak, kafanızda olayları netleştireceksiniz. Seçimler yapmanız gerektiğinde önce kendinizi sonra karşı tarafın isteklerini düşünün. Gerçekten ne istediğinizi artık biliyorsunuz.

Akrep

Bu ay sizin için, geçmişte çok keyif aldığınız ama çeşitli sebeplerle devam edemediğiniz ilgi alanlarınızı tekrar yakalama zamanıdır. Yarım kalan hobi kursuna devam edebilir, ilgili kişilerle tekrar iletişime geçebilirsiniz. Spekülatif konular, şans oyunlarında fazla riske bu ay gerek yok. Eskiden aşık olduğunuz flörtlerini karşınıza çıkabilir. Eğitim veren veya sunum yapan bir kişiyseniz, sahneye çıkmadan rolünüzü iyi ezberleyin. Aksaklıklar karşısında rahat olun. 26 Mart gününe dek ev ve özel hayatınızda rahatsınız. Arada evden çalışmak veriminizi artırabilir. 21 Mart günü Terazi burcunda gerçekleşecek Dolunay, bir iki gün günlük işlerinizle yakından ilgilenmenizi, işyerinde tempolu çalışmanızı sağlayacak. Şehir efsanelerini ve dedikoduları bir kenara bırakırsanız Dolunay günlerinde rahat edersiniz. 6 Mart günü karşıt burcunuz Boğa’ya geçen Uranus ilişkilerinizde 7 yıllık bir etki başlatıyor. Zamanla daha fazla hissedeceğiniz şekilde özel ve iş hayatında önemli ortaklıklar yapabilirsiniz. Evlilik konusu ön plana çıkıyor. 

Yay

Rahat, şanslı zamanlar bu ay da devam ediyor. Özellikle 21 Mart sonrasında kendinizi keyifli, yaratıcı, canlı günlerin içinde bulacaksınız. Kişisel gelişim konularında yol alabilir, planlar yapabilirsiniz. Neşeniz yerindeyken tek dikkat etmeniz gereken şey iştahınız olacaktır. Ay boyunca iletişim ve ulaşımı sembolize eden gezegen Merkür’ün geri hareketi ev ve özel hayatınızda bazı yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Fazla kontrolcü olmazsanız, olayların değişiminde tepkiniz de azalır. Eğer eski evinize geçmiyorsanız bu ay taşınmak için pek uygun görünmüyor. Evdeki gelişmeler duygusal davranmanıza neden olabilir. Alınganlığı bir kenara bırakın. 26 Mart gününe dek eski arkadaşları görmek, kardeşlerinizle biraraya gelmek sizi sevindirebilir. Onlardan gelen güzel teklifleri kulak arkası etmeyin. Sahada çalışıyorsanız, satışla ve iş geliştirmeyle ilgiliyseniz müşteri tekliflerinize olumlu geri dönüş alabilirsiniz. 

Oğlak

26 Mart gününe dek Venüs maddi birikimlerinizle ilgili güzel sürprizler getiriyor. Büyük bir piyango anlamına gelmese bile ufak kazançlar, prim ikramiye gibi ek gelirler neşenizi yerine getirebilir. Bu dönem sizin maddi ve manevi anlamda kendinizi emniyette hissettiğiniz, sağlıklı yatırım kararları da verebildiğiniz günler getiriyor. Diğer taraftan yazılı, sözlü iletişim, sözleşmeler, imzalar ve gezileri bu ay bir kenara bırakın. Erteleyin veya açık kapı bırakarak imzaları atın. Eğitim hayatı içindeyseniz eski defterleri, arşivleri karıştırarak size yarar sağlayan pek çok şeyle karşılaşabilirsiniz. Okumayı yarım bıraktığınız kitaplara geri dönün, çocukluk arkadaşlarınızı arayın. 21 Mart günü gerçekleşecek Dolunay hayatınızdaki dengelere ışık tutacak. Ev ve özel hayat bir tarafta, dış dünya ve itibarınız diğer tarafta. İki alan arasında doğru dengeyi kurmaya özen gösterin. Dış dünyadaki duruşunuzun gücünün ailenizden aldığınız sevgiden geldiğini unutmayın.

Kova

26 Mart gününe dek burcunuzda olan Venüs sizi destekliyor olacak. İyicil gezegenlerden biri olan Venüs size çekicilik ve beğeni kazandıracak. Fiziksel anlamda kendinizi iyi hissettiğiniz bu günlerde aynanın karşısında daha fazla zaman geçirmek iyi fikir. İmajınızı geliştirin, görünüşünüze özen gösterin. Venüs, aynı zamanda bilginizle ve entelektüel kapasitenizle çevrenizdekileri etkilemenizi sağlayacaktır. İnsanların sizi dinlemekten daha fazla hoşlandığını göreceksiniz. Eğer bir iş arayışınız varsa bu dönem görüşmeler için uygun görünüyor. 5-28 Mart tarihlerinde geri harekette olacak iletişim gezegeni Merkür para konusunda belirsizlikler yaşayabileceğinizi söylüyor. Gelirinizi nereye yatıracağınız, kaç para kazanmanız gerektiği gibi konularda kafanız karışabilir. Bu nedenle önemli yatırımları biraz erteleyin. 21 Mart civarı güzel bir Dolunay sizi bekliyor. Uzaklar, yabancılardan gelen haberler, gelişmeler hayatınıza canlılık katacak.

 

Balık

Yılın en önemli aylarından birine giriyorsunuz. Gezegenlerin çoğu burcunuzdan geçerken hayatınızdaki değişimlere adapte olmaya çalışın. İletişim ve ulaşım gezegeni Merkür Balık burcunda 6-28 Mart tarihlerinde geri harekette olacak. Planlarınızın esneyebileceğini hesaba katmanızda fayda var. Aynı zamanda yanlış anlaşılmalar, dalgınlık, alınganlık, aşırı duygusallık, içe dönüklük gibi konulara karşı önlemlerinizi alın. Duygusal ve aşırı özverili olmanızın kimseye faydası yok. Çevrenizdekilerden zaman zaman biraz uzaklaşıp birkaç saat inziva size iyi gelebilir. 21 Mart civarı eşiniz veya ortağınız ile para konularında birlikte karar verip ilerlemeye çalışın. Dış dünyadaki itibarınız, kariyeriniz bu yıl rahat ve şanslı gelişmeler içerirken olayları bir süre akışa bırakın. Her şey Nisan ayında rayına girecektir. 26 Mart günü burcunuza geçen Venüs sayesinde birkaç hafta boyunca çekiciliğiniz artacak. 

İçeriklerimizi herkesten önce okumak için e-posta adresinizi bırakın!

İçeriklerimizi herkesten önce
okumak için e-posta adresinizi bırakın!