Image
tere

İş Hayatı

Şirket bütçesini etkin bir şekilde yönetmek için yapılabileceklerden biri de iş seyahati harcamalarında tasarruf yöntemleri kullanmak.

Image
jop

İş Hayatı

İnsan odaklı bir çalışma ortamı yaratmak hem işletmelerin verimliliğinin hem de çalışan memnuniyetinin ve mutluluğunun artmasında doğrudan etkilidir.

Image
pexell

İş Hayatı

Neredeyse her işletmenin sorumlu olduğu vergiler bulunur. Bu doğrultuda işletmelerin doğru finans yönetimi için vergi sınıflarını tanımalı ve ödemeleri gereken tutarı bilmeleri gerekir.

Image
pecel

İş Hayatı

Şirketlerin projelerini yönetme biçimleri, hem projelerin başarısını hem de oluşabilecek pürüzlere karşı çeviklik durumlarını etkiler.

Image
kurban

İş Hayatı

Kurban Bayramı yardımlaştığımız ve sevdiklerimizle keyifli vakit geçirdiğimiz özel zamanları barındırır. Yani bayram döneminde çalışanlara özel yardımlarda bulunmanın tam sırası.

Image
vergi

İş Hayatı

Vergiler devletlerin kamu hizmeti için değerlendirdiği gelirlerdir. Bununla birlikte devletler gelir dağılımını eşit kılmak ve mali akışı kontrol altına almak için de vergi toplar.

Image
izin

İş Hayatı

2024 yılının gelmesiyle çalışma yılındaki tatil günleri de belli oldu. Ulusal bayramlar, dini bayramlar ve özel günler için belirlenen tatil günleri 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun’da belirtilir.

Image
asgari

İş Hayatı

İşçilere yasal olarak ödenebilecek en düşük maaş tutarını ifade eden asgari ücret ya da diğer adıyla minimum ücret hakkında merak edilen tüm soruların yanıtı bu yazıda! Asgari ücret 2024 yılı için net 17.002,12 TL ve brüt 20.002,50 TL olarak belirlenmiştir.

Image
pexelll

İş Hayatı

Bir çalışanın bir iş yerinde çalıştığı süre boyunca edindiği haklardan biri de kıdem tazminatıdır. Kıdem tazminatı, ilgili iş yerinde çalışılan süre boyunca kazanılan kıdemin karşılığı olarak ödenen bir tazminat türünü ifade eder. Kıdem tazminatının koşulları 4857 sayılı İş Kanunu’na göre belirlenmiştir.

Image
izin

İş Hayatı

Çalışanlar için önemli bir hak olan ücretli izinler, çalışma koşullarının düzenlenmesi açısından büyük bir öneme sahiptir. Bu izinler, çalışanların dinlenmeleri, kişisel işlerini halletmeleri veya tatil yapmaları için ayrılmış zaman dilimleridir. Hem çalışanların hem de işverenlerin haklarını korumak için izin süreleri yasalarla düzenlenir. Ücretli izin haklarına dair tüm detaylar yazımızda!

Image
yan haklar

İş Hayatı

Çalışan motivasyonunu artırmanın en büyük etkenlerinden biri olan yan haklar konusunda işverenin üstüne düşeni yapması son derece önemli. Bir işveren olarak yan hakları artırdığınız ve çeşitlendirdiğiniz taktirde hem çalışanlarınızı motivasyonunu sağlayabilir hem de işletmenizdeki verimliliği artırabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu yan haklar nelerdir, yan hakların önemi nedir, gelin bakalım!

Image
metinn

İş Hayatı

Yıllık İzin Süresi Nasıl Hesaplanır?

Yıllık izin, işçinin Anayasa tarafından güvence altına alınmış sosyal haklarındandır. İşveren çalışanlarının ücretli izin hakkı ve bu doğrultuda ödenmesi gereken ücreti çalışanlarına sunmalıdır. İşçinin yıllık izni iş yerindeki hizmet süresi ve/veya belirli yasal düzenlemeler tarafından belirlenen standartlara göre hesaplanır.

Image
ramaz

İş Hayatı

Ramazan Ayı, küslerin barıştığı, yardımlaşmanın ve dayanışmanın ön plana çıktığı özel anlara sahne olur…

Image
isiletisim

İş Hayatı

Çalışan yan haklarını tek bir sistemden kontrol etmeni sağlayacak Esnek Yan Hakları Yönetimi paneliyle zaman ve efor kayıplarını geride bırakmaya hazır ol!

Image
blog

İş Hayatı

Bir ürün, tasarım ya da hizmetin markalaşmış olması hâlinde onu korumak da bir o kadar önemli.